ΗΜΕΡΑ ΙΣΟΠΑΛΙΩΝ ΣΤΗΝ ΕΠΣΑΝΑ – Η ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 3-0 ΤΟΝ ΑΕΤΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ

Ημέρα ισοπαλιών ήταν η 17η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ, καθώς ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου πήρε 0-0 στο Λαύριο από τη Λαυρεωτική, η Ανοιξη έμεινε όρθια στα Καλύβια (επίσης 0-0) και ο Παθιακάκης δεν μπόρεσε να κερδίσει στο Μπογιάτι την Ατλαντίδα.

Το Κρυονέρι, που έχει βλέψεις για την πρώτη τριάδα της Β’ κατηγορίας, απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Αρτεμη στα Σπάτα, η Νίκη Δροσιάς επιβλήθηκε 3-0 του Αετού Πικερμίου, ενώ η Σταμάτα έχασε στον Γέρακα από την τοπική ομάδα με 1-0.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος υποχρεώθηκε σε ισοπαλία στο γήπεδό του από τον Ολυμπιακό Λαυρίου (1-1).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες:

 

Α’ Κατηγορία (17η αγωνιστική)

Μαρκό – Κεραυνός Κερατέας 1-1 (0-1)

Καλύβια – Άνοιξη 0-0

Παθιακάκης – Ατλαντίς 1-1 (0-1)

Λαυρεωτική – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-0

Γλυκά Νερά – Νικολακάκης 1-0 (0-0)

Παλληνιακός – Θησέας Ν. Μάκρης 1-0 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Κορωπί 2-0 (1-0)

Μάχη Μαραθώνα – Άρης Βούλας 2-0 (1-0)

Εξ αναβολής:

ΤΕΤΑΡΤΗ 24/1/2018 – ώρα 15.00

Γήπ. Κερατέας: ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Κορδολαίμης – Σπυρόπουλος, Κουτζιακουτζίδης)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.       Ν.         Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ           41      16      13      2        1        35-7
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         35      17      9        8        0        32-8
  3. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               34      17      10      4        3        34-16
  4. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          30      16      8        6        2        27-14
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      29      17      8        5        4        28-20
  6. ΜΑΡΚΟ                       29      17      9        5        3        22-10
  7. ΑΝΟΙΞΗ                     23      17      5        8        4        14-13
  8. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            23      17      6        5        6        20-21
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ       19      17      4        7        6        17-22
  10. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              19      17      5        4        8        16-25
  11. ΚΑΛΥΒΙΑ                    18      17      3        9        5        13-16
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            15      17      3        6        8        17-26
  13. ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ    15      17      3        6        8        18-28
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  13      17      3        4        10      20-34
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              10      17      2        4        11      12-31
  16. ΚΟΡΩΠΙ                     6        17      1        3        13      8-42

* Η Μαρκό έχει μηδενισμό και -3 β.

 

* Η επόμενη (18η) αγωνιστική (27–28/1/2018)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Γλυκά Νερά

Νικολακάκης – Παλληνιακός

Θησέας Ν. Μάκρης – Μαρκό

Κεραυνός Κερατέας – Αστέρας Βάρης

Κορωπί – Μάχη Μαραθώνα

Άρης Βούλας – Καλύβια

Άνοιξη – Παθιακάκης

Ατλαντίς – Λαυρεωτική

 

Β’ Κατηγορία (17η αγωνιστική)

Άρτεμις – Κρυονέρι 1-1 (0-1)

Νίκη Δροσιάς – Αετός Πικερμίου 3-0 (2-0)

Ωρωπός – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-0

Παμπαιανικός – Δόξα Αγ. Άννας 2-0 (1-0)

Αχιλλέας – Βουλιαγμένη 1-0 (1-0)

Γέρακας – Σταμάτα 1-0 (1-0)

Μαύρος Αετός – Παλλαυρεωτικός 0-5 (0-2)

Αφιδναϊκός – Πρωτέας Π. Φωκαίας 0-2 (0-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.       Ν.         Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          40      17      12      4        1        33-12
  2. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      35      17      11      2        4        31-11
  3. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.         33      17      10      3        4        25-10
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                   31      17      8        7        2        22-9
  5. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  30      17      8        6        3        32-18
  6. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            29      17      8        5        4        23-15
  7. ΩΡΩΠΟΣ                     28      17      8        4        5        26-16
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                    27      17      8        3        6        18-24
  9. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      24      17      7        3        7        20-24
  10. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.      24      17      6        6        5        15-12
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            23      17      6        5        6        17-13
  12. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            18      17      4        6        7        11-13
  13. ΣΤΑΜΑΤΑ                   17      17      4        5        8        14-20
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          7        17      2        1        14      6-34
  15. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        5        17      1        2        14      12-40
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              5        17      1        2        14      11-45

 

* Η επόμενη (18η) αγωνιστική (27–28/1/2018):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Παμπαιανικός

Δόξα Αγ. Άννας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Βουλιαγμένη – Γέρακας

Σταμάτα – Άρτεμις

Κρυονέρι – Νίκη Δροσιάς

Αετός Πικερμίου – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Παλλαυρεωτικός – Αφιδναϊκός

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Ωρωπός

 

Γ’ Κατηγορία (14η αγωνιστική)

Πανσταυραϊκός – Αστέρας Γλ. Νερών 2-2 (0-0)

Διόνυσος – Ολυμπιακός Λαυρίου 1-1 (0-1)

Κουβαράς – Φοίβος Βάρης 2-0 (1-0)

Νικηφόρος – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-4 (0-2)

Συκάμινο – Αμφιάραος Καλάμου 2-0 (1-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Νικητές 0-5 (0-1)

Αυλώνας – Καπανδρίτι 1-0 (1-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                                    ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            32      14      10      2        2        31-9
  2. ΝΙΚΗΤΕΣ                    32      14      10      2        2        35-9
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                   32      14      10      2        2        33-13
  4. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               26      14      7        5        2        22-14
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                  26      14      8        2        4        22-20
  6. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 24      14      7        3        4        23-15
  7. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                 21      14      6        3        5        27-15
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             15      14      4        3        7        15-23
  9. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        15      14      4        3        7        22-27
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                 14      14      4        2        8        16-27
  11. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ              13      14      3        4        7        14-23
  12. ΦΟΙΒΟΣ Β.                 10      14      2        4        8        15-24
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         7        14      1        4        9        11-32
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               3        14      1        3        10      11-46

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (15η) αγωνιστική (27–28/1/2018):

Αστέρας Γλ. Νερών – Εθνικός Ν. Μάκρης

Αμφιάραος Καλάμου – Πανσταυραϊκός

Ολυμπιακός Λαυρίου – Συκάμινο

Νικητές Μεσογείων – Διόνυσος

Φοίβος Βάρης – Ραμνούς Γραμματικού

Καπανδρίτι – Κουβαράς

Αυλώνας – Νικηφόρος