ΝΙΚΕΣ ΔΡΟΣΙΑΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ, ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΣΤΗ Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Η Νίκη Δροσιάς, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση ανέκοψε την πορεία της Αρτεμης, την οποία νίκησε με 1-0, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας της Β’ ΕΠΣΑΝΑ, η οποία διεξήχθη ολόκληρη χθες. Το Κρυονέρι από τη μεριά του παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στο Σαρωνικό Αναβύσσου, ενώ νικηφόρα προχώρησε και η Σταμάτα, επικρατώντας δύσκολα της εκ των ουραγών Δόξας Αγίας Αννας με 3-2.

Σήμερα θα γίνουν οι αγώνες οι 27ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΑΝΑ.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και οι επόμενες τρεις αγωνιστικές με τις οποίες ολοκληρώνεται το πρωτάθλημα, έχουν ως εξής:

 

Β’ Κατηγορία (27η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/3/2018

Κρυονέρι – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-1 (0-1)

Αετός Πικερμίου – Ωρωπός 2-2 (1-0)

Παλλαυρεωτικός – Παμπαιανικός 3-1 (2-1)

Αφιδναϊκός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-6 (0-3)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Γέρακας 0-1 (0-1)

Νίκη Δροσιάς – Άρτεμις 1-0 (1-0)

Σταμάτα – Δόξα Αγ. Άννας 3-2 (3-0)

Βουλιαγμένη – Πρωτέας Π. Φωκαίας 1-1 (1-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

          ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.     AΓ.        Ν.          Ι.          Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.         60      27      19      3        5        55-15
  2. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           57      27      17      6        4        56-21
  3. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ     56      27      17      5        5        51-19
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                     50      27      14      8        5        35-19
  5. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 45      27      13      6        8        40-34
  6. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   43      27      11      10      6        47-30
  7. ΩΡΩΠΟΣ                     42      27      11      9        7        46-34
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             42      27      12      6        9        34-26
  9. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            39      27      10      9        8        33-28
  10. ΓΕΡΑΚΑΣ                     39      27      12      3        12      30-44
  11. ΣΤΑΜΑΤΑ                     37      27      10      7        10      30-31
  12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.      36      27      9        9        9        27-26
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             28      27      7        7        13      21-24
  14. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ         12      27      3        3        21      23-62
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          10      27      3        1        23      15-55
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                 5        27      1        2        24      13-88

 

* Η επόμενη (28η) αγωνιστική (15/4/2018):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Σταμάτα

Ωρωπός – Κρυονέρι

Παμπαιανικός – Αετός Πικερμίου

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παλλαυρεωτικός

Γέρακας – Αφιδναϊκός

Άρτεμις – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Δόξα Αγ. Άννας – Βουλιαγμένη

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Νίκη Δροσιάς

 

* Η 29η αγωνιστική (15/4/2018):

Βουλιαγμένη – Σαρωνικός Αναβύσσου

Σταμάτα – Ωρωπός

Κρυονέρι – Παμπαιανικός

Αετός Πικερμίου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Παλλαυρεωτικός – Γέρακας

Αφιδναϊκός – Άρτεμις

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νίκη Δροσιάς

Δόξα Αγ. Άννας – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

* Η 30ή αγωνιστική (21/4/2018):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Δόξα Αγ. Άννας

Ωρωπός – Βουλιαγμένη

Παμπαιανικός – Σταμάτα

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Κρυονέρι

Γέρακας – Αετός Πικερμίου

Άρτεμις – Παλλαυρεωτικός

Νίκη Δροσιάς – Αφιδναϊκός

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου