ΜΑΥΡΟ Σ/Κ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΑΝΑ, ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ

«Μαύρο» Σαββατοκύριακο για τις ομάδες της περιοχής μας στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ, καθώς υπέστησαν  οδυνηρές ήττες και οι τρεις εκπρόσωποι του Δήμου Διονύσου. Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου με έναν από τους υψηλότερους προϋπολογισμούς  έχασε καθαρά εκτός έδρας από τη Μαρκό με 3-0, η Ανοιξη ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από το Νικολακάκη επίσης εκτός, ενώ το κακό τρίτωσε με τον Παθιακάκη που έχασε εντός από τον πολύ καλό Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με 1-0.

Στη Β’ ΕΠΣΑΝΑ τα πράγματα ήταν καλύτερα, αφού το Κρυονέρι πέτυχε σπουδαία νίκη με 2-0 στο Πικέρμι επί του Αετού, η Νίκη Δροσιάς παραχώρησε ισοπαλία στο γήπεδό της στον μαχητικό Αμφιάρραο του, που έχει προπονητή τον βετεράνο άσσο του Παναθηναϊκού Γιώργο Αθανασιάδη, ενώ η Σταμάτα έχασε εντός έδρας από τον Ωρωπό με 1-0. Ηττα υπέστη, τέλος, στη Γ’ κατηγορία και ο Διόνυσος από τους Νικητές με 2-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 6/10/2018

Καλύβια – Θησέας Ν. Μάκρης 2-2 (0-1)

Νικολακάκης – Άνοιξη 3-0 (1-0)

Μαρκό – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 3-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 7/10/2018

Άρης Βούλας – Τριγλία Ραφήνας 1-1 (1-1)

Παμπαιανικός – Μάχη Μαραθώνα 1-2 (1-2)

Γλυκά Νερά – Παλλαυρεωτικός 1-0 (0-0)

Κεραυνός Κερατέας – Αστέρας Βάρης 0-1 (0-0)

Παθιακάκης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-1 (0-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.        Ι.      Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ          7        3        2        1        0        3-1
  2. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.                7        3        2        1        0        5-3
  3. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.            6        2        2        0        0        5-1
  4. ΜΑΡΚΟ                          4        2        1        1        0        4-1
  5. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ              4        3        1        1        1        3-1
  6. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              4        3        1        1        1        4-4
  7. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.               4        3        1        1        1        5-5
  8. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                  4        3        1        1        1        3-4
  9. ΑΝΟΙΞΗ                          3        2        1        0        1        3-3
  10. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.         3        2        1        0        1        3-4
  11. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ        2        3        0        2        1        1-2
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                         2        3        0        2        1        4-7
  13. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ              1        2        0        1        1        2-3
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.            1        2        0        1        1        1-2
  15. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.             1        2        0        1        1        2-5
  16. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                 0        2        0        0        2        0-2

 

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (13-14/10/2018)

Τριγλία Ραφήνας – Καλύβια

Παθιακάκης – Άρης Βούλας

Θησέας Ν. Μάκρης – Παμπαιανικός

Μάχη Μαραθώνα – Νικολακάκης

Άνοιξη – Γλυκά Νερά

Παλλαυρεωτικός – Κεραυνός Κερατέας

Αστέρας Βάρης – Μαρκό

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 6/10/2018

Σταμάτα – Ωρωπός 0-1 (0-0)

Βουλιαγμένη – Άρτεμις 0-2 (0-0)

Νίκη Δροσιάς – Αμφιάραος Καλάμου 1-1 (0-0)

Αετός Πικερμίου – Κρυονέρι 0-2 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 7/10/2018

Λαυρεωτική – Ατλαντίς 2-2 (0-2)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Κορωπί 1-0 (0-0)

Αυλώνας – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-6 (0-2)

Γέρακας – Πρωτέας Π. Φωκαίας 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.      ΑΓ.        Ν.          Ι.           Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ               7        3        2        1        0        8-0
  2. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.         7        3        2        1        0        5-1
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ            7        3        2        1        0        10-2
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                 4        2        1        1        0        4-2
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                 4        2        1        1        0        1-0
  6. ΩΡΩΠΟΣ                 4        2        1        1        0        1-0
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.             4        3        1        1        1        5-3
  8. ΚΟΡΩΠΙ                   4        3        1        1        1        2-2
  9. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ         3        3        0        3        0        2-2
  10. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.        2        3        0        2        1        0-4
  11. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 1        2        0        1        1        2-3
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ           1        2        0        1        1        2-3
  13. ΣΤΑΜΑΤΑ                 1        2        0        1        1        2-3
  14. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.    1        2        0        1        1        1-4
  15. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         1        3        0        1        2        2-6
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                 0        2        0        0        2        0-12

 

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (13-14/10/2018)

Ωρωπός – Λαυρεωτική

Γέρακας – Σταμάτα

Ατλαντίς – Βουλιαγμένη

Άρτεμις – Εθνικός Ν. Μάκρης

Κορωπί – Αυλώνας

Σαρωνικός Αναβύσσου – Νίκη Δροσιάς

Αμφιάραος Καλάμου – Αετός Πικερμίου

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Κρυονέρι

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 6/10/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αφιδναϊκός 4-1 (3-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 7/10/2018

Ραμνούς Γραμματικού – Νικηφόρος 2-0 (1-0)

Καπανδρίτι – Συκάμινο 3-1 (2-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Κουβαράς 2-1 (1-1)

Νικητές Μεσογείων – Διόνυσος 2-1 (1-0)

Δόξα Άνοιξης – Φοίβος Βάρης 7-0 (4-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Πανσταυραϊκός 3-2 (1-1)

Ρεπό: Αστέρας Γλυκών Νερών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΝΙΚΗΤΕΣ                     9        3        3        0        0        8-2
  2. ΡΑΜΝΟΥΣ                   7        3        2        1        0        3-0
  3. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             6        2        2        0        0        5-2
  4. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.      6        2        2        0        0        4-1
  5. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          4        2        1        1        0        7-0
  6. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                4        2        1        1        0        3-1
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         4        3        1        1        1        4-5
  8. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        3        1        1        0        0        3-2
  9. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  3        2        1        0        1        5-2
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                 2        3        0        2        1        1-2
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        1        3        0        1        2        2-4
  12. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ          1        3        0        1        2        1-12
  13. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ               0        2        0        0        2        1-6
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               0        2        0        0        2        0-4
  15. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  0        3        0        0        3        3-7

 

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (13-14/10/2018)

Νικηφόρος – Καπανδρίτι

Αστέρας Γλυκών Νερών – Ραμνούς Γραμματικού

Συκάμινο – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Κουβαράς – Ολυμπιακός Λαυρίου

Αφιδναϊκός – Νικητές Μεσογείων

Διόνυσος – Δόξα Άνοιξης

Φοίβος Βάρης – Δόξα Αγ. Άννας

Ρεπό: Πανσταυραϊκός