ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΜΕΡΑ ΙΣΟΠΑΛΙΩΝ ΓΙΑ ΑΝΟΙΞΗ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΝΙΚΕΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΝΙΚΗΣ ΔΡΟΣΙΑΣ ΣΤΗ Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Η Ανοιξη παραχώρησε ισοπαλία στον αξιόμαχο Κεραυνό Κερατέας, ενώ ημέρα ισοπαλιών ήταν η 7η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας και για Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου (0-0 με τη Μάχη στο Μαραθώνα), Παθιακάκη (0-0 με τον Θησέα Νέας Μάκρης).

Στη Β’ κατηγορία, το Κρυονέρι έδειξε πάλι τη δυναμική του, επικρατώντας εκτός έδρας του Αετού Πικερμίου με 3-1, η Νίκη Δροσιάς επιβλήθηκε 2-0 του Σαρωνικού και, τέλος, η Σταμάτα ηττήθηκε στο Λαύριο από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Παλλαυρεωτικό με 2-1.

Αγώνες της Γ’ κατηγορίας δεν έγιναν αυτό το Σαββατοκύριακο λόγω της επετείου της 28ης Οκτωβρίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ κατηγορίες, είναι:


Α’ Κατηγορία (7η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-28/10/2017

Μαρκό – Γλυκά Νερά 0-0

Καλύβια – Νικολακάκης 0-1 (0-0)

Παθιακάκης – Θησέας Ν. Μάκρης 0-0

Άνοιξη – Κεραυνός Κερατέας 1-1 (1-1)

Άρης Βούλας – Κορωπί 2-2 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ-29/10/2017

Μάχη Μαραθώνα – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-0

Αστέρας Βάρης – Λαυρεωτική 0-0

Παλληνιακός – Ατλαντίς 3-0 (0-0)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΕΣ                     ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                  16      7        5        1        1        15-6
  2. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ               16      7        5        1        1        19-6
  3. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ           15      7        4        3        0        14-5
  4. ΑΝΟΙΞΗ                          14      7        4        2        1        8-3
  5. ΜΑΡΚΟ                          14      7        4        2        1        9-4
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.        10      7        3        1        3        10-12
  7. ΚΑΛΥΒΙΑ                        9        7        2        3        2        7-4
  8. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ               9        7        2        3        2        7-7
  9. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.             9        7        2        3        2        9-9
  10. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ         8        7        1        5        1        4-4
  11. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ               8        7        2        2        3        7-11
  12. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                         7        7        2        1        4        10-17
  13. ΚΟΡΩΠΙ                            5        7        1        2        4        6-11
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                  5        7        1        2        4        3-11
  15. ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ      4        7        0        4        3        2-9
  16. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                   1        7        0        1        6        4-15

 

* Η επόμενη (8η) αγωνιστική (4–5/11/2017)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Καλύβια

Λαυρεωτική – Μάχη Μαραθώνα

Γλυκά Νερά – Αστέρας Βάρης

Παλληνιακός – Μαρκό

Νικολακάκης – Παθιακάκης

Θησέας Ν. Μάκρης – Άνοιξη

Κεραυνός Κερατέας – Άρης Βούλας

Ατλαντίς – Κορωπί

 

Β’ Κατηγορία (7η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-28/10/2017

Νίκη Δροσιάς – Σαρωνικός Αναβύσσου 2-0 (1-0)

Άρτεμις – Ωρωπός 1-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-29/10/2017

Γέρακας – Παμπαιανικός 0-3 (0-2)

Μαύρος Αετός – Δόξα Αγ. Άννας 1-0 (0-0)

Αφιδναϊκός – Βουλιαγμένη 0-1 (0-1)

Παλλαυρεωτικός – Σταμάτα 2-1 (1-1)

Αετός Πικερμίου – Κρυονέρι 1-3 (0-3)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Πρωτέας Π. Φωκαίας 0-0

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ    18      7        6        0        1        19-5
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                    16      7        5        1        1        13-5
  3. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          16      7        5        1        1        15-6
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                      15      7        4        3        0        9-2
  5. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ           14      7        4        2        1        8-3
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.        11      7        3        2        2        11-5
  7. ΩΡΩΠΟΣ                     11      7        3        2        2        11-6
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             11      7        3        2        2        5-6
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                      9        7        3        0        4        7-13
  10. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.             8        7        2        2        3        11-9
  11. ΣΤΑΜΑΤΑ                      8        7        2        2        3        5-8
  12. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ     7        7        2        1        4        8-11
  13. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.     6        7        1        3        3        5-8
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          4        7        1        1        5        3-15
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                2        7        0        2        5        5-17
  16. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ         0        7        0        0        7        3-19

 

* Η επόμενη (8η) αγωνιστική (4–5/11/2017):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Ωρωπός – Νίκη Δροσιάς

Παμπαιανικός – Άρτεμις

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Γέρακας

Δόξα Αγ. Άννας – Αφιδναϊκός

Βουλιαγμένη – Παλλαυρεωτικός

Σταμάτα – Αετός Πικερμίου

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Κρυονέρι

 

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ