ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ο ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΣΤΟ ΓΕΙΤΟΝΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ, 1-0 ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΟΥ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΣΤΗ ΔΡΟΣΙΑ (4-0)

Ο Παθιακάκης πήρε το τοπικό ντέρμπι, επικρατώντας της Ανοιξης με 1-0, ενώ το Σάββατο ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου εξασφάλισε σπουδαίο διπλό στα Γλυκά Νερά (1-0). Στα υπόλοιπα ματς της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ ο Αστέρας Βάρης έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Μαλαμά στον αγώνα με τον Κεραυνό, που έληξε ισόπαλος 2-2.

Στην Β’ κατηγορία αίσθηση προκάλεσε ο θρίαμβος του Κρυονερίου επί της Νίκης στη Δροσιά με 4-0. Ηττα, εκτός έδρας όμως, υπέστη και η Σταμάτα με 2-0 από την Αρτεμη.

Στην πρεμιέρα της Γ’ κατηγορίας, τέλος, ο Διόνυσος ξεκίνησε εντυπωσιακά, νικώντας 4-0 στο Λαύριο τον Ολυμπιακό. Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

 

A’ κατηγορία (3η αγωνιστική)


ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ  0-1

ΜΑΡΚΟ –ΘΗΣΕΑΣ  2-0

ΚΑΛΥΒΙΑ-ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ   0-0

 ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 1-1

ΑΣΤΕΡΑΣ Β. – ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2-2

ΜΑΧΗ –ΚΟΡΩΠΙ   1-1

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΑΝΟΙΞΗ  1-0

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1-3

  

Β’ Κατηγορία (3η αγωνιστική)

 ΣΑΒΒΑΤΟ-30/9/2017

Άρτεμις – Σταμάτα 2-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-1/10/2017

Παμπαιανικός – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-2 (1-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Δόξα Αγ. Άννας 4-0 (1-0)

Γέρακας – Βουλιαγμένη 0-2 (0-1)

Νίκη Δροσιάς – Κρυονέρι 0-4 (0-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Αετός Πικερμίου 0-2 (0-2)

Αφιδναϊκός – Παλλαυρεωτικός 0-3 (0-2)

Ωρωπός – Πρωτέας Π. Φωκαίας 3-1 (1-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.  ΑΓ.     Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ       9        3        3        0        0        11-1
  2. ΩΡΩΠΟΣ                       7        3        2        1        0        4-1
  3. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ             6        3        2        0        1        7-3
  4. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ               6        3        2        0        1        5-3
  5. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.            6        3        2        0        1        7-2
  6. ΑΡΤΕΜΙΣ                        5        3        1        2        0        2-0
  7. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.        5        3        1        2        0        3-2
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.               4        3        1        1        1        7-4
  9. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                       4        3        1        1        1        4-1
  10. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ         4        3        1        1        1        3-2
  11. ΓΕΡΑΚΑΣ                         3        3        1        0        2        1-3
  12. ΣΤΑΜΑΤΑ                        3        3        1        0        2        1-4
  13. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ                3        3        1        0        2        2-6
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                   1        3        0        1        2        1-9
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ             1        3        0        1        2        2-10
  16. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ            0        3        0        0        3        1-9

 

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (7–8/10/2016):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Ωρωπός – Παμπαιανικός

Δόξα Αγ. Άννας – Γέρακας

Βουλιαγμένη – Άρτεμις

Σταμάτα – Νίκη Δροσιάς

Κρυονέρι – Μαύρος Αετός

Αετός Πικερμίου – Αφιδναϊκός

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Παλλαυρεωτικός

 

 Γ’ Κατηγορία (1η αγωνιστική)

 ΣΑΒΒΑΤΟ-30/9/2017

Ολυμπιακός Λαυρίου – Διόνυσος 0-4 (0-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Συκάμινο 1-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-1/10/2017

Αστέρας Γλυκών Νερών – Πανσταυραϊκός 2-0 (1-0)

Νικητές Μεσογείων – Ραμνούς Γραμματικού 0-1 (0-1)

Φοίβος Βάρης – Κουβαράς 2-1 (0-1)

Καπανδρίτι – Αυλώνας 0-4 (0-3)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Νικηφόρος 3-0 α.α.

* Η επόμενη 2η αγωνιστική (7–8/10/2016):

Εθνικός Ν. Μάκρης – Αστέρας Γλυκών Νερών

Πανσταυραϊκός – Αμφιάραος Καλάμου

Συκάμινο – Ολυμπιακός Λαυρίου

Διόνυσος – Νικητές Μεσογείων

Ραμνούς Γραμματικού – Φοίβος Βάρης

Κουβαράς – Καπανδρίτι

Νικηφόρος – Αυλώνας

 

 

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ