ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΕΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΔΡΟΣΙΑΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ

Με εκτός έδρας νίκες προχώρησαν Κρυονέρι, Νίκη Δροσιάς και Σταμάτα στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ. Το Κρυονέρι επιβλήθηκε 1-0 του Ωρωπού, η Νίκη Δροσιάς επικράτησε 2-1 του Πρωτέα στην Παλαιά Φώκαια και η Σταμάτα νίκησε το Σαρωνικό στην Ανάβυσσο με 2-1. Για να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα απομένουν δύο αγωνιστικές.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της χθεσινής 28ης ημέρας, η βαθμολογία και το πρόγραμμα των δύο τελευταίων αγωνιστικών έχουν ως εξής:

 

Β’ Κατηγορία (28η αγωνιστική)

ΚΥΡΙΑΚΗ-15/4/2018

Σαρωνικός Αναβύσσου – Σταμάτα 1-2 (1-1)

Ωρωπός – Κρυονέρι 0-1 (0-0)

Παμπαιανικός – Αετός Πικερμίου 4-0 (2-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παλλαυρεωτικός 2-1 (1-0)

Γέρακας – Αφιδναϊκός 3-0 α.α.

Άρτεμις – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 4-0 (2-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Βουλιαγμένη 1-0 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Νίκη Δροσιάς 1-2 (1-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

          ΟΜΑΔΕΣ                                   ΒΑΘ.      ΑΓ.        Ν.          Ι.           Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.             63      28      20      3        5        57-16
  2. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ               60      28      18      6        4        60-21
  3. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ         56      28      17      5        6        52-21
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                         53      28      15      8        5        39-19
  5. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                       46      28      12      10      6        48-30
  6. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ                 45      28      13      6        9        36-27
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                      45      28      13      6        9        40-38
  8. ΩΡΩΠΟΣ                          42      28      11      9        8        46-35
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                          42      28      13      3        12      33-44
  10. ΣΤΑΜΑΤΑ                          40      28      11      7        10      32-32
  11. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.                  39      28      10      9        9        34-30
  12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.           36      28      9        9        10      28-28
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ                  28      28      7        7        14      21-25
  14. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ              15      28      4        3        21      24-62
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ               10      28      3        1        24      15-59
  16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                      5        28      1        2        25      13-91

 

* Η επόμενη (29η) αγωνιστική (21/4/2018):

Βουλιαγμένη – Σαρωνικός Αναβύσσου

Σταμάτα – Ωρωπός

Κρυονέρι – Παμπαιανικός

Αετός Πικερμίου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Παλλαυρεωτικός – Γέρακας

Αφιδναϊκός – Άρτεμις

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νίκη Δροσιάς

Δόξα Αγ. Άννας – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

* Η 30ή αγωνιστική (29/4/2018):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Δόξα Αγ. Άννας

Ωρωπός – Βουλιαγμένη

Παμπαιανικός – Σταμάτα

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Κρυονέρι

Γέρακας – Αετός Πικερμίου

Άρτεμις – Παλλαυρεωτικός

Νίκη Δροσιάς – Αφιδναϊκός

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου