ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΤ’ ΕΜΠΟΔΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΒΟΛΕΣ ΛΟΓΩ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ

Με αντικειμενικά προβλήματα λόγω της κακοκαιρίας, μετ’ εμποδίων και πολλές αναβολές διεξήχθη η 2η αγωνιστική σε Α’ και Β’ κατηγορίες στης ΕΠΣΑΝΑ το Σαββατοκύριακο. Ιδια γεύση και στην πρεμιέρα της Γ’ κατηγορίας, οι ομάδες της οποίας ξαναπαίζουν την Τετάρτη-3 Οκτωβρίου λόγω ορισμού εμβόλιμης αγωνιστικής (2ης).

Τα παιχνίδια του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου, της Ανοιξης και του Παθιακάκη αναβλήθηκαν από τους διαιτητές λόγω των ακατάλληλων αγωνιστικών χώρων. Το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στο Κρυονέρι και τη Νίκη Δροσιάς στη Β’ κατηγορία έληξε ισόπαλο χωρίς σκορ, ενώ ο αγώνας της Σταμάτας αναβλήθηκε. Δεν έπαιξε ούτε ο Διόνυσος στη Γ’ κατηγορία λόγω της έντονης βροχόπτωσης.

Αναλυτικά η εικόνα του Σαββατοκύριακου με τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τις επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 29/9/2018

Τριγλία Ραφήνας – Παθιακάκης ανεβλήθη

Άνοιξη – Παμπαιανικός ανεβλήθη

ΚΥΡΙΑΚΗ 30/9/2018

Θησέας Ν. Μάκρης – Άρης Βούλας 2-1 (1-1)

Μάχη Μαραθώνα – Καλύβια 2-2 (2-0)

Παλλαυρεωτικός – Νικολακάκης 0-0

Αστέρας Βάρης – Γλυκά Νερά 1-1 (0-0)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Κεραυνός Κερατέας ανεβλήθη

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Μαρκό διεκόπη στο 55’ (1-0)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.      Ι.        Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               6        2        2        0        0        3-1
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         4        2        1        1        0        2-1
  3. ΑΝΟΙΞΗ                        3        1        1        0        0        3-0
  4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.           3        1        1        0        0        4-1
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       3        1        1        0        0        3-1
  6. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             3        2        1        0        1        3-3
  7. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      2        2        0        2        0        1-1
  8. ΜΑΡΚΟ                        1        1        0        1        0        1-1
  9. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           1        1        0        1        0        1-1
  10. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          1        1        0        1        0        1-1
  11. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             1        2        0        1        1        0-1
  12. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.             1        2        0        1        1        3-4
  13. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                1        2        0        1        1        2-4
  14. ΚΑΛΥΒΙΑ                      1        2        0        1        1        2-5
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               0        1        0        0        1        0-1
  16. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.           0        1        0        0        1        1-4

 

* Η επόμενη (3η) αγωνιστική (6-7/10/2018)

Άρης Βούλας – Τριγλία Ραφήνας

Καλύβια – Θησέας Ν. Μάκρης

Παμπαιανικός – Μάχη Μαραθώνα

Νικολακάκης – Άνοιξη

Γλυκά Νερά – Παλλαυρεωτικός

Κεραυνός Κερατέας – Αστέρας Βάρης

Μαρκό – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Παθιακάκης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 29/9/2018

Ατλαντίς – Σταμάτα ανεβλήθη

Άρτεμις – Λαυρεωτική ανεβλήθη

Αμφιάραος Καλάμου – Αυλώνας διεκόπη στο 10’ (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αετός Πικερμίου 0-4 (0-3)

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/9/2018

Ωρωπός – Γέρακας ανεβλήθη

Κορωπί – Βουλιαγμένη 1-1 (1-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-1 (0-0)

Κρυονέρι – Νίκη Δροσιάς 0-0

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.      ΑΓ.         Ν.           Ι.          Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   4        2        1        1        0        6-0
  2. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 4        2        1        1        0        5-1
  3. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.             4        2        1        1        0        4-1
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                4        2        1        1        0        4-2
  5. ΚΟΡΩΠΙ                       4        2        1        1        0        2-1
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                     3        1        1        0        0        1-0
  7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             2        2        0        2        0        1-1
  8. ΑΡΤΕΜΙΣ                      1        1        0        1        0        2-2
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                     1        1        0        1        0        2-2
  10. ΩΡΩΠΟΣ                     1        1        0        1        0        0-0
  11. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            1        2        0        1        1        0-4
  12. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            1        2        0        1        1        2-4
  13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               0        1        0        0        1        0-1
  14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    0        1        0        0        1        0-1
  15. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       0        1        0        0        1        0-3
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                    0        1        0        0        1        0-6

 

* Η επόμενη (3η) αγωνιστική (6-7/10/2018)

Σταμάτα – Ωρωπός

Λαυρεωτική – Ατλαντίς

Βουλιαγμένη – Άρτεμις

Εθνικός Ν. Μάκρης – Κορωπί

Αυλώνας – Σαρωνικός Αναβύσσου

Νίκη Δροσιάς – Αμφιάραος Καλάμου

Αετός Πικερμίου – Κρυονέρι

Γέρακας – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 29/9/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Φοίβος Βάρης ανεβλήθη

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/9/2018

Αστέρας Γλυκών Νερών – Συκάμινο 3-1 (1-2)

Ραμνούς Γραμματικού – Κουβαράς ανεβλήθη

Καπανδρίτι – Αφιδναϊκός ανεβλήθη

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Διόνυσος ανεβλήθη

Νικητές Μεσογείων – Πανσταυραϊκός 1-0 (1-0)

Δόξα Άνοιξης – Δόξα Αγ. Άννας ανεβλήθη

Ρεπό: Νικηφόρος

 

* Η επόμενη (2η) αγωνιστική (Τετάρτη 3/10/2018, ώρα 16.15’)

Γήπ. Αγ. Άννας: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.

Γήπ. Συκαμίνου: ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΡΑΜΝΟΥΣ

Γήπ. Κουβαρά: ΚΟΥΒΑΡΑΣ – ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ

Γήπ. Αφιδνών: ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ – ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ

Γήπ. Διονύσου: ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.

Γήπ. Βούλας: ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ

Γήπ. Γέρακα: ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ

 

* Η 3η αγωνιστική (6-7/10/2018)

Ραμνούς Γραμματικού – Νικηφόρος

Καπανδρίτι – Συκάμινο

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Κουβαράς

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αφιδναϊκός

Νικητές Μεσογείων – Διόνυσος

Δόξα Άνοιξης – Φοίβος Βάρης

Δόξα Αγ. Άννας – Πανσταυραϊκός

Ρεπό: Αστέρας Γλυκών Νερών