ΙΣΟΠΑΛΟ 2-2 ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ-ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ, ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΝΙΚΗΣ Η ΑΝΟΙΞΗ

Σημαντική νίκη εξασφάλισε η Ανοιξη εκτός έδρας επί του Νικολακάκη με 1-0 και διατηρήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας της Α’ ΕΠΣΑΝΑ. Στο τοπικό ντέρμπι του Μπογιατίου Ολυμπιακός και Παθιακάκης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Ισοπαλία είχαμε και στο τοπικό ντέρμπι της Β’ κατηγορίας ανάμεσα στη Σταμάτα και το Κρυονέρι, 1-1, ενώ η Νίκη Δροσιάς ηττήθηκε στην Παιανία με 2-0 από τον Παμπαιανικό.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος γνώρισε τη συντριβή στην έδρα του από το Ραμνούντα Γραμματικού με 4-0.

Να σημειωθεί, πως αγώνες και των τριών πρωταθλημάτων θα διεξαχθούν την μεθεπόμενη Κυριακή-25 Μαρτίου, κανονικά.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως ακολούθως:

 

Α’ Κατηγορία (24η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-10/3/2018

Νικολακάκης – Άνοιξη 0-1 (0-0)

Ατλαντίς – Μαρκό 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-11/3/2018

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παθιακάκης 2-2 (0-1)

Λαυρεωτική – Καλύβια 0-3 (0-2)

Γλυκά Νερά – Μάχη Μαραθώνα 1-1 (1-0)

Παλληνιακός – Αστέρας Βάρης 1-0 (1-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Άρης Βούλας 1-1 (1-0)

Κεραυνός Κερατέας – Κορωπί 2-0 (1-0)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

           ΟΜΑΔΕΣ                               ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.          Ι.           Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ                61      24      19      4        1        48-11
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ            51      24      14      9        1        46-11
  3. ΜΑΡΚΟ                           50      24      15      5        4        38-16
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                   47      24      14      5        5        45-21
  5. ΑΝΟΙΞΗ                           37      24      9        10      5        25-15
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.             37      24      10      7        7        32-24
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.         33      24      9        6        9        36-39
  8. ΚΑΛΥΒΙΑ                         32      24      7        11      6        25-21
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡ.                     29      24      7        8        9        29-31
  10. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                 29      24      8        5        11      27-33
  11. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ               28      24      7        7        10      24-30
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ               26      24      6        8        10      24-33
  13. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.                 24      24      5        9        10      25-36
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                       22      24      6        4        14      26-42
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                  11      24      2        5        17      16-50
  16. ΚΟΡΩΠΙ                           6       24      1        3        20      9-62

 

* Η επόμενη (25η) αγωνιστική (17–18/3/2018)

Άνοιξη – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Παθιακάκης – Λαυρεωτική

Καλύβια – Γλυκά Νερά

Μάχη Μαραθώνα – Παλληνιακός

Αστέρας Βάρης – Μαρκό

Άρης Βούλας – Νικολακάκης

Κορωπί – Θησέας Ν. Μάκρης

Κεραυνός Κερατέας – Ατλαντίς

 

Β’ Κατηγορία (24η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-10/3/2018

Βουλιαγμένη – Αετός Πικερμίου 0-1 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Γέρακας 2-3 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ-11/3/2018

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αφιδναϊκός 4-0 (4-0)

Ωρωπός – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-1 (1-1)

Παμπαιανικός – Νίκη Δροσιάς 2-0 (1-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Άρτεμις 4-0 (3-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Παλλαυρεωτικός 1-3 (1-3)

Σταμάτα – Κρυονέρι 1-1 (0-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

          ΟΜΑΔΕΣ                               ΒΑΘ.       ΑΓ.         Ν.          Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.          51      24      16      3        5        44-13
  2. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ            51      24      15      6        3        46-17
  3. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      51      24      16      3        5        45-15
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                      44      24      12      8        4        32-18
  5. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                    41      24      11      8        5        45-26
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                  41      24      12      5        7        36-30
  7. ΩΡΩΠΟΣ                      37      24      10      7        7        37-30
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ              36      24      10      6        8        29-21
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                      36      24      11      3        10      28-41
  10. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.             35      24      9        8        7        29-25
  11. ΣΤΑΜΑΤΑ                      31      24      8        7        9        26-26
  12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.       31      24      8        7        9        23-23
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ              24      24      6        6        12      18-22
  14. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          11      24      3        2        19      19-56
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          10      24      3        1        20      14-51
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                 5        24      1        2        21      12-69

 

* Η επόμενη (25η) αγωνιστική (17–18/3/2018):

Παλλαυρεωτικός – Σαρωνικός Αναβύσσου

Αφιδναϊκός – Ωρωπός

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Παμπαιανικός

Νίκη Δροσιάς – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Άρτεμις – Γέρακας

Αετός Πικερμίου – Δόξα Αγ. Άννας

Κρυονέρι – Βουλιαγμένη

Σταμάτα – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ Κατηγορία (20ή αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-10/3/2018

Εθνικός Ν. Μάκρης – Καπανδρίτι 3-0 (1-0)

Αμφιάραος Καλάμου – Νικητές Μεσογείων 3-0 (2-0)

Διόνυσος – Ραμνούς Γραμματικού 0-4 (0-2)

Νικηφόρος – Ολυμπιακός Λαυρίου 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ-11/3/2018

Αστέρας Γλ. Νερών – Φοίβος Βάρης 2-1 (0-0)

Πανσταυραϊκός – Αυλώνας 1-4 (0-2)

Συκάμινο – Κουβαράς 3-2 (2-1)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.      ΑΓ.        Ν.           Ι.         Η.           ΤΕΡΜ.

  1. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            45      20      14      3        3        47-14
  2. ΑΥΛΩΝΑΣ                   45      20      14      3        3        45-18
  3. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               44      20      13      5        2        43-15
  4. ΝΙΚΗΤΕΣ                     44     20      14      2        4        48-16
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                   42      20      13      3        4        39-22
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  30      20      9        3        8        33-26
  7. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  29      20      8        5        7        33-28
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             24      20      7        3        10      26-44
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                20      20      5        5        10      24-35
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                 20      20      6        2        12      28-42
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        17      20      4        5        11      26-41
  12. ΦΟΙΒΟΣ Β.                 14      20      3        5        12      20-37
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         11      20      1        8        11      16-42
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               4        20      1        4        15      14-62

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (21η) αγωνιστική (17–18/3/2018):

Αυλώνας – Εθνικός Ν. Μάκρης

Καπανδρίτι – Αστέρας Γλ. Νερών

Φοίβος Βάρης – Αμφιάραος Καλάμου

Νικητές Μεσογείων – Ολυμπιακός Λαυρίου

Κουβαράς – Πανσταυραϊκός

Ραμνούς Γραμματικού – Συκάμινο

Διόνυσος – Νικηφόρος