ΝΙΚΕΣ ΑΝΟΙΞΗΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΠΣΑΝΑ

Ισοπαλία 1-1 παραχώρησε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου στον Αστέρα Βάρης στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ, χάνοντας σημαντικό έδαφος, ενώ η Ανοιξη πέτυχε σπουδαίο διπλό στην Κερατέα επί του Κεραυνού με 1-0. Νικηφόρα προχώρησε και ο Παθιακάκης που επικράτησε εκτός έδρας των Καλυβίων με 2-0.

Στη Β’ κατηγορία το Κρυονέρι προελαύνει, καθώς θριάμβευσε επί του Αμφιάραου με 4-0. Την πρώτη της φετινή νίκη σημείωσε η Σταμάτα επί του Πρωτέα με 1-0, ενώ η Νίκη Δροσιάς αναδείχτηκε ισόπαλη του πάντα φιλόδοξου Κορωπίου 1-1.

Τέλος, η έκπληξη της Γ’ κατηγορίας, η νεοφώτιστη Δόξα Ανοιξης πρόσθεσε άλλη μία νίκη στο ενεργητικό της επί του Αφιδναϊκού με 4-0, ενώ  τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε και ο Διόνυσος, που επιβλήθηκε στο Μενίδι της Δόξας Αγίας Αννας με 3-1.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/10/2018

Καλύβια – Παθιακάκης 0-2 (0-0)

Νικολακάκης – Θησέας Ν. Μάκρης 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/10/2018

Παμπαιανικός – Τριγλία Ραφήνας 0-1 (0-0)

Γλυκά Νερά – Μάχη Μαραθώνα 3-1 (2-0)

Κεραυνός Κερατέας – Άνοιξη 0-1 (0-0)

Μαρκό – Παλλαυρεωτικός 2-1 (1-0)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Αστέρας Βάρης 1-1 (0-1)

Άρης Βούλας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 1-2 (1-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                  ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΡΚΟ                       11      5        3        2        0        8-3
  2. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             11      5        3        2        0        8-5
  3. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          10      5        3        1        1        8-4
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               10      5        3        1        1        7-5
  5. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         9        5        2        3        0        4-2
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      8        5        2        2        1        7-6
  7. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            7        5        2        1        2        7-8
  8. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            7        5        2        1        2        8-8
  9. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         7        5        2        1        2        8-11
  10. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              6        5        2        0        3        10-8
  11. ΑΝΟΙΞΗ                     6        5        2        0        3        4-5
  12. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            5        5        1        2        2        3-2
  13. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        5        1        2        2        4-5
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          4        5        1        1        3        5-7
  15. ΚΑΛΥΒΙΑ                    2        5        0        2        3        4-11
  16. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          1        5        0        1        4        3-8

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

* Η επόμενη (6η) αγωνιστική (27-28/10/2018)

Τριγλία Ραφήνας – Νικολακάκης

Παθιακάκης – Παμπαιανικός

Άρης Βούλας – Καλύβια

Θησέας Ν. Μάκρης – Γλυκά Νερά

Μάχη Μαραθώνα – Κεραυνός Κερατέας

Άνοιξη – Μαρκό

Παλλαυρεωτικός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Αστέρας Βάρης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/10/2018

Βουλιαγμένη – Ωρωπός 1-2 (0-1)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Ατλαντίς 0-0

Νίκη Δροσιάς – Κορωπί 1-1 (0-1)

Αετός Πικερμίου – Σαρωνικός Αναβύσσου 3-3 (2-0)

Σταμάτα – Πρωτέας Π. Φωκαίας 1-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/10/2018

Λαυρεωτική – Γέρακας 1-4 (0-1)

Αυλώνας – Άρτεμις 1-0 (1-0)

Κρυονέρι – Αμφιάραος Καλάμου 4-0 (3-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.     ΑΓ.        Ν.          Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  13      5        4        1        0        14-1
  2. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                11      5        3        2        0        17-6
  3. ΩΡΩΠΟΣ                    11      5        3        2        0        7-3
  4. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            8        5        2        2        1        7-4
  5. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       7        5        2        1        2        11-9
  6. ΑΡΤΕΜΙΣ                    7        5        2        1        2        6-5
  7. ΚΟΡΩΠΙ                     8        5        2        2        1        6-3
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                    8        5        2        2        1        6-4
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  6        5        1        3        1        5-5
  10. ΣΤΑΜΑΤΑ                   6        5        1        3        1        5-5
  11. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                5        5        1        2        2        8-9
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              5        5        1        2        2        6-9
  13. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            4        5        0        4        1        4-7
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            2        5        0        2        3        1-7
  15. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            1        5        0        1        4        4-10
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        5        1        0        4        2-22

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

* Η επόμενη (6η) αγωνιστική (27-28/10/2018)

Ωρωπός – Εθνικός Ν. Μάκρης

Γέρακας – Βουλιαγμένη

Σταμάτα – Λαυρεωτική

Ατλαντίς – Αυλώνας

Άρτεμις – Νίκη Δροσιάς

Κορωπί – Αετός Πικερμίου

Σαρωνικός Αναβύσσου – Κρυονέρι

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αμφιάραος Καλάμου

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/10/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Συκάμινο 1-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/10/2018

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νικηφόρος 3-0 (1-0)

Καπανδρίτι – Αστέρας Γλυκών Νερών 1-2 (1-2)

Νικητές Μεσογείων – Κουβαράς 0-4 (0-1)

Δόξα Άνοιξης – Αφιδναϊκός 4-0 (1-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Διόνυσος 1-3 (0-2)

Πανσταυραϊκός – Φοίβος Βάρης 2-0 (1-0)

Ρεπό: Ραμνούς Γραμματικού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.       15      5        5        0        0        13-3
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          13      5        4        1        0        16-0
  3. ΡΑΜΝΟΥΣ                   10      4        3        1        0        7-3
  4. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             10      4        3        1        0        9-5
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               10      5        3        1        1        7-4
  6. ΝΙΚΗΤΕΣ                    10      5        3        1        1        9-7
  7. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  7        5        2        1        2        8-4
  8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         7        5        2        1        2        9-9
  9. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  6        5        2        0        3        9-7
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        4        4        1        1        2        4-4
  11. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        3        4        1        0        3        6-12
  12. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           3        5        1        0        4        5-20
  13. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 1        5        0        1        4        5-11
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              1        5        0        1        4        2-12
  15. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               0        4        0        0        4        1-9

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

* Η επόμενη (6η) αγωνιστική (27-28/10/2018)

Νικηφόρος – Ολυμπιακός Λαυρίου

Αστέρας Γλυκών Νερών – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Ραμνούς Γραμματικού – Καπανδρίτι

Συκάμινο – Νικητές Μεσογείων

Κουβαράς – Δόξα Άνοιξης

Αφιδναϊκός – Δόξα Αγ. Άννας

Διόνυσος – Πανσταυραϊκός

Ρεπό: Φοίβος Βάρης