ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΠΡΟΕΛΑΥΝΕΙ Η ΑΝΟΙΞΗ, ΗΤΤΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Η Ανοιξη νίκησε στο Κορωπί την ομώνυμη ομάδα 1-0 και άφησε πίσω της τέσσερις βαθμούς τον Ολυμπιακό, που υπέστη οδυνηρή ήττα στον Αγιο Στέφανο από τον Αστέρα Βάρης με 5-3. Ηττα και για τον Παθιακάκη στη Κερατέα από τον ισχυρότατο Κεραυνό με 2-0.

Στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ, το Κρυονέρι πήρε το ντέρμπι της αγωνιστικής, επικρατώντας με 3-2 του πρωτοπόρου Παλαυρεωτικού, σπάζοντας του συγχρόνως  το μέχρι τώρα αήττητο. Η Νίκη Δροσιάς από τη μεριά της πέτυχε σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Δόξας Αγίας Αννας και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, ενώ η Σταμάτα παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Αφιδναϊκό, που παρουσιάστηκε βελτιωμένος.

Νικηφόρα, τέλος, προχώρησε στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος, που νίκησε το Καπανδρίτι 2-0. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική:

Α’ Κατηγορία (6η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-21/10/2017

Νικολακάκης – Μάχη Μαραθώνα 0-1 (0-1)

Ατλαντίς – Άρης Βούλας 2-3 (1-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ-22/10/2017

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Αστέρας Βάρης 3-5 (2-2)

Λαυρεωτική – Μαρκό 0-1 (0-1)

Γλυκά Νερά – Παλληνιακός 4-2 (2-1)

Θησέας Ν. Μάκρης – Καλύβια 0-0

Κεραυνός Κερατέας – Παθιακάκης 2-0 (1-0)

Κορωπί – Άνοιξη 0-1 (0-0)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.        Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                  15      6        5        0        1        15-6
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ           14      6        4        2        0        14-5
  3. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ              13      6        4        1        1        16-6
  4. ΑΝΟΙΞΗ                          13      6        4        1        1        7-2
  5. ΜΑΡΚΟ                          13      6        4        1        1        9-4
  6. ΚΑΛΥΒΙΑ                         9        6        2        3        1        7-3
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.         9        6        3        0        3        10-12
  8. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ                8        6        2        2        2        5-5
  9. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.              8        6        2        2        2        8-8
  10. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                        7        6        2        1        3        10-14
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.                 7        6        1        4        1        4-4
  12. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ                5        6        1        2        3        6-11
  13. ΚΟΡΩΠΙ                          4        6        1        1        4        4-9
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                  4        6        1        1        4        3-11
  15. ΘΗΣΕΑΣ Ν. Μ.                3        6        0        3        3        2-9
  16. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                  0        6        0        0        6        4-15

 

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (28–29/10/2017)

Μάχη Μαραθώνα – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Αστέρας Βάρης – Λαυρεωτική

Μαρκό – Γλυκά Νερά

Καλύβια – Νικολακάκης

Παθιακάκης – Θησέας Ν. Μάκρης

Άνοιξη – Κεραυνός Κερατέας

Άρης Βούλας – Κορωπί

Παλληνιακός – Ατλαντίς

 

 Β’ Κατηγορία (6η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-21/10/2017

Σαρωνικός Αναβύσσου – Άρτεμις 0-1 (0-0)

Βουλιαγμένη – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 3-0 (2-0)

Σταμάτα – Αφιδναϊκός 1-1 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αετός Πικερμίου 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-22/10/2017

Ωρωπός – Γέρακας 5-0 (3-0)

Παμπαιανικός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 1-0 (1-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Νίκη Δροσιάς 0-1 (0-0)

Κρυονέρι – Παλλαυρεωτικός 3-2 (1-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.       Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ         15      6        5        0        1        17-4
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                       13      6        4        1        1        10-4
  3. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ              13      6        4        1        1        12-6
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                         12      6        3        3        0        8-2
  5. ΩΡΩΠΟΣ                         11      6        3        2        1        11-5
  6. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ                11      6        3        2        1        7-3
  7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.             10      6        3        1        2        11-5
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                         9        6        3        0        3        7-10
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                         8        6        2        2        2        4-6
  10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ                 8        6        2        2        2        3-6
  11. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.                7        6        2        1        3        11-9
  12. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ         7        6        2        1        3        7-8
  13. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.         6        6        1        3        2        5-6
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                   2        6        0        2        4        5-16
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ             1        6        0        1        5        2-15
  16. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ            0        6        0        0        6        3-18

 

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (28–29/10/2017):

Νίκη Δροσιάς – Σαρωνικός Αναβύσσου

Άρτεμις – Ωρωπός

Γέρακας – Παμπαιανικός

Μαύρος Αετός – Δόξα Αγ. Άννας

Αφιδναϊκός – Βουλιαγμένη

Παλλαυρεωτικός – Σταμάτα

Αετός Πικερμίου – Κρυονέρι

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ Κατηγορία (4η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-21/8/2017

Νικηφόρος – Κουβαράς 0-3 (0-1)

Διόνυσος – Καπανδρίτι 2-0 (0-0)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-22/10/2017

Αστέρας Γλυκών Νερών – Αμφιάραος Καλάμου 2-4 (1-2)

Πανσταυραϊκός – Νικητές Μεσογείων 1-4 (1-2)

Συκάμινο – Φοίβος Βάρης 2-2 (1-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Αυλώνας 1-2 (1-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.      ΑΓ.      Ν.        Ι.         Η.        ΤΕΡΜ.

  1. ΑΥΛΩΝΑΣ                     12      4        4        0        0        17-2
  2. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.              10      4        3        1        0        8-2
  3. ΡΑΜΝΟΥΣ                     9        4        3        0        1        6-4
  4. ΝΙΚΗΤΕΣ                       9        4        3        0        1        10-4
  5. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    7        4        2        1        1        9-4
  6. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                  7        4        2        1        1        8-6
  7. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.               6        4        2        0        2        6-5
  8. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ          6        4        2        0        2        6-7
  9. ΦΟΙΒΟΣ Β.                    5        4        1        2        1        7-7
  10. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                    4        4        1        1        2        6-6
  11. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  3        4        1        0        3        3-7
  12. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                    3        4        1        0        3        4-8
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.            0        4        0        0        4        0-13
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                  -3       4        0        0        4        1-16

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (4–5/11/2017):

Νικητές – Εθνικός Ν. Μάκρης

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αστέρας Γλυκών Νερών

Φοίβος Βάρης – Πανσταυραϊκός

Καπανδρίτι – Συκάμινο

Αυλώνας – Διόνυσος

Κουβαράς – Ραμνούς Γραμματικού

Αμφιάραος Καλάμου – Νικηφόρος

 

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ