ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΙΚΗ ΣΤΟ 90’ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου εξασφάλισε λευκή ισοπαλία στο Μενίδι από τον αξιόμαχο Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών, αλλά οι υπόλοιπες ομάδες της περιοχής, η Ανοιξη και ο Παθιακάκης ηττήθηκαν. Η πρώτη μέσα στο γήπεδό της από τα Γλυκά Νερά με 1-0 και ο δεύτερος επίσης εντός έδρας από τον Αρη Βούλας με 3-2.

Στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ  το Κρυονέρι πέτυχε σπουδαία νίκη στην Παλαιά Φώκαια με γκολ στην εκπνοή του αγώνα (2-1), ενώ η Σταμάτα πήρε ισοπαλία στο Γέρακα από την ομώνυμη ομάδα (1-1). Η Νίκη Δροσιάς από την πλευρά της γνώρισε την πρώτη της ήττα με 4-1 στην Ανάβυσσο από το Σαρωνικό.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, στο τοπικό ντέρμπι η νεοφώτιστη Δόξα Ανοιξης επικράτησε με  1-0 μέσα στο άντρο του Διονύσου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/10/2018

Τριγλία Ραφήνας – Καλύβια 2-0 (2-0)

Άνοιξη – Γλυκά Νερά 0-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10/2018

Παθιακάκης – Άρης Βούλας 2-3 (1-2)

Θησέας Ν. Μάκρης – Παμπαιανικός 3-2 (1-0)

Μάχη Μαραθώνα – Νικολακάκης 1-0 (0-0)

Παλλαυρεωτικός – Κεραυνός Κερατέας 2-1 (1-1)

Αστέρας Βάρης – Μαρκό 0-0

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.       Ν.         Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             10      4        3        1        0        8-5
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         8        4        2        2        0        3-1
  3. ΜΑΡΚΟ                       8        4        2        2        0        6-2
  4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          7        4        2        1        1        6-3
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      7        4        2        1        1        6-5
  6. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            7        4        2        1        1        6-5
  7. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            7        4        2        1        1        7-6
  8. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               7        4        2        1        1        4-4
  9. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        4        1        2        1        3-3
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            4        4        1        1        2        3-2
  11. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          4        4        1        1        2        5-6
  12. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         4        4        1        1        2        7-11
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              3        4        1        0        3        8-8
  14. ΑΝΟΙΞΗ                     3        4        1        0        3        3-5
  15. ΚΑΛΥΒΙΑ                    2        4        0        2        2        4-9
  16. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          1        4        0        1        3        3-7

 

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (20-21/10/2018)

Παμπαιανικός – Τριγλία Ραφήνας

Καλύβια – Παθιακάκης

Νικολακάκης – Θησέας Ν. Μάκρης

Γλυκά Νερά – Μάχη Μαραθώνα

Κεραυνός Κερατέας – Άνοιξη

Μαρκό – Παλλαυρεωτικός

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Αστέρας Βάρης

Άρης Βούλας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/10/2018

Ατλαντίς – Βουλιαγμένη 2-1 (2-1)

Άρτεμις – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-1 (1-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Αετός Πικερμίου 3-0 (3-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Κρυονέρι 1-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10/2018

Ωρωπός – Λαυρεωτική 2-1 (0-0)

Γέρακας – Σταμάτα 1-1 (1-1)

Κορωπί – Αυλώνας 3-0 α.α.

Σαρωνικός Αναβύσσου – Νίκη Δροσιάς 4-1 (3-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΟΜΑΔΕΣ                                ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.            Ι.             Η.            ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  10      4        3        1        0        10-1
  2. ΩΡΩΠΟΣ                    10      4        3        1        0        5-1
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                10      4        3        1        0        14-3
  4. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            7        4        2        1        1        6-3
  5. ΑΡΤΕΜΙΣ                    7        4        2        1        1        6-4
  6. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       7        4        2        1        1        11-5
  7. ΚΟΡΩΠΙ                     7        4        2        1        1        5-2
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                    5        4        1        2        1        2-3
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  5        4        1        2        1        5-5
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              4        4        1        1        2        4-5
  11. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                4        4        1        1        2        5-6
  12. ΣΤΑΜΑΤΑ                   3        4        0        3        1        4-5
  13. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            3        4        0        3        1        3-6
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            2        4        0        2        2        1-6
  15. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            1        4        0        1        3        3-8
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        4        0        0        4        1-22

 

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (20-21/10/2018)

Βουλιαγμένη – Ωρωπός

Λαυρεωτική – Γέρακας

Εθνικός Ν. Μάκρης – Ατλαντίς

Αυλώνας – Άρτεμις

Νίκη Δροσιάς – Κορωπί

Αετός Πικερμίου – Σαρωνικός Αναβύσσου

Κρυονέρι – Αμφιάραος Καλάμου

Σταμάτα – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/10/2018

Κουβαράς – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-0 (1-0)

Διόνυσος – Δόξα Άνοιξης 0-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10/2018

Νικηφόρος – Καπανδρίτι 1-2 (0-0)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Ραμνούς Γραμματικού 2-2 (0-1)

Συκάμινο – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 1-3 (0-3)

Αφιδναϊκός – Νικητές Μεσογείων 1-1 (0-0)

Φοίβος Βάρης – Δόξα Αγ. Άννας 3-2 (2-2)

Ρεπό: Πανσταυραϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.       12      4        4        0        0        10-3
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          10      4        3        1        0        12-0
  3. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               10      4        3        1        0        6-2
  4. ΝΙΚΗΤΕΣ                    10      4        3        1        0        9-3
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                   10      4        3        1        0        7-3
  6. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             7        3        2        1        0        7-4
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         6        4        2        0        2        8-8
  8. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  4        4        1        1        2        4-4
  9. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  3        4        1        0        3        6-6
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        3        3        1        0        2        5-9
  11. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           3        4        1        0        3        5-18
  12. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        1        3        0        1        2        2-4
  13. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              1        4        0        1        3        2-8
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               0        3        0        0        3        1-6
  15. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 0        4        0        0        4        4-10

 

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (20-21/10/2018)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νικηφόρος

Καπανδρίτι – Αστέρας Γλυκών Νερών

Ολυμπιακός Λαυρίου – Συκάμινο

Νικητές Μεσογείων – Κουβαράς

Δόξα Άνοιξης – Αφιδναϊκός

Δόξα Αγ. Άννας – Διόνυσος

Πανσταυραϊκός – Φοίβος Βάρης

Ρεπό: Ραμνούς Γραμματικού