ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΜΕΡΑ ΙΣΟΠΑΛΙΩΝ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΑΝΑ – ΗΤΤΕΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ, ΔΙΟΝΥΣΟΥ, ΙΣΟΠΑΛΙΑ Η ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ

Ημέρα ισοπαλιών για τις ομάδες της περιοχής μας στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ ήταν η 8η   αγωνιστική. Ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να νικήσει τα Καλύβια στον Αγιο Στέφανο, παραχωρώντας 1-1, ενώ η Ανοιξη εξασφάλισε  τον ένα πόντο, αποσπώντας 2-2 στην δύσκολη έδρα του Θησέα Νέας Μάκρης. Ισοπαλία πήρε και ο Παθιακάκης εκτός έδρας κόντρα στον πάντα υπολογίσιμο Νικολακάκη (1-1).

Στη Β’ κατηγορία, την καλύτερη εμφάνιση έκανε η Νίκη Δροσιάς στον Ωρωπό, όπου δυσκόλεψε την τοπική ομάδα και παραλίγο να την κερδίσει, όμως τελικά έφυγε με ισοπαλία 1-1. Κρυονέρι και Σταμάτα από την πλευρά τους ηττήθηκαν από Πρωτέα (στην Φώκαια 1-0) και Αετό Πικερμίου (3-1 μέσα στη Σταμάτα) αντίστοιχα.

Τέλος, ο Διόνυσος έχασε 3-2 στον Αυλώνα στο ντέρμπι στης Γ’ αγωνιστικής, αλλά μπορεί να πάρει το ματς στα χαρτιά αν κάνει ένσταση για αντικανονική συμμετοχή παίκτη, καθώς παραβιάστηκε ο περιορισμός των νέων παικτών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική:

 

Α’ Κατηγορία (8η αγωνιστική)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ- 4/11/2017

Νικολακάκης – Παθιακάκης 1-1 (1-0)

Ατλαντίς – Κορωπί 2-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-5/11/2017

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Καλύβια 1-1 (1-0)

Λαυρεωτική – Μάχη Μαραθώνα 3-2 (0-0)

Γλυκά Νερά – Αστέρας Βάρης 0-0

Παλληνιακός – Μαρκό 2-0 (1-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Άνοιξη 2-2 (0-0)

Κεραυνός Κερατέας – Άρης Βούλας 1-0 (0-0)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.       Ν.         Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ             19      8        6        1        1        21-6
  2. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                 17      8        5        2        1        15-6
  3. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ          16      8        4        4        0        14-5
  4. ΑΝΟΙΞΗ                         15      8        4        3        1        10-5
  5. ΜΑΡΚΟ                          14      8        4        2        2        9-6
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.            12      8        3        3        2        10-9
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.        11      8        3        2        3        11-13
  8. ΚΑΛΥΒΙΑ                         10      8        2        4        2        8-5
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                       10      8        3        1        4        12-17
  10. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ                9        8        2        3        3        7-8
  11. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ               9        8        2        3        3        8-12
  12. ΜΑΧΗ ΜΑΡ.                     8        8        1        5        2        6-7
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                 6        8        1        3        4        4-12
  14. ΚΟΡΩΠΙ                           5        8        1        2        5        6-13
  15. ΘΗΣΕΑΣ Ν. Μ.                 5        8        0        5        3        4-11
  16. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                  4        8        1        1        6        7-17

 

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (11–12/11/2017)

Παθιακάκης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Καλύβια – Λαυρεωτική

Μάχη Μαραθώνα – Γλυκά Νερά

Αστέρας Βάρης – Παλληνιακός

Άνοιξη – Νικολακάκης

Άρης Βούλας – Θησέας Ν. Μάκρης

Κορωπί – Κεραυνός Κερατέας

Μαρκό – Ατλαντίς

 

 

Β’ Κατηγορία (8η αγωνιστική)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ-4/11/2017

Βουλιαγμένη – Παλλαυρεωτικός 1-1 (1-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Κρυονέρι 1-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-5/11/2017

Σαρωνικός Αναβύσσου – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 1-0 (1-0)

Ωρωπός – Νίκη Δροσιάς 1-1 (1-0)

Παμπαιανικός – Άρτεμις 0-0

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Γέρακας 3-1 (1-1)

Δόξα Αγ. Άννας – Αφιδναϊκός 3-2 (1-0)

Σταμάτα – Αετός Πικερμίου 1-3 (0-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      19      8        6        1        1        20-6
  2. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ            17      8        5        2        1        15-6
  3. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                     16      8        5        1        2        13-6
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                       16      8        4        4        0        9-2
  5. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ              15      8        4        3        1        9-4
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.           14      8        4        2        2        14-6
  7. ΩΡΩΠΟΣ                       12      8        3        3        2        12-7
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ               12      8        3        3        2        6-7
  9. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.               11      8        3        2        3        12-9
  10. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                    10      8        3        1        4        11-12
  11. ΓΕΡΑΚΑΣ                         9        8        3        0        5        8-16
  12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.         9        8        2        3        3        6-8
  13. ΣΤΑΜΑΤΑ                         8        8        2        2        4        6-11
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ             4        8        1        1        6        3-16
  15. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ             3        8        1        0        7        6-21
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                    2        8        0        2        6        7-20

 

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (11–12/11/2017):

Αφιδναϊκός – Σαρωνικός Αναβύσσου

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Ωρωπός

Νίκη Δροσιάς – Παμπαιανικός

Άρτεμις – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Παλλαυρεωτικός – Δόξα Αγ. Άννας

Αετός Πικερμίου – Βουλιαγμένη

Κρυονέρι – Σταμάτα

Γέρακας – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

 

Γ’ Κατηγορία (5η αγωνιστική)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ-4/11/2017

Αμφιάραος Καλάμου – Νικηφόρος 2-2 (1-1)

Κουβαράς – Ραμνούς Γραμματικού 0-1 (0-1)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αστέρας Γλυκών Νερών 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ-5/11/2017

Νικητές – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-2 (1-0)

Φοίβος Βάρης – Πανσταυραϊκός 5-0 (2-0)

Καπανδρίτι – Συκάμινο 1-1 (1-0)

Αυλώνας – Διόνυσος 3-2 (1-2)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΑΥΛΩΝΑΣ                   15      5        5        0        0        20-4
  2. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            13      5        4        1        0        10-3
  3. ΡΑΜΝΟΥΣ                   12      5        4        0        1        7-4
  4. ΝΙΚΗΤΕΣ                     9        5        3        0        2        11-6
  5. ΦΟΙΒΟΣ Β.                  8        5        2        2        1        12-7
  6. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                8        5        2        2        1        10-8
  7. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   7        5        2        1        2        11-7
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.              7        5        2        1        2        6-5
  9. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ         6        5        2        0        3        6-12
  10. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                   5        5        1        2        2        7-7
  11. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                 4        5        1        1        3        4-8
  12. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  3        5        1        0        4        4-9
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.          1        5        0        1        4        0-13
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                -2       5        0        1        4        3-18

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (6η) αγωνιστική (11–12/11/2017):

Εθνικός Ν. Μάκρης – Φοίβος Βάρης

Αστέρας Γλυκών Νερών – Νικητές Μεσογείων

Αμφιάραος Καλάμου – Ολυμπιακός Λαυρίου

Πανσταυραϊκός – Καπανδρίτι

Συκάμινο – Αυλώνας

Διόνυσος – Κουβαράς

Νικηφόρος – Ραμνούς Γραμματικού

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ