ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ, ΗΤΤΕΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΝΙΚΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ

Η Ανοιξη έγινε το αφεντικό της πόλης, νικώντας στο γειτονικό ντέρμπι 2-0 τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου, όπως ήδη γράψαμε, ενώ ο Παθιακάκης συνέτριψε  τη Λαυρεωτική με 5-0, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ.

Στη Β’ κατηγορία  και οι τρεις ομάδες μας έχασαν μέσα στην έδρα τους: Το Κρυονέρι από τη Βουλιαγμένη με 2-0, η Νίκη Δροσιάς από τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με 4-2 και η Σταμάτα από τον Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας με 3-0.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος ξέσπασε στο Νικηφόρο, πετυχαίνοντας το σκορ της ημέρας, 10-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες είναι:

 

Α’ Κατηγορία (25η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3/2018

Άνοιξη – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 2-0 (2-0)

Καλύβια – Γλυκά Νερά 1-2 (0-0)

Άρης Βούλας – Νικολακάκης 1-1 (1-1)

Κορωπί – Θησέας Ν. Μάκρης 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3/2018

Κεραυνός Κερατέας – Ατλαντίς 1-1 (1-0)

Παθιακάκης – Λαυρεωτική 5-0 (2-0)

Μάχη Μαραθώνα – Παλληνιακός 2-3 (1-1)

Αστέρας Βάρης – Μαρκό 0-0

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                                ΒΑΘ.     ΑΓ.        Ν.         Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ             64      25      20      4        1        51-13
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         52      25      14      10      1        46-11
  3. ΜΑΡΚΟ                        51      25      15      6        4        38-16
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                50      25      15      5        5        47-22
  5. ΑΝΟΙΞΗ                        40      25      10      10      5        27-15
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          38      25      10      8        7        33-25
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      33      25      9        6        10      36-41
  8. ΚΑΛΥΒΙΑ                      32      25      7        11      7        26-23
  9. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              32      25      9        5        11      32-33
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            29      25      7        8        10      25-31
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡ.                  29      25      7        8        10      31-34
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            27      25      6        9        10      25-34
  13. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             27      25      6        9        10      26-36
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   23      25      6        5        14      27-43
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              11      25      2        5        18      16-55
  16. ΚΟΡΩΠΙ                       6        25      1        3        21      9-63

 

* Η επόμενη (26η) αγωνιστική (24/3/2018):

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Άρης Βούλας

Λαυρεωτική – Άνοιξη

Γλυκά Νερά – Παθιακάκης

Παλληνιακός – Καλύβια

Μαρκό – Μάχη Μαραθώνα

Νικολακάκης – Κορωπί

Θησέας Ν. Μάκρης – Κεραυνός Κερατέας

Ατλαντίς – Αστέρας Βάρης

 

 Β’ Κατηγορία (25η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3/2018

Νίκη Δροσιάς – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 2-4 (1-2)

Άρτεμις – Γέρακας 1-0 (0-0)

Αετός Πικερμίου – Δόξα Αγ. Άννας 2-1 (1-0)

Σταμάτα – Πρωτέας Π. Φωκαίας 0-3 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3/2018

Παλλαυρεωτικός – Σαρωνικός Αναβύσσου 2-2 (1-1)

Αφιδναϊκός – Ωρωπός 1-6 (1-4)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Παμπαιανικός 1-2 (0-1)

Κρυονέρι – Βουλιαγμένη 0-2 (0-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

          ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.     ΑΓ.        Ν.         Ι.          Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.         54      25      17      3        5        48-15
  2. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           54      25      16      6        3        48-18
  3. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      52      25      16      4        5        47-17
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                      47      25      13      8        4        33-18
  5. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 44      25      13      5        7        38-31
  6. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   41      25      11      8        6        45-28
  7. ΩΡΩΠΟΣ                     40      25      11      7        7        43-31
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.           38      25      10      8        7        32-25
  9. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            36      25      10      6        9        31-25
  10. ΓΕΡΑΚΑΣ                    36      25      11      3        11      28-42
  11. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.     32      25      8        8        9        25-25
  12. ΣΤΑΜΑΤΑ                     31      25      8        7        10      26-29
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            27      25      7        6        12      20-22
  14. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        11      25      3        2        20      20-58
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ         10      25      3        1        21      15-53
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                5        25      1        2        22      13-75

 

* Η επόμενη (26η) αγωνιστική (25/3/2018):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αετός Πικερμίου

Ωρωπός – Παλλαυρεωτικός

Παμπαιανικός – Αφιδναϊκός

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Γέρακας – Νίκη Δροσιάς

Δόξα Αγ. Άννας – Κρυονέρι

Βουλιαγμένη – Σταμάτα

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Άρτεμις

 

Γ’ Κατηγορία (21η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3/2018

Κουβαράς – Πανσταυραϊκός 2-0 (2-0)

Διόνυσος – Νικηφόρος 10-1 (7-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3/2018

Αυλώνας – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-2 (0-1)

Καπανδρίτι – Αστέρας Γλ. Νερών 1-0 (0-0)

Φοίβος Βάρης – Αμφιάραος Καλάμου 0-3 (0-1)

Νικητές Μεσογείων – Ολυμπιακός Λαυρίου 1-0 (0-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Συκάμινο 2-0 (0-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            48      21      15      3        3        49-14
  2. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               47      21      14      5        2        46-15
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                    47     21      15      2        4        49-16
  4. ΑΥΛΩΝΑΣ                   45      21      14      3        4        45-20
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                   45      21      14      3        4        41-22
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  33      21      10      3        8        43-27
  7. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 29      21      8        5        8        33-30
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             24      21      7        3        11      26-45
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               23      21      6        5        10      25-35
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  23      21      7        2        12      30-42
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        17      21      4        5        12      26-43
  12. ΦΟΙΒΟΣ Β.                 14      21      3        5        13      20-40
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         11      21      1        8        12      16-43
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               4        21      1        4        16      15-72

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (22η) αγωνιστική (31/3–1/4/2018):

Εθνικός Ν. Μάκρης – Κουβαράς

Αστέρας Γλ. Νερών – Αυλώνας

Αμφιάραος Καλάμου – Καπανδρίτι

Ολυμπιακός Λαυρίου – Φοίβος Βάρης

Πανσταυραϊκός – Ραμνούς Γραμματικού

Συκάμινο – Διόνυσος

Νικηφόρος – Νικητές Μεσογείων