ΗΤΤΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΑΝΟΙΞΗΣ, ΝΙΚΕΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ, ΔΙΟΝΥΣΟΥ ΣΤΗΝ ΕΠΣΑΝΑ

Κακή ημέρα στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ ήταν η σημερινή για τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου, που έχασε μέσα στο Μπογιάτι με 3-1 από τον Κεραυνό Κερατέας, αλλά και για την Ανοιξη, που γνώρισε την ήττα με το ίδιο σκορ (3-1) στην Παλλήνη από την ομάδα, που έχει εξασφαλίσει προ πολλού τον τίτλο. Ο τρίτος εκπρόσωπος της περιοχής μας, ο Παθιακάκης, μας έβγαλε ασπροπρόσωπους, νικώντας εκτός έδρας την Μαρκό με 2-1.

Η Β’ κατηγορία παίζει αύριο-Κυριακή, 15 Απριλίου, ενώ στη Γ’ κατηγορία, που διεξήχθη σήμερα, ο Διόνυσος υπέταξε τον Πανσταυραϊκό με 5-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι δύο τελευταίες αγωνιστικές των πρωταθλημάτων έχουν ως εξής:

 

Α’ Κατηγορία (28η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-14/4/2018

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Κεραυνός Κερατέας 1-3 (1-1)

Λαυρεωτική – Κορωπί 2-1 (0-1)

Γλυκά Νερά – Άρης Βούλας 0-1 (0-1)

Παλληνιακός – Άνοιξη 3-1 (2-0)

Μαρκό – Παθιακάκης 1-2 (1-1)

Αστέρας Βάρης – Καλύβια 1-2 (0-1)

Νικολακάκης – Θησέας Ν. Μάκρης 3-1 (2-1)

Ατλαντίς – Μάχη Μαραθώνα 1-1 (1-0)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.      ΑΓ.         Ν.         Ι.          Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ             69      28      21      6        1        55-15
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ           55      28      15      10      3        51-14
  3. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                  53      28      16      5        7        51-26
  4. ΜΑΡΚΟ                           51      28      15      6        7        40-23
  5. ΑΝΟΙΞΗ                          46      28      12      10      6        33-21
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.            45      28      12      9        7        41-29
  7. ΚΑΛΥΒΙΑ                        39      28      9        12      7        31-26
  8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       39      28      11      6        11      44-44
  9. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               36      28      10      6        12      34-36
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             35      28      9        8        11      34-34
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡ.                    33      28      8        9        11      35-39
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ               33      28      8        9        11      29-38
  13. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.                 29      28      6        11      11      31-43
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                       28      28      7        7        14      30-45
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                 14      28      3        5        20      19-61
  16. ΚΟΡΩΠΙ                           6        28      1        3        24      10-74

 

* Η επόμενη (29η) αγωνιστική (22/4/2018):

Θησέας Ν. Μάκρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Κεραυνός Κερατέας – Λαυρεωτική

Κορωπί – Γλυκά Νερά

Άρης Βούλας – Παλληνιακός

Άνοιξη – Μαρκό

Παθιακάκης – Αστέρας Βάρης

Καλύβια – Μάχη Μαραθώνα

Νικολακάκης – Ατλαντίς

 

* Η 30ή αγωνιστική (28/4/2018):

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Νικολακάκης

Λαυρεωτική – Θησέας Ν. Μάκρης

Γλυκά Νερά – Κεραυνός Κερατέας

Παλληνιακός – Κορωπί

Μαρκό – Άρης Βούλας

Αστέρας Βάρης – Άνοιξη

Μάχη Μαραθώνα – Παθιακάκης

Ατλαντίς – Καλύβια

 

Γ’ Κατηγορία (23η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-14/4/2018

Ραμνούς Γραμματικού – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-2 (1-1)

Κουβαράς – Αστέρας Γλυκών Νερών 1-3 (0-0)

Αυλώνας – Αμφιάραος Καλάμου 2-1 (1-0)

Καπανδρίτι – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-1 (1-0)

Φοίβος Βάρης – Νικητές Μεσογείων 0-1 (0-1)

Διόνυσος – Πανσταυραϊκός 5-1 (4-1)

Συκάμινο – Νικηφόρος 3-3 (2-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            54      23      17      3        3        54-17
  2. ΝΙΚΗΤΕΣ                    53     23      17      2        4        54-17
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                   51      23      16      3        4        50-23
  4. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               50      23      15      5        3        51-17
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                   48      23      15      3        5        44-24
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  39      23      12      3        8        49-28
  7. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 30      23      8        6        9        36-34
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             27      23      8        3        12      31-49
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               26      23      7        5        11      28-40
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  23      23      7        2        14      33-48
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        17      23      4        5        14      27-50
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         14      23      2        8        13      19-46
  13. ΦΟΙΒΟΣ Β.                 14      23      3        5        15      20-43
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               5        23      1        5        17      19-79

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (24η) αγωνιστική (22/4/2018):

Εθνικός Ν. Μάκρης – Διόνυσος

Αστέρας Γλ. Νερών – Ραμνούς Γραμματικού

Αμφιάραος Καλάμου – Κουβαράς

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αυλώνας

Νικητές Μεσογείων – Καπανδρίτι

Πανσταυραϊκός – Συκάμινο

Νικηφόρος – Φοίβος Βάρης

 

* Η 25η αγωνιστική (28/4/2018):

Συκάμινο – Εθνικός Ν. Μάκρης

Διόνυσος – Αστέρας Γλ. Νερών

Ραμνούς Γραμματικού – Αμφιάραος Καλάμου

Κουβαράς – Ολυμπιακός Λαυρίου

Αυλώνας – Νικητές Μεσογείων

Κπανδρίτι – Φοίβος Βάρης

Πανσταυραϊκός – Νικηφόρος

 

* Η 26η αγωνιστική (6/5/2018):

Εθνικός Ν. Μάκρης – Πανσταυραϊκός

Αστέρας Γλ. Νερών – Συκάμινο

Αμφιάραος Καλάμου – Διόνυσος

Ολυμπιακός Λαυρίου – Ραμνούς Γραμματικού

Νικητές Μεσογείων – Κουβαράς

Φοίβος Βάρης – Αυλώνας

Νικηφόρος – Καπανδρίτι