…ΜΑΥΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, ΑΝΟΙΞΗ, ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ

Ασχημη ημέρα η 19η για τις ομάδες του Δήμου Διονύσου, καθώς ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου γνώρισε την ήττα στην Παλλήνη με 3-1, η Ανοιξη έχασε μέσα στο γήπεδό της από την Ατλαντίδα με 1-0, όπως επίσης κι ο Παθιακάκης μέσα στο Μπογιάτι από τον Αρη Βούλας με το ίδιο σκορ.

Στη Β’ ΕΠΣΑΝΑ η Σταμάτα πήρε το τοπικό ντέρμπι, επικρατώντας στη Δροσιά της Νίκης με 2-0. Από την πλευρά του το Κρυονέρι επέστρεψε στις νίκες, νικώντας 3-0 το Μαύρο Αετό στο Πολυδένδρι.

Τέλος, στη Γ’ ΕΠΣΑΝΑ, ο Διόνυσος επιβλήθηκε 2-0 του ουραγού Φοίβου Βάρης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες:

 

Α’ Κατηγορία (19η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-3/2/2018

Μαρκό – Νικολακάκης 1-0 (0-0)

Καλύβια – Κορωπί 2-0 (1-0)

Παθιακάκης – Άρης Βούλας 0-1 (0-0)

Άνοιξη – Ατλαντίς 0-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ-4/2/2018

Παλληνιακός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 3-1 (1-0)

Γλυκά Νερά – Λαυρεωτική 4-0 (2-0)

Αστέρας Βάρης – Θησέας Ν. Μάκρης 2-0 (2-0)

Μάχη Μαραθώνα – Κεραυνός Κερατέας 2-1 (0-0)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.       Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ               46      19      14      4        1        40-10
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ           41      19      11      8        0        35-8
  3. ΜΑΡΚΟ                           41      19      12      5        2        28-9
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                   40      19      12      4        3        39-16
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.         29      19      8        5        6        29-24
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.            28      19      7        7        5        26-19
  7. ΑΝΟΙΞΗ                          26      19      6        8        5        16-14
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ         25      19      6        7        6        24-24
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ               24      19      6        6        7        22-24
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                        24      19      5        9        5        18-17
  11. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                      19      19      5        4        10      23-35
  12. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                19      19      5        4        10      16-28
  13. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              18      19      4        6        9        19-29
  14. ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ     15      19      3        6        10      19-33
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                 10      19      2        4        13      13-37
  16. ΚΟΡΩΠΙ                          6        19      1        3        15      9-49

 

* Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (10–11/2/2018)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μαρκό

Λαυρεωτική – Παλληνιακός

Νικολακάκης – Αστέρας Βάρης

Θησέας Ν. Μάκρης – Μάχη Μαραθώνα

Κεραυνός Κερατέας – Καλύβια

Κορωπί – Παθιακάκης

Άρης Βούλας – Άνοιξη

Ατλαντίς – Γλυκά Νερά

 

Β’ Κατηγορία (19η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-3/2/2018

Άρτεμις – Βουλιαγμένη 2-1 (1-0)

Νίκη Δροσιάς – Σταμάτα 0-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ-4/2/2018

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Σαρωνικός Αναβύσσου 4-0 (2-0)

Παμπαιανικός – Ωρωπός 4-0 (2-0)

Γέρακας – Δόξα Αγ. Άννας 3-0 (2-0)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Κρυονέρι 0-3 (0-2)

Αφιδναϊκός – Αετός Πικερμίου 0-3 (0-1)

Παλλαυρεωτικός – Πρωτέας Π. Φωκαίας 2-1 (0-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ               44      19      13      5        1        38-13
  2. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ         41      19      13      2        4        37-13
  3. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.             39      19      12      3        4        32-11
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                         34      19      9        7        3        25-12
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                         33      19      10      3        6        22-24
  6. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                       33      19      9        6        4        35-21
  7. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.                30      19      8        6        5        25-18
  8. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ         30      19      9        3        7        29-27
  9. ΩΡΩΠΟΣ                          29      19      8        5        6        27-21
  10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ                  26      19      7        5        7        20-15
  11. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.           25      19      6        7        6        16-17
  12. ΣΤΑΜΑΤΑ                          23      19      6        5        8        18-21
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ                 18      19      4        6        9        12-16
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ              7        19      2        1        16      8-42
  15. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ             5        19      1        2        16      13-46
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                    5        18      1        2        15      12-49

 

* Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (10–11/2/2018):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Γέρακας

Ωρωπός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Δόξα Αγ. Άννας – Άρτεμις

Βουλιαγμένη – Νίκη Δροσιάς

Σταμάτα – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Κρυονέρι – Αφιδναϊκός

Αετός Πικερμίου – Παλλαυρεωτικός

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Παμπαιανικός

 

Γ’ Κατηγορία (16η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-3/2/2018

Εθνικός Ν. Μάκρης – Αμφιάραος Καλάμου 1-2 (1-1)

Πανσταυραϊκός – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-2 (1-1)

Διόνυσος – Φοίβος Βάρης 2-0 (1-0)

Κουβαράς – Αυλώνας 3-0 (0-0)

Νικηφόρος – Αστέρας Γλ. Νερών 2-4 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ-4/2/2018

Συκάμινο – Νικητές Μεσογείων 1-2 (0-2)

Ραμνούς Γραμματικού – Καπανδρίτι 3-1 (1-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                               ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΝΙΚΗΤΕΣ                      38     16      12      2        2        40-10
  2. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.             35      16      11      2        3        38-12
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                     35      16      11      2        3        36-16
  4. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                 32      16      9        5        2        27-15
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                     32      16      10      2        4        28-21
  6. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                    25      16      7        4        5        26-19
  7. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    24      16      7        3        6        29-18
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.               18      16      5        3        8        20-31
  9. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   17      16      5        2        9        22-32
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ          16      16      4        4        8        24-32
  11. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  16      16      4        4        8        20-29
  12. ΦΟΙΒΟΣ Β.                    10      16      2        4        10      15-29
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.            9        16      1        6        9        15-36
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                  3        16      1        3        12      13-53

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (17η) αγωνιστική (10–11/2/2018):

Ολυμπιακός Λαυρίου – Εθνικός Ν. Μάκρης

Αμφιάραος Καλάμου – Αστέρας Γλυκών Νερών

Νικητές Μεσογείων – Πανσταυραϊκός

Φοίβος Βάρης – Συκάμινο

Καπανδρίτι – Διόνυσος

Αυλώνας – Ραμνούς Γραμματικού

Κουβαράς – Νικηφόρος