ΠΡΟΕΛΑΥΝΕΙ Η ΑΝΟΙΞΗ, ΔΙΠΛΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΟ ΚΟΡΩΠΙ

Νικηφόρα προχώρησαν Ανοιξη και Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου στον πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-0 του Κορωπίου εκτός έδρας, ενώ η Ανοιξη νίκησε δύσκολα τα Γλυκά Νερά με 3-2.  Ο τρίτος εκπρόσωπος του Δήμου μας, ο Παθιακάκης, παραχώρησε λευκή ισοπαλία (0-0) στον Παλληνιακό.      Στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος νίκησε 1-0 εκτός έδρας το Συκάμινο και εδραιώθηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας, απέχει ωστόσο 14 βαθμούς από τη δεύτερη θέση και 12 από την τέταρτη.                                                                                                                                          Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο κατηγοριών, που διεξήχθησαν χθες-Κυριακή, έχουν ως ακολούθως:

 

Α’ Κατηγορία (27η αγωνιστική)

ΚΥΡΙΑΚΗ-1/4/2018

Κορωπί – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-3 (0-2)

Άρης Βούλας – Λαυρεωτική 3-0 (2-0)

Άνοιξη – Γλυκά Νερά 3-2 (2-1)

Παθιακάκης – Παλληνιακός 0-0

Καλύβια – Μαρκό 2-1 (1-1)

Μάχη Μαραθώνα – Αστέρας Βάρης 0-4 (0-2)

Κεραυνός Κερατέας – Νικολακάκης 2-0 (2-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Ατλαντίς 1-1 (0-1)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ                               ΒΑΘ.     ΑΓ.         Ν.          Ι.           Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ           66      27      20      6        1        52-14
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         55      27      15      10      2        50-12
  3. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               53      27      16      5        6        51-25
  4. ΜΑΡΚΟ                       51      27      15      6        6        39-21
  5. ΑΝΟΙΞΗ                     46      27      12      10      5        32-18
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          42      27      11      9        7        38-28
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      39      27      11      6        10      43-41
  8. ΚΑΛΥΒΙΑ                    36      27      8        12      7        29-25
  9. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              33      27      9        6        12      32-35
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            32      27      8        8        11      31-33
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡ.                32      27      8        8        11      34-38
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            30      27      7        9        11      28-38
  13. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             29      27      6        11      10      30-40
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  27      27      7        6        14      29-44
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              11      27      2        5        20      17-60
  16. ΚΟΡΩΠΙ                     6        27      1        3        23      9-72

 

* Η επόμενη (28η) αγωνιστική (14/4/2018):

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Κεραυνός Κερατέας

Λαυρεωτκή – Κορωπί

Γλυκά Νερά – Άρης Βούλας

Παλληνιακός – Άνοιξη

Μαρκό – Παθιακάκης

Αστέρας Βάρης – Καλύβια

Νικολακάκης – Θησέας Ν. Μάκρης

Ατλαντίς – Μάχη Μαραθώνα

 

* Η 29η αγωνιστική (22/4/2018):

Θησέας Ν. Μάκρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Κεραυνός Κερατέας – Λαυρεωτική

Κορωπί – Γλυκά Νερά

Άρης Βούλας – Παλληνιακός

Άνοιξη – Μαρκό

Παθιακάκης – Αστέρας Βάρης

Καλύβια – Μάχη Μαραθώνα

Νικολακάκης – Ατλαντίς

 

* Η 30ή αγωνιστική (28/4/2018):

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Νικολακάκης

Λαυρεωτική – Θησέας Ν. Μάκρης

Γλυκά Νερά – Κεραυνός Κερατέας

Παλληνιακός – Κορωπί

Μαρκό – Άρης Βούλας

Αστέρας Βάρης – Άνοιξη

Μάχη Μαραθώνα – Παθιακάκης

Ατλαντίς – Καλύβια

 

Γ’ Κατηγορία (22η αγωνιστική)

ΚΥΡΙΑΚΗ-1/4/2018

Εθνικός Ν. Μάκρης – Κουβαράς 3-2 (2-0)

Αστέρας Γλ. Νερών – Αυλώνας 2-3

Αμφιάραος Καλάμου – Καπανδρίτι 4-0

Ολυμπιακός Λαυρίου – Φοίβος Βάρης 2-0 (0-0)

Πανσταυραϊκός – Ραμνούς Γραμματικού 0-2 (0-1)

Συκάμινο – Διόνυσος 0-1

Νικηφόρος – Νικητές Μεσογείων 1-4 (0-2)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            51      22      16      3        3        52-16
  2. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               50      22      15      5        2        50-15
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                    50     22      16      2        4        53-17
  4. ΑΥΛΩΝΑΣ                   48      22      15      3        4        48-22
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                   48      22      15      3        4        43-22
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  36      22      11      3        8        44-27
  7. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 29      22      8        5        9        33-31
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             24      22      7        3        12      28-48
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               23      22      6        5        11      25-39
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  23      22      7        2        13      32-45
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        17      22      4        5        13      26-45
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         14      22      2        8        12      18-43
  13. ΦΟΙΒΟΣ Β.                 14      22      3        5        14      20-42
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               4        22      1        4        17      16-76

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (23η) αγωνιστική (14/4/2018):

Ραμνούς Γραμματικού – Εθνικός Ν. Μάκρης

Κουβαράς – Αστέρας Γλυκών Νερών

Αυλώνας – Αμφιάραος Καλάμου

Καπανδρίτι – Ολυμπιακός Λαυρίου

Φοίβος Βάρης – Νικητές Μεσογείων

Διόνυσος – Πανσταυραϊκός

Συκάμινο – Νικηφόρος