ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΔΙΠΛΟ Η ΑΝΟΙΞΗ, ΗΤΤΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΙΣΟΠΑΛΟ 0-0 ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΑΜΑΤΑ-ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου έχασε μέσα στο γήπεδό του από τον Παλληνιακό (0-2), η Ανοιξη πέτυχε σπουδαίο διπλό εκτός έδρας επί της Ατλαντίδας (1-3) και τον προσπέρασε στην βαθμολογία, ενώ, τέλος, ο Παθιακάκης γνώρισε την ήττα (2-0) με τη σειρά του στη Βούλα από τον ανώτερο Αρη.

Στη Β’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ, Σταμάτα και Νίκη Δροσιάς αναδείχτηκαν ισόπαλοι  στο τοπικό ντέρμπι.  Το Κρυονέρι από την πλευρά του επικράτησε 1-0 του Μαύρου Αετού Πολυδενδρίου.

Στη Γ’ κατηγορία επίσης, έκπληξη ήταν η ήττα εντός έδρας του Διονύσου από τους Νικητές με 3-2.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (4η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-7/10/2017

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παλληνιακός 0-2 (0-0)

Νικολακάκης – Μαρκό 1-1 (1-0)

Άρης Βούλας – Παθιακάκης 2-0 (1-0)

Ατλαντίς – Άνοιξη  1-3 (1-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ-8/10/2017                     

Λαυρεωτική – Γλυκά Νερά 0-2 (0-1)

Θησέας Ν. Μάκρης – Αστέρας Βάρης 0-0

Κεραυνός Κερατέας – Μάχη Μαραθώνα 1-0 (0-0)

Κορωπί – Καλύβια 1-2 (0-1)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.   ΑΓ.      Ν.        Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ                 10      4        3        1        0        10-2
  2. ΜΑΡΚΟ                              10      4        3        1        0        7-2
  3. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                      9        4        3        0        1        6-3
  4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ               8        4        2        2        0        5-2
  5. ΚΑΛΥΒΙΑ                             7        4        2        1        1        6-2
  6. ΑΝΟΙΞΗ                             7        4        2        1        1        4-2
  7. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                          7        4        2        1        1        7-6
  8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.            6        4        2        0        2        5-6
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ                  5        4        1        2        1        2-1
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ                 5        4        1        2        1        6-6
  11. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ      4        4        1        1        2        5-7
  12. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                   4        4        1        1        2        2-7
  13. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ            3        4        0        3        1        1-2
  14. ΚΟΡΩΠΙ                              1        4        0        1        3        2-7
  15. ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ        1        4        0        1        3        0-7
  16. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                    0        4        0        0        4        4-10

 

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (14–15/10/2017)

Μαρκό – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Παλληνιακός – Λαυρεωτική

Αστέρας Βάρης – Νικολακάκης

Μάχη Μαραθώνα – Θησέας Ν. Μάκρης

Καλύβια – Κεραυνός Κερατέας

Παθιακάκης – Κορωπί

Άνοιξη – Άρης Βούλας

Γλυκά Νερά – Ατλαντίς

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  (4η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-7/10/2017

Βουλιαγμένη – Άρτεμις 0-0

Σταμάτα – Νίκη Δροσιάς 0-0

Αετός Πικερμίου – Αφιδναϊκός 4-2 (3-2)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Παλλαυρεωτικός 0-2 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ- 8/10/2017

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ  1-1

ΩΡΩΠΟΣ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ  1-1

ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ – ΓΕΡΑΚΑΣ  1-4

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – Μ. ΑΕΤΟΣ  1-0

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                 ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      12      4        4        0        0        13-1
  2. ΩΡΩΠΟΣ                          8        4        2        2        0        5-2
  3. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                       7        4        2        1        1        5-1
  4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.         7        4        2        1        1        8-3
  5. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           7        4        2        1        1        8-4
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      7        4        2        1        1        7-4
  7. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ              7        4        2        1        1        4-3
  8. ΑΡΤΕΜΙΣ                          6        4        1        3        0        3-1
  9. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.        6        4        1        3        0        4-3
  10. ΓΕΡΑΚΑΣ                          6        4        2        0        2        5-4
  11. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.                 4        4        1        1        2        7-6
  12. ΣΤΑΜΑΤΑ                         4        4        1        1        2        2-5
  13. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ                4        4        1        1        2        2-6
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                    1        4        0        1        3        3-13
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ              1        4        0        1        3        2-11
  16. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           0        4        0        0        4        2-13

 

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (14–15/10/2016):

Γέρακας – Σαρωνικός Αναβύσσου

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Ωρωπός

Άρτεμις – Δόξα Αγ. Άννας

Νίκη Δροσιάς – Βουλιαγμένη

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Σταμάτα

Αφιδναϊκός – Κρυονέρι

Παλλαυρεωτικός – Αετός Πικερμίου

Παμπαιανικός – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  (2η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ- 7/8/2017

Νικηφόρος – Αυλώνας 1-8

Κουβαράς – Καπανδρίτι 0-3

Διόνυσος – Νικητές Μεσογείων 2-3

Εθνικός Ν. Μάκρης – Αστέρας Γλυκών Νερών 1-0

ΚΥΡΙΑΚΗ- 8/10/2017

Ραμνούς Γρ.-Φοίβος Βάρης  3-2

Συκάμινο-Ολυμπιακός Λαυρίου  4-0

Πανσταυραϊκός-Αμφιάραος 2-1

 

 

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ