ΝΕΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΑΝΟΙΞΗ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ – ΣΠΟΥΔΑΙΑ «ΔΙΠΛΑ» ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΚΑΙ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΣΤΗ Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου και Ανοιξη είναι οι κερδισμένοι της 5ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ. Ο πρώτος επικράτησε εκτός έδρας της Μαρκό με 2-1, δείχνοντας ότι διανύει περίοδο φόρμας, ενώ η δεύτερη αξιοποίησε στο έπακρο τον παράγοντα-έδρα, καταβάλλοντας την αντίσταση του Αρη Βούλας με 2-0.

Στη Β’ κατηγορία, Σταμάτα και Κρυονέρι πέτυχαν σπουδαίες εκτός έδρας νίκες ( 1-0 το Μαύρο Αετό στο Πολυδένδρι και 2-1 τον Αφιδναϊκό στα Κιούρκα αντίστοιχα), ενώ στη Δροσιά η Νίκη παραχώρησε λευκή ισοπαλία στη Βουλιαγμένη.

Τέλος, στη Γ’ ΕΠΣΑΝΑ, ο Διόνυσος απέσπασε ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας από τον Φοίβο Βάρης.

Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου και οι βαθμολογίες:

 

Α’ Κατηγορία (5η αγωνιστική)

 ΣΑΒΒΑΤΟ-14/10/2017

Μαρκό – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-2 (1-1)

Καλύβια – Κεραυνός Κερατέας 1-1 (0-0)

Παθιακάκης – Κορωπί 1-2 (1-1)

Άνοιξη – Άρης Βούλας 2-0 (0-0)

Γλυκά Νερά – Ατλαντίς 5-1 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ- 15/10/2017

Παλληνιακός – Λαυρεωτική 4-0 (3-0)

Αστέρας Βάρης – Νικολακάκης 4-0 (2-0)

Μάχη Μαραθώνα – Θησέας Ν. Μάκρης 2-2 (0-0)

 

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 13 5 4 1 0 14 2
2. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ 12 5 4 0 1 11 4
3. ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ 11 5 3 2 0 9 2
4. ΑΝΟΙΞΗ 10 5 3 1 1 6 2
5. ΜΑΡΚΟ 10 5 3 1 1 8 4
6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 9 5 3 0 2 7 7
7. ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ 8 5 2 2 1 7 3
8. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 7 5 2 1 2 8 11
9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 5 5 1 2 2 2 3
10. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 5 5 1 2 2 6 8
11. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 5 5 1 2 2 6 10
12. ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 4 5 1 1 3 4 8
13. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 4 5 0 4 1 3 4
14. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 4 5 1 1 3 3 9
15. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 2 5 0 2 3 2 9
16. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 0 5 0 0 5 4 14

 

 Β’ Κατηγορία (5η αγωνιστική)

 ΣΑΒΒΑΤΟ-14/10/2017

Άρτεμις – Δόξα Αγ. Άννας 4-1 (2-0)

Νίκη Δροσιάς – Βουλιαγμένη 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ-15/10/2017

Γέρακας – Σαρωνικός Αναβύσσου 2-1 (1-1)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Ωρωπός 3-1 (0-0)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Σταμάτα 0-1 (0-0)

Αφιδναϊκός – Κρυονέρι 1-2 (0-1)

Παλλαυρεωτικός – Αετός Πικερμίου 2-0 (0-0)

Παμπαιανικός – Πρωτέας Π. Φωκαίας 3-2 (0-1)

 

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 15 5 5 0 0 15 1
2. ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 10 5 3 1 1 11 4
3. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ 10 5 3 1 1 7 2
4. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 10 5 3 1 1 11 6
5. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 9 5 2 3 0 7 2
6. ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 9 5 3 0 2 7 5
7. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 8 5 2 2 1 4 3
8. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 8 5 2 2 1 6 5
9. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 7 5 2 1 2 7 6
10. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 7 5 2 1 2 3 5
11. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 6 5 1 3 1 5 5
12. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 5 5 1 2 2 2 6
13. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 4 5 1 1 3 9 9
14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 1 5 0 1 4 2 12
15. ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ 1 5 0 1 4 4 15
16. ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 0 5 0 0 5 3 17

 

Γ’ Κατηγορία (3η αγωνιστική)

 ΣΑΒΒΑΤΟ-14/8/2017

Ολυμπιακός Λαυρίου – Πανσταυραϊκός 0-3 (0-0)

Αμφιάραος Καλάμου – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-2 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ-15/10/2017

Νικητές Μεσογείων – Συκάμινο 3-0 (1-0)

Φοίβος Βάρης – Διόνυσος 1-1 (1-0)

Καπανδρίτι – Ραμνούς Γραμματικού 0-1 (0-0)

Αυλώνας – Κουβαράς 3-0 (1-0)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Νικηφόρος 2-0 (0-0)

 

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΟ ΑΥΛΩΝ 9 3 3 0 0 15 1
2. ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ 9 3 3 0 0 5 2
3. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ 7 3 2 1 0 6 2
4. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ 6 3 2 0 1 4 1
5. ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ 6 3 2 0 1 5 3
6. ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 6 3 2 0 1 6 3
7. Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 4 3 1 1 1 5 5
8. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 4 3 1 1 1 7 4
9. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 4 3 1 1 1 4 4
10. ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ 3 3 1 0 2 4 4
11. ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 3 3 1 0 2 3 5
12. ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ 0 3 0 0 3 1 8
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 0 3 0 0 3 0 11
14. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ -3 3 0 0 3 1 13

 

Categories: ΝΕΑ