ΕΧΑΣΕ ΠΑΛΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΙΣΟΠΑΛΙΑ Η ΑΝΟΙΞΗ

 Νέα ήττα για τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου στα Καλύβια με 3-1 στην Α’ ΕΠΣΑΝΑ, ενώ η Ανοιξη παραχώρησε λευκή ισοπαλία στο Θησέα Νέας Μάκρης. Στον αντίποδα ο Παθιακάκης προχώρησε με νίκη, επικρατώντας του Νικολακάκη με 2-0.

Στη Β’ κατηγορία  το Κρυονέρι πέτυχε καθαρή νίκη με 3-0 επί του Πρωτέα, η Νίκη έφερε ισοπαλία 2-2 με τον Ωρωπό, ενώ η Σταμάτα έχασε από τον Αετό Πικερμίου εκτός έδρας με 3-1.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος πήρε σημαντικό διπλό εκτός έδρας νικώντας με 3-2 τον Κουβαρά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες είναι:

 

Α’ Κατηγορία (23η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-3/3/2018

Καλύβια – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 3-1 (1-0)

Μαρκό – Παλληνιακός 0-2 (0-0)

Άνοιξη – Θησέας Ν. Μάκρης 0-0

Άρης Βούλας – Κεραυνός Κερατέας 0-1 (0-0)

Κορωπί – Ατλαντίς 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-4/3/2018

Μάχη Μαραθώνα – Λαυρεωτική 2-0 (1-0)

Αστέρας Βάρης – Γλυκά Νερά 1-0 (1-0)

Παθιακάκης – Νικολακάκης 2-0 (1-0)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΟΜΑΔΕΣ                                ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.            Ι.             Η.            ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ           58      23      18      4        1        47-11
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         51      23      14      9        0        46-10
  3. ΜΑΡΚΟ                       47      23      14      5        4        37-16
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               46      23      14      4        5        44-20
  5. ΑΝΟΙΞΗ                     34      23      8        10      5        24-15
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          34      23      9        7        7        30-24
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      32      23      9        5        9        34-37
  8. ΚΑΛΥΒΙΑ                    29      23      6        11      6        22-21
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ       28      23      7        7        9        28-30
  10. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              28      23      8        4        11      25-31
  11. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            28      23      7        7        9        24-29
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            25      23      6        7        10      23-32
  13. ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ    23      23      5        8        10      24-35
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  22      23      6        4        13      26-41
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              11      23      2        5        16      16-47
  16. ΚΟΡΩΠΙ                     6        23      1        3        19      9-60

 

* Η επόμενη (24η) αγωνιστική (10–11/3/2018)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παθιακάκης

Λαυρεωτική – Καλύβια

Γλυκά Νερά – Μάχη Μαραθώνα

Παλληνιακός – Αστέρας Βάρης

Νικολακάκης – Άνοιξη

Θησέας Ν. Μάκρης – Άρης Βούλας

Κεραυνός Κερατέας – Κορωπί

Ατλαντίς – Μαρκό

 

Β’ Κατηγορία (23η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-3/3/2018

Νίκη Δροσιάς – Ωρωπός 2-2 (1-1)

Άρτεμις – Παμπαιανικός 2-0 (1-0)

Αετός Πικερμίου – Σταμάτα 3-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ-4/3/2018

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Σαρωνικός Αναβύσσου 2-1 (1-1)

Γέρακας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-3 (0-2)

Αφιδναϊκός – Δόξα Αγ. Άννας 0-1 (0-1)

Παλλαυρεωτικός – Βουλιαγμένη 2-0 (1-0)

Κρυονέρι – Πρωτέας Π. Φωκαίας 3-0 (1-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΟΜΑΔΕΣ                                ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.            Ι.             Η.            ΤΕΡΜ.

  1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.         48      23      15      3        5        40-13
  2. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          48      23      14      6        3        44-17
  3. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      48      23      15      3        5        42-14
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                   44      23      12      8        3        32-14
  5. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  40      23      11      7        5        44-25
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      38      23      11      5        7        35-30
  7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            36      23      10      6        7        29-19
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            35      23      9        8        6        27-22
  9. ΩΡΩΠΟΣ                    34      23      9        7        7        35-29
  10. ΓΕΡΑΚΑΣ                    33      23      10      3        10      25-39
  11. ΣΤΑΜΑΤΑ                   30      23      8        6        9        25-25
  12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.      28      23      7        7        9        19-23
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            24      23      6        6        11      18-21
  14. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        11      23      3        2        18      18-53
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          10      23      3        1        19      13-49
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              5        23      1        2        20      12-65

 

* Η επόμενη (24η) αγωνιστική (10–11/3/2018):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αφιδναϊκός

Ωρωπός – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Παμπαιανικός – Νίκη Δροσιάς

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Άρτεμις

Δόξα Αγ. Άννας – Παλλαυρεωτικός

Βουλιαγμένη – Αετός Πικερμίου

Σταμάτα – Κρυονέρι

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Γέρακας

 

Γ’ Κατηγορία (19η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-3/3/2018

Νικητές Μεσογείων – Αστέρας Γλ. Νερών 5-1 (0-0)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αμφιάραος Καλάμου 0-3 (0-1)

Κουβαράς – Διόνυσος 2-3 (1-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ-4/3/2018

Φοίβος Βάρης – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-4 (0-1)

Καπανδρίτι – Πανσταυραϊκός 2-0 (0-0)

Αυλώνας – Συκάμινο 3-1 (2-1)

Ραμνούς Γραμματικού – Νικηφόρος 3-1 (3-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΝΙΚΗΤΕΣ                    44     19      14      2        3        48-13
  2. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            42      19      13      3        3        44-14
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                   42      19      13      3        3        41-17
  4. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               41      19      12      5        2        40-15
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                   39      19      12      3        4        35-22
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  30      19      9        3        7        33-22
  7. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 26      19      7        5        7        30-26
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             21      19      6        3        10      24-43
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               20      19      5        5        9        24-32
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  20      19      6        2        11      26-39
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        17      19      4        5        10      25-37
  12. ΦΟΙΒΟΣ Β.                 14      19      3        5        11      19-35
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         10      19      1        7        11      16-42
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               3        19      1        3        15      14-62

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (10–11/3/2018):

Εθνικός Ν. Μάκρης – Καπανδρίτι

Αστέρας Γλ. Νερών – Φοίβος Βάρης

Αμφιάραος Καλάμου – Νικητές Μεσογείων

Πανσταυραϊκός – Αυλώνας

Συκάμινο – Κουβαράς

Διόνυσος – Ραμνούς Γραμματικού

Νικηφόρος – Ολυμπιακός Λαυρίου