Η ΑΝΟΙΞΗ ΑΛΩΣΕ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ – ΕΠΙΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Σπουδαίο διπλό μέσα στην καυτή Κερατέα εξασφάλισε η Ανοιξη, επικρατώντας με 1-0 του πάντα αξιόμαχου Κεραυνού, ενώ στις νίκες επέστρεψε από τη  μεριά του ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, ο οποίος νίκησε στο Μπογιάτι τη Μάχη Μαρθώνα με 2-0.  Ο τρίτος εκπρόσωπός μας στην Α’ ΕΠΣΑΝΑ, Παθιακάκης, έχασε στη Νέα Μάκρη από τον Θησέα με 3-1.

Ισοπαλίες έφεραν στην Β’ κατηγορία το Κρυονέρι ( 1-1 στην έδρα του με τον Αετό Πικερμίου) και Σταμάτα (0-0 στο γήπεδό της με τον ισχυρότατο Παλλαυρεωτικό), ενώ πολύτιμη από βαθμολογικής σκοπιάς νίκη πέτυχε στην Ανάβυσσο επί του Σαρωνικού η Νίκη Δροσιάς με 2-0.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος υπέστη οδυνηρή ήττα στην έδρα του από την Αυλώνα με 2-0.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των τριών  κατηγοριών της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ Κατηγορία (22η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-24/2/2018

Νικολακάκης – Καλύβια 0-0

Κορωπί – Άρης Βούλας 0-1 (0-0)

Ατλαντίς – Παλληνιακός 0-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ-18/2/2018

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μάχη Μαραθώνα 2-0 (1-0)

Λαυρεωτική – Αστέρας Βάρης 2-2 (1-0)

Γλυκά Νερά – Μαρκό 3-1 (0-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Παθιακάκης 3-1 (1-0)

Κεραυνός Κερατέας – Άνοιξη 0-1 (0-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 55 22 17 4 1 45 11
2. ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ 48 22 13 9 0 45 10
3. ΜΑΡΚΟ 47 22 14 5 3 37 14
4. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ 46 22 14 4 4 44 19
5. ΑΝΟΙΞΗ 33 22 8 9 5 24 15
6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 32 22 9 5 8 33 34
7. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 31 22 8 7 7 29 24
8. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 28 22 7 7 8 24 27
9. ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ 26 22 5 11 6 19 20
10. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 25 22 6 7 9 26 30
11. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 25 22 6 7 9 23 31
12. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 25 22 7 4 11 23 31
13. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 22 22 5 7 10 24 35
14. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 19 22 5 4 13 25 41
15. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 11 22 2 5 15 16 45
16. ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 6 22 1 3 18 9 59

 

Β’ Κατηγορία (22η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ24/2/2018

Βουλιαγμένη – Αφιδναϊκός 3-0 (1-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 1-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ25/2/2018

Σαρωνικός Αναβύσσου – Νίκη Δροσιάς 0-2 (0-1)

Ωρωπός – Άρτεμις 1-1 (0-0)

Παμπαιανικός – Γέρακας 5-0 (2-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-1 (1-1)

Σταμάτα – Παλλαυρεωτικός 0-0

Κρυονέρι – Αετός Πικερμίου 1-1 (0-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 48 22 14 6 2 44 15
2. ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 45 22 14 3 5 37 13
3. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 45 22 14 3 5 40 14
4. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 41 22 11 8 3 30 14
5. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ 37 22 10 7 5 41 25
6. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 35 22 9 8 5 27 19
7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 35 22 10 5 7 27 17
8. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 35 22 10 5 7 32 29
9. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 33 22 9 6 7 33 27
10. ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 33 22 10 3 9 25 36
11. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 30 22 8 6 8 24 22
12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 28 22 7 7 8 18 21
13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 24 22 6 6 10 18 19
14. ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 8 22 2 2 18 17 53
15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 7 22 2 1 19 11 48
16. ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ 5 22 1 2 19 12 64

 

Γ’ Κατηγορία (18η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-24/2/2018

Εθνικός Ν. Μάκρης – Νικητές Μεσογείων 2-1 (2-1)

Διόνυσος – Αυλώνας 0-2 (0-1)

Νικηφόρος – Αμφιάραος Καλάμου 0-4 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ-25/2/2018

Αστέρας Γλ. Νερών – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-1 (2-0)

Πανσταυραϊκός – Φοίβος Βάρης 1-1 (0-1)

Συκάμινο – Καπανδρίτι 2-2 (0-1)

Ραμνούς Γραμματικού – Κουβαράς 4-0 (3-0)

 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 41 18 13 2 3 43 12
2. ΑΟ ΑΥΛΩΝ 39 18 12 3 3 38 16
3. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ 39 18 12 3 3 40 13
4. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 38 18 11 5 2 37 15
5. ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ 36 18 11 3 4 32 21
6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 27 18 8 3 7 30 20
7. ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ 26 18 7 5 6 29 23
8. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ 21 18 6 3 9 23 38
9. ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ 20 18 6 2 10 24 36
10. ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 17 18 4 5 9 22 32
11. ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ 17 18 4 5 9 25 35
12. Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 14 18 3 5 10 18 31
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 10 18 1 7 10 16 39
14. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 3 18 1 3 14 13 59