ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΜΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΑΝΟΙΞΗΣ

Οδυνηρή ήττα μέσα στο Μπογιάτι υπέστη ο Ολυμπιακός από την ανώτερη Μαρκό με 4-2, εν αντιθέσει με τον Παθιακάκη  που επιβλήθηκε εύκολα στο Κορωπί της τοπικής ομάδας με 3-0, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Η Ανοιξη από τη μεριά της πήρε ισοπαλία 1-1 στη Βούλα από τον πάντα αξιόμαχο Αρη.

Στη Β’ κατηγορία η Νίκη Δροσιάς νίκησε εκτός έδρας τη Βουλιαγμένη 2-1, ενώ νικηφόρα συνέχισε και η Σταμάτα επικρατώντας 2-1 στο γήπεδό της του Μαύρου Αετού Πολυδενδρίου. Επιβλητικό το Κρυονέρι συνέτριψε με 5-0 τον Αφιδναϊκό.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, με νίκη προχώρησε και ο Διόνυσος, καταβάλλοντας εκτός έδρας την αντίσταση του Καπανδριτίου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

 

Α’ Κατηγορία (20ή αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-10/2/2018

Νικολακάκης – Αστέρας Βάρης 0-2 (0-1)

Άρης Βούλας – Άνοιξη 1-1 (1-0)

Ατλαντίς – Γλυκά Νερά 1-2 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-11/2/2018

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μαρκό 2-4 (0-2)

Λαυρεωτική – Παλληνιακός 1-2 (0-2)

Θησέας Ν. Μάκρης – Μάχη Μαραθώνα 2-0 (1-0)

Κεραυνός Κερατέας – Καλύβια 2-1 (0-1)

Κορωπί – Παθιακάκης 0-3 (0-2)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ               49      20      15      4        1        42-11
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ           44      20      12      8        0        37-8
  3. ΜΑΡΚΟ                           44      20      13      5        2        32-11
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                   43      20      13      4        3        41-17
  5. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.             31      20      8        7        5        28-20
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.          29      20      8        5        7        31-28
  7. ΑΝΟΙΞΗ                           27      20      6        9        5        17-15
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ          25      20      6        7        7        24-26
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ               24      20      6        6        8        22-26
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                         24      20      5        9        6        19-19
  11. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                  22      20      6        4        10      19-28
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ               19      20      4        7        9        20-30
  13. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                       19      20      5        4        11      24-37
  14. ΘΗΣΕΑΣ Ν. Μ.                18      20      4        6        10      21-33
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                  10      20      2        4        14      14-39
  16. ΚΟΡΩΠΙ                           6        20      1        3        16      9-52

 

* Η επόμενη (21η) αγωνιστική (17–18/2/2018)

Αστέρας Βάρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Μαρκό – Λαυρεωτική

Παλληνιακός – Γλυκά Νερά

Μάχη Μαραθώνα – Νικολακάκης

Καλύβια – Θησέας Ν. Μάκρης

Παθιακάκης – Κεραυνός Κερατέας

Άνοιξη – Κορωπί

Άρης Βούλας – Ατλαντίς

 

Β’ Κατηγορία (20ή αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-10/2/2018

Βουλιαγμένη – Νίκη Δροσιάς 1-2 (0-2)

Σταμάτα – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-1 (2-1)

Αετός Πικερμίου – Παλλαυρεωτικός 1-0 (1-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Παμπαιανικός 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ-11/2/2018

Σαρωνικός Αναβύσσου – Γέρακας 2-1 (0-1)

Ωρωπός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-3 (0-1)

Κρυονέρι – Αφιδναϊκός 5-0 (1-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Άρτεμις 1-3 (1-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                       ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ               45      20      13      6        1        38-13
  2. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.             42      20      13      3        4        35-11
  3. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ         41      20      13      2        5        37-14
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                          37      20      10      7        3        28-13
  5. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                        36      20      10      6        4        40-21
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                      33      20      10      3        7        30-27
  7. ΓΕΡΑΚΑΣ                          33      20      10      3        7        23-26
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.                 31      20      8        7        5        25-18
  9. ΩΡΩΠΟΣ                          29      20      8        5        7        27-24
  10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ                  29      20      8        5        7        22-16
  11. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.          28      20      7        7        6        18-18
  12. ΣΤΑΜΑΤΑ                         26      20      7        5        8        20-22
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ                 18      20      4        6        10      13-18
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ              7        20      2        1        17      9-44
  15. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ             5        20      1        2        17      14-49
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                    5        20      1        2        17      12-57

 

* Η επόμενη (21η) αγωνιστική (17–18/2/2018):

Άρτεμις – Σαρωνικός Αναβύσσου

Γέρακας – Ωρωπός

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παμπαιανικός

Νίκη Δροσιάς – Δόξα Αγ. Άννας

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Βουλιαγμένη

Αφιδναϊκός – Σταμάτα

Παλλαυρεωτικός – Κρυονέρι

Αετός Πικερμίου – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ Κατηγορία (17η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-10/2/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-0

Αμφιάραος Καλάμου – Αστέρας Γλυκών Νερών 6-0 (2-0)

Κουβαράς – Νικηφόρος 2-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-11/2/2018

Νικητές Μεσογείων – Πανσταυραϊκός 2-0 (0-0)

Φοίβος Βάρης – Συκάμινο 2-1 (0-1)

Καπανδρίτι – Διόνυσος 0-1 (0-1)

Αυλώνας – Ραμνούς Γραμματικού 0-0

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΝΙΚΗΤΕΣ                     41     17      13      2        2        42-10
  2. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            36      17      11      3        3        38-12
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                   36      17      11      3        3        36-16
  4. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               35      17      10      5        2        33-15
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                   33      17      10      3        4        28-21
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  27      17      8        3        6        30-18
  7. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  25      17      7        4        6        27-21
  8. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  20      17      6        2        9        24-32
  9. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             18      17      5        3        9        20-37
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        16      17      4        4        9        24-34
  11. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                16      17      4        4        9        20-30
  12. ΦΟΙΒΟΣ Β.                  13      17      3        4        10      17-30
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         10      17      1        7        9        15-36
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               3        17      1        3        13      13-55

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (18η) αγωνιστική (24–25/2/2018):

Εθνικός Ν. Μάκρης – Νικητές Μεσογείων

Αστέρας Γλ. Νερών – Ολυμπιακός Λαυρίου

Πανσταυραϊκός – Φοίβος Βάρης

Συκάμινο – Καπανδρίτι

Διόνυσος – Αυλώνας

Ραμνούς Γραμματικού – Κουβαράς

Νικηφόρος – Αμφιάραος Καλάμου