ΗΤΤΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΑΝΟΙΞΗΣ, ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΔΙΟΝΥΣΟΥ ΣΤΗ Ν.ΜΑΚΡΗ

Ολυμπιακός και Ανοιξη έχασαν, ο Παθιακάκης νίκησε κατά την προτελευταία αγωνιστική της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ, που διεξήχθη ολόκληρη το Σάββατο, σε ματς βεβαίως δίχως βαθμολογικό ενδιαφέρον. Ο Θησέας ήθελε τη νίκη για να βελτιώσει τη θέση του και να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη, έτσι έβαλε από νωρίς τα θεμέλια της επικράτησης επί του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου, τον οποίο κατέβαλε με 2-1. Η Ανοιξη έχασε μέσα στην έδρα της από τη Μαρκό με 2-0. Στον αντίποδα, ο Παθιακάκης επιβλήθηκε του Αστέρα Βάρης με 2-1.

Στη Γ’ κατηγορία, επίσης το Σάββατο, ο Διόνυσος υπέστη οδυνηρή ήττα με 4-0 εκτός έδρας από τον πρωτοπόρο Εθνικό Νέας Μάκρης. Η Β’ κατηγορία (προτελευταία αγωνιστική) διεξάγεται σήμερα.

Τα αποτελέσματα,  οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές της Α’ και της Γ’ κατηγοριών ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως ακολούθως:

 

Α’ Κατηγορία (29η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-21/4/2018

Θησέας Ν. Μάκρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 2-1 (2-0)

Κεραυνός Κερατέας – Λαυρεωτική 0-0

Κορωπί – Γλυκά Νερά 0-6 (0-2)

Άρης Βούλας – Παλληνιακός 0-3 (0-0)

Άνοιξη – Μαρκό 0-2 (0-2)

Παθιακάκης – Αστέρας Βάρης 2-1 (0-1)

Καλύβια – Μάχη Μαραθώνα 1-2 (0-1)

Νικολακάκης – Ατλαντίς 2-1 (0-1)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.      ΑΓ.         Ν.          Ι.           Η.           ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ           72      29      22      6        1        58-15
  2. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               56      29      17      5        7        57-26
  3. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ        55      29      15      10      4        52-16
  4. ΜΑΡΚΟ                        54      29      16      6        7        42-23
  5. ΑΝΟΙΞΗ                        46      29      12      10      7        33-23
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          46      29      12      10      7        41-29
  7. ΚΑΛΥΒΙΑ                      39      29      9        12      8        32-28
  8. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              39      29      11      6        12      36-37
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      39      29      11      6        12      45-46
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            38      29      10      8        11      36-35
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡ.                  36      29      9        9        11      37-40
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            33      29      8        9        12      29-41
  13. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              32      29      7        11      11      33-44
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    28      29      7        7        15      31-47
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               15      29      3        6        20      19-61
  16. ΚΟΡΩΠΙ                        6       29      1        3        25      10-80

 

* Η επόμενη (τελευταία 30ή) αγωνιστική (Κυριακή 29/4/2018):

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Νικολακάκης

Λαυρεωτική – Θησέας Ν. Μάκρης

Γλυκά Νερά – Κεραυνός Κερατέας

Παλληνιακός – Κορωπί

Μαρκό – Άρης Βούλας

Αστέρας Βάρης – Άνοιξη

Μάχη Μαραθώνα – Παθιακάκης

Ατλαντίς – Καλύβια

 

 

Γ’ Κατηγορία (24η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ-21/4/2018

Εθνικός Ν. Μάκρης – Διόνυσος 4-0 (1-0)

Αστέρας Γλ. Νερών – Ραμνούς Γραμματικού 6-1 (2-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Κουβαράς 4-0 (1-0)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αυλώνας 1-3 (0-1)

Νικητές Μεσογείων – Καπανδρίτι 0-1 (0-1)

Πανσταυραϊκός – Συκάμινο 2-3 (0-2)

Νικηφόρος – Φοίβος Βάρης 3-3

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.      ΑΓ.         Ν.           Ι.          Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.              57      24      18      3        3        58-17
  2. ΑΥΛΩΝΑΣ                     54      24      17      3        4        53-24
  3. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                 53      24      16      5        3        55-17
  4. ΝΙΚΗΤΕΣ                       53     24      17      2        5        54-18
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                     48      24      15      3        6        45-30
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    39      24      12      3        9        49-32
  7. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                    33      24      9        6        9        39-36
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.               30      24      9        3        12      37-50
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  29      24      8        5        11      29-40
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                    23      24      7        2        15      33-52
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ           17      24      4        5        15      29-53
  12. ΦΟΙΒΟΣ Β.                     15      24      3        6        15      23-46
  13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.            14      24      2        8        14      20-49
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                   6        24      1        6        17      22-82

* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

 

* Η επόμενη (25η) αγωνιστική (29/4/2018):

Συκάμινο – Εθνικός Ν. Μάκρης

Διόνυσος – Αστέρας Γλ. Νερών

Ραμνούς Γραμματικού – Αμφιάραος Καλάμου

Κουβαράς – Ολυμπιακός Λαυρίου

Αυλώνας – Νικητές Μεσογείων

Κπανδρίτι – Φοίβος Βάρης

Πανσταυραϊκός – Νικηφόρος

 

* Η 26η αγωνιστική (5/5/2018):

Εθνικός Ν. Μάκρης – Πανσταυραϊκός

Αστέρας Γλ. Νερών – Συκάμινο

Αμφιάραος Καλάμου – Διόνυσος

Ολυμπιακός Λαυρίου – Ραμνούς Γραμματικού

Νικητές Μεσογείων – Κουβαράς

Φοίβος Βάρης – Αυλώνας

Νικηφόρος – Καπανδρίτι