ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΑΝΟΙΞΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ, ΝΙΚΗΣ ΔΡΟΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΠΣΑΝΑ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ, επικρατώντας στο γήπεδό του της Λαυρεωτικής με 3-2 (ημίχρονο 3-0). Χθες η Ανοιξη είχε επιβληθεί των Καλυβίων με 1-0. Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και η βαθμολογία:

Α’ Κατηγορία (2η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-23/9/2016

Νικολακάκης – Γλυκά Νερά 2-3 (1-1)

Άρης Βούλας – Μάχη Μαραθώνα 0-0

Άνοιξη – Καλύβια 1-0 (1-0)

Ατλαντίς – Παθιακάκης 1-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ-24/9/2016

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Λαυρεωτική 3-2 (3-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Παλληνιακός 0-4 (0-3)

Κεραυνός Κερατέας – Μαρκό 1-2 (0-0)

Κορωπί – Αστέρας Βάρης 0-2 (0-1)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΕΣ                  ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ               6        2        2        0        0        7-1
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ           6        2        2        0        0        3-0
  3. ΜΑΡΚΟ                           6        2        2        0        0        4-1
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                   6        2        2        0        0        4-2
  5. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                       4        2        1        1        0        3-2
  6. ΑΝΟΙΞΗ                           4        2        1        1        0        1-0
  7. ΚΑΛΥΒΙΑ                          3        2        1        0        1        4-1
  8. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ                3        2        1        0        1        4-4
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.          3        2        1        0        1        4-4
  10. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ           2        2        0        2        0        0-0
  11. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ                 1        2        0        1        1        0-1
  12. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                   1        2        0        1        1        1-5
  13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                    0        2        0        0        2        3-5
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ     0        2        0        0        2        2-5
  15. ΚΟΡΩΠΙ                            0        2        0        0        2        0-4
  16. ΘΗΣΕΑΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ         0        2        0        0        2        0-5

 

* Η επόμενη (3η) αγωνιστική (30/9-1/10/2017)

Γλυκά Νερά – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Παλληνιακός – Νικολακάκης

Μαρκό – Θησέας Ν. Μάκρης

Αστέρας Βάρης – Κεραυνός Κερατέας

Μάχη Μαραθώνα – Κορωπί

Καλύβια – Άρης Βούλας

Παθιακάκης – Άνοιξη

Λαυρεωτική – Ατλαντίς

 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΝΙΚΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ, ΝΙΚΗΣ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Στη Β’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ η Σταμάτα κατέβαλε την αντίσταση του Γέρακα με 1-0, η Νίκη Δροσιάς σημείωσε σπουδαίο διπλό στη Ραφήνα επί του Αετού Πικερμίου με 2-1, ενώ, τέλος, το Κρυονέρι παραχώρησε λευκή ισοπαλία στην Αρτεμη (0-0). Ο καθρέπτης της 2ης αγωνιστικής:

 Β’ Κατηγορία (2η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-23/9/2016

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αφιδναϊκός 5-0 (3-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-24/9/2016

Σαρωνικός Αναβύσσου – Ωρωπός 0-0

Δόξα Αγ. Άννας – Παμπαιανικός 1-4 (0-2)

Βουλιαγμένη – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 2-1 (0-0)

Σταμάτα – Γέρακας 1-0 (1-0)

Κρυονέρι – Άρτεμις 0-0

Αετός Πικερμίου – Νίκη Δροσιάς 1-2 (0-1)

Παλλαυρεωτικός – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 7-1 (4-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ            6        2        2        0        0        8-1
  2. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ                  6        2        2        0        0        6-1
  3. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.                   4        2        1        1        0        6-1
  4. ΩΡΩΠΟΣ                            4        2        1        1        0        1-0
  5. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.                3        2        1        0        1        3-2
  6. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ                   3        2        1        0        1        3-3
  7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ                    3        2        1        0        1        2-2
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                            3        2        1        0        1        1-1
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                            3        2        1        0        1        1-2
  10. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.             2        2        0        2        0        1-1
  11. ΑΡΤΕΜΙΣ                             2        2        0        2        0        0-0
  12. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ             1        2        0        1        1        1-2
  13. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                           1        2        0        1        1        0-1
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                        1        2        0        1        1        1-6
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ                  1        2        0        1        1        2-8
  16. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ                  0        2        0        0        2        1-5

 

* Η επόμενη 3η αγωνιστική (30/9–1/10/2016):

Παμπαιανικός – Σαρωνικός Αναβύσσου

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Δόξα Αγ. Άννας

Γέρακας – Βουλιαγμένη

Άρτεμις – Σταμάτα

Νίκη Δροσιάς – Κρυονέρι

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Αετός Πικερμίου

Αφιδναϊκός – Παλλαυρεωτικός

Ωρωπός – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

 

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ