ΗΤΤΑ-ΣΟΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, Η ΑΝΟΙΞΗ ΠΗΡΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

Ηττα-σοκ μέσα στο Μπογιάτι υπέστη ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου με 1-0 από τα Γλυκά Νερά, που εδραιώθηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Στο τοπικό ντέρμπι του Διονύσου η Ανοιξη κυριάρχησε με 2-0 του Παθιακάκη.

Στη Β’ κατηγορία, σπουδαίο διπλό πήρε μέσα στο Κρυονέρι η Νίκη Δροσιάς με καθαρό 3-0 μάλιστα, ενώ σημαντική νίκη σημείωσε το Σάββατο και η Σταμάτα επικρατώντας 2-1 της Αρτεμης.

Τέλος, ο κατήφορος για το Διόνυσο δεν έχει τελειωμό, καθώς γνώρισε τη συντριβή με 3-0 από τους Νικητές. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(18η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Γλυκά Νερά   0-1

Νικολακάκης – Παλληνιακός                         2-2

Θησέας Ν. Μάκρης – Μαρκό                         1-3

Κεραυνός Κερατέας – Αστέρας Βάρης          0-1

Κορωπί – Μάχη Μαραθώνα                           1-5

Άρης Βούλας – Καλύβια                                   1-3

Άνοιξη – Παθιακάκης                                        2-0

Ατλαντίς – Λαυρεωτική                                     2-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 43 18 13 4 1 37 9
2. ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ 38 18 10 8 0 33 8
3. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ 37 18 11 4 3 35 16
4. ΜΑΡΚΟ 32 18 10 5 3 25 11
5. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 31 18 8 7 3 27 15
6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 29 18 8 5 5 28 21
7. ΑΝΟΙΞΗ 26 18 6 8 4 16 13
8. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 24 18 6 6 6 22 23
9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 22 18 5 7 6 22 23
10. ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ 21 18 4 9 5 16 17
11. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 19 18 5 4 9 16 27
12. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 16 18 4 4 10 22 35
13. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 15 18 3 6 9 18 29
14. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 15 18 3 6 9 19 31
15. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 10 18 2 4 12 13 33
16. ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 6 18 1 3 14 9 47
                 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(18η αγωνιστική)

Σαρωνικός – Παμπαιανικός                      1-1

Δόξα Αγ. Άννας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών  1-3

Βουλιαγμένη – Γέρακας                             0-1

Σταμάτα – Άρτεμις                                      2-1

Κρυονέρι – Νίκη Δροσιάς                          0-3

Αετός Πικερμίου – Μαύρος Αετός           5-2

Παλλαυρεωτικός – Αφιδναϊκός                4-1

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Ωρωπός              1-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 41 18 12 5 1 34 13
2. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 38 18 12 2 4 35 12
3. ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 36 18 11 3 4 28 11
4. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 31 18 8 7 3 23 11
5. ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 30 18 9 3 6 19 24
6. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ 30 18 8 6 4 32 21
7. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 30 18 8 6 4 24 16
8. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 29 18 8 5 5 27 17
9. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 27 18 8 3 7 26 27
10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 26 18 7 5 6 20 13
11. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 25 18 6 7 5 16 13
12. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 20 18 5 5 8 16 21
13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 18 18 4 6 8 11 14
14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 7 18 2 1 15 8 39
15. ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 5 18 1 2 15 13 43
16. ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ 5 18 1 2 15 12 49
                 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(15η αγωνιστική)

Αστέρας Γλ. Νερών – Εθνικός Ν. Μάκρης    1-6

Αμφιάραος Καλάμου – Πανσταυραϊκός       3-0

Ολυμπιακός Λαυρίου – Συκάμινο                  2-2

Νικητές Μεσογείων – Διόνυσος                     3-0

Φοίβος Βάρης – Ραμνούς Γραμματικού        0-3

Καπανδρίτι – Κουβαράς                                 5-3

Αυλώνας – Νικηφόρος                                    3-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ 35 15 11 2 2 37 10
2. ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 35 15 11 2 2 38 9
3. ΑΟ ΑΥΛΩΝ 35 15 11 2 2 36 13
4. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 29 15 8 5 2 25 14
5. ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ 29 15 9 2 4 25 20
6. ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ 25 15 7 4 4 25 17
7. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 21 15 6 3 6 27 18
8. ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 16 15 4 4 7 19 26
9. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ 15 15 4 3 8 16 29
10. ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ 15 15 4 3 8 22 30
11. ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ 14 15 4 2 9 19 32
12. Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 10 15 2 4 9 15 27
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 8 15 1 5 9 13 34
14. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 3 15 1 3 11 11 49