ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΜΕ ΝΙΚΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΑΝΟΙΞΗΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ

Ποδαρικό με νίκη στο 2018 έκανε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ, επικρατώντας εκτός έδρας του Νικολακάκη με 2-1. Στον αντίποδα, η Ανοιξη παραχώρησε λευκή ισοπαλία στον Αστέρα Βάρης, ενώ ο Παθιακάκης έχασε στο Μπογιάτι από τη Μάχη Μαραθώνος με 2-0.

Στη Β’ κατηγορία, το Κρυονέρι δεν μπόρεσε να κερδίσει στο γήπεδό του τον αξιόμαχο Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών (0-0), αλλά το σκορ της ημέρας σημείωσε η Νίκη Δροσιάς, που συνέτριψε στα Κιούρκα στον ουραγό Αφιδναϊκό με 5-0. Την ήττα γνώρισε η Σταμάτα μέσα στην έδρα της από τον ισχυρό και πρωτοπόρο Παμπαιανικό με 1-0.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος ηττήθηκε στα Γλυκά Νερά από τον Αστέρα με    2-1.  Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι επόμενοι αγώνες στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ Κατηγορία (15η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-6/1/2018

Νικολακάκης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-2 (1-1)

Άρης Βούλας – Μαρκό 0-1 (0-1)

Άνοιξη – Αστέρας Βάρης 0-0

Παθιακάκης – Μάχη Μαραθώνα 0-2 (0-1)

Καλύβια – Ατλαντίς 1-1 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-7/1/2018

Θησέας Ν. Μάκρης – Λαυρεωτική 4-1 (1-1)

Κεραυνός Κερατέας – Γλυκά Νερά 1-2 (0-0)

Κορωπί – Παλληνιακός 0-5 (0-3)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΕΣ               ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ             38      15      12      2        1        34-7
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ          29      15      7        8        0        26-7
  3. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.           29      15      8        5        2        26-13
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                 28      15      8        4        3        31-15
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       25      15      7        4        4        26-19
  6. ΜΑΡΚΟ                         25      15      8        4        3        17-9
  7. ΑΝΟΙΞΗ                        21      15      5        6        4        13-12
  8. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             20      15      5        5        5        19-20
  9. ΚΑΛΥΒΙΑ                       17      15      3        8        4        12-13
  10. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             15      15      3        6        6        16-20
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ        15      15      3        6        6        14-21
  12. ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ    15      15      3        6        6        17-25
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                15      15      4        3        8        12-23
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                      12      15      3        3        9        18-31
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                 9        15      2        3        10      12-30
  16. ΚΟΡΩΠΙ                         6        15      1        3        11      8-36

* Η Μαρκό έχει μηδενισμό και -3 βαθμούς. Ο αγώνας της 2ης αγωνιστικής Κεραυνού-Μαρκό κατακυρώθηκε στον Κεραυνό με 3-0 τέρματα.

 

* Η επόμενη (16η) αγωνιστική (13–14/1/2018)

Νικολακάκης – Λαυρεωτική

Θησέας Ν. Μάκρης – Γλυκά Νερά

Κεραυνός Κερατέας – Παλληνιακός

Κορωπί – Μαρκό

Άρης Βούλας – Αστέρας Βάρης

Άνοιξη – Μάχη Μαραθώνα

Παθιακάκης – Καλύβια

Ατλαντίς – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

 

Β’ Κατηγορία (15η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-6/1/2018

Βουλιαγμένη – Ωρωπός 0-2 (0-1)

Σταμάτα – Παμπαιανικός 0-1 (0-1)

Αετός Πικερμίου – Γέρακας 2-2 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-7/1/2018

Δόξα Αγ. Άννας – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-2 (0-0)

Κρυονέρι – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-0

Παλλαυρεωτικός – Άρτεμις 1-0 (1-0)

Αφιδναϊκός – Νίκη Δροσιάς 0-5 (0-2)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Πρωτέας Π. Φωκαίας 1-2 (0-2)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΕΣ                 ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           36      15      11      3        1        31-12
  2. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      31      15      10      1        4        26-11
  3. ΑΡΤΕΜΙΣ                      30      15      8        6        1        20-6
  4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.          27      15      8        3        4        23-10
  5. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                    26      15      7        5        3        27-17
  6. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.             25      15      7        4        4        21-15
  7. ΩΡΩΠΟΣ                      24      15      7        3        5        23-15
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                      24      15      7        3        5        17-20
  9. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.       22      15      6        4        5        15-12
  10. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      21      15      6        3        6        18-20
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ              19      15      5        4        6        14-13
  12. ΣΤΑΜΑΤΑ                      17      15      4        5        6        14-18
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ              17      15      4        5        6        11-12
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ           7        15      2        1        12      6-28
  15. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           5        15      1        2        12      11-35
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                  2        15      0        2        13      10-43

 

* Η επόμενη (16η) αγωνιστική (13–14/1/2018):

Δόξα Αγ. Άννας – Ωρωπός

Βουλιαγμένη – Παμπαιανικός

Σταμάτα – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Κρυονέρι – Γέρακας

Αετός Πικερμίου – Άρτεμις

Παλλαυρεωτικός – Νίκη Δροσιάς

Αφιδναϊκός – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Σαρωνικός Αναβύσσου

 

Γ’ Κατηγορία (12η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-6/1/2018

Νικηφόρος – Πανσταυραϊκός 0-4 (0-4)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Κουβαράς 1-3 (0-1)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Συκάμινο 1-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-7/1/2018

Αστέρας Γλ. Νερών – Διόνυσος 2-1 (2-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Ραμνούς Γραμματικού 2-0 (0-0)

Νικητές Μεσογείων – Αυλώνας 3-1 (3-0)

Φοίβος Βάρης – Καπανδρίτι 0-0

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                                     ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.          Ι.           Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΡΑΜΝΟΥΣ                  26      12      8        2        2        22-12
  2. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            26      12      8        2        2        24-8
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                   26      12      8        2        2        30-13
  4. ΝΙΚΗΤΕΣ                    26      12      8        2        2        29-9

05 ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                23      12      6        5        1        21-12

  1. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                 20      12      6        2        4        26-13
  2. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 18      12      5        3        4        17-14
  3. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             14      12      4        2        6        12-17
  4. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        14      12      4        2        6        19-22
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               12      12      3        3        6        13-21
  6. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                 11      12      3        2        7        14-26
  7. ΦΟΙΒΟΣ Β.                 10      12      2        4        6        15-20
  8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         3        12      0        3        9        7-31
  9. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               2        12      1        2        9        10-41

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (13η) αγωνιστική (13–14/1/2018):

Πανσταυραϊκός – Εθνικός Ν. Μάκρης

Συκάμινο – Αστέρας Γλυκών Νερών

Διόνυσος – Αμφιάραος Καλάμου

Ραμνούς Γραμματικού – Ολυμπιακός Λαυρίου

Κουβαράς – Νικητές Μεσογείων

Αυλώνας – Φοίβος Βάρης

Καπανδρίτι – Νικηφόρος

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ