ΝΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ-ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΑΝΟΙΞΗΣ,ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ-ΔΙΠΛΟ Η ΔΡΟΣΙΑ

Την τρίτη φετινή νίκη του πέτυχε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, που παρά το υψηλό μπάτζετ δεν έχει καταφέρει να βρει ρυθμό. Επικράτησε εκτός έδρας του Παλλαυρεωτικού με 2-1. Οι άλλες δύο ομάδες μας της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ έφεραν ισοπαλίες: Ο Παθιακάκης 0-0 με τον Παμπαιανικό στο Μπογιάτι και η Ανοιξη 2-2 στο γήπεδό της με τη φιλόδοξη Μαρκό.

Στη Β’ κατηγορία, σπουδαίο διπλό εξασφάλισε στα Σπάτα η Νίκη Δροσιάς νικώντας την Αρτεμη 2-1 με βολίδα του Ελευθερίου στο 93’. Η Σταμάτα από τη πλευρά της παραχώρησε 1-1 στη Λαυρεωτική, ενώ το Κρυονέρι έφυγε με λευκή ισοπαλία από την Ανάβυσσο  διατηρώντας τα πρωτεία.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος επιβλήθηκε με 4-2 του Πανσταυριακού, ενώ η νεοφώτιστη Δόξα Ανοιξης έμεινε όρθια στον Κουβαρά όπου έφερε 0-0 με την ομώνυμη ομάδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018

Παθιακάκης – Παμπαιανικός 0-0

Άνοιξη – Μαρκό 2-2 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/10/2018

Τριγλία Ραφήνας – Νικολακάκης 0-0

Άρης Βούλας – Καλύβια 2-1 (2-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Γλυκά Νερά 2-0 (0-0)

Μάχη Μαραθώνα – Κεραυνός Κερατέας 1-0 (0-0)

Παλλαυρεωτικός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-2 (0-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Αστέρας Βάρης 0-1 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                 ΒΑΘ.      ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.     ΤΕΡΜ.
1. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              14      6        4        2        0        10-5

2.ΜΑΡΚΟ                       12      6        3        3        0        10-5

3.ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ        12      6        3        3        0        5-2

4.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      11      6        3        2        1        9-7

5.ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          10      6        3        1        2        8-5

6.ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            10      6        3        1        2        10-9

7.ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               10      6        3        1        2        7-7

8.ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            10      6        3        1        2        8-8

9.ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ .         8        6        2        2        2        8-11

10.ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              7        6        2        1        3        10-8

11.ΑΝΟΙΞΗ                       7        6        2        1        3        6-7

12.ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            6        6        1        3        2        3-2

13.ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ     5        6        1        2        3        5-7

14.ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           5        6        1        2        3        5-7

15.ΚΑΛΥΒΙΑ                      2        6        0        2        4        5-13

16.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          1        6        0        1        5        3-9

 

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (3-4/11/2018)

Γλυκά Νερά – Τριγλία Ραφήνας

Νικολακάκης – Παθιακάκης

Παμπαιανικός – Άρης Βούλας

Κεραυνός Κερατέας – Θησέας Ν. Μάκρης

Μαρκό – Μάχη Μαραθώνα

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Άνοιξη

Αστέρας Βάρης – Παλλαυρεωτικός

Καλύβια – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018

Σταμάτα – Λαυρεωτική 1-1 (0-1)

Ατλαντίς – Αυλώνας 2-0 (0-0)

Άρτεμις – Νίκη Δροσιάς 1-2 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αμφιάραος Καλάμου 1-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/10/2018

Ωρωπός – Εθνικός Ν. Μάκρης 3-2 (0-2)

Γέρακας – Βουλιαγμένη 1-1 (0-0)

Κορωπί – Αετός Πικερμίου 3-2 (1-1)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Κρυονέρι 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.      ΑΓ.        Ν.          Ι.           Η.           ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  14      6        4        2        0        14-1
  2. ΩΡΩΠΟΣ                    14      6        4        2        0        10-5
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                12      6        3        3        0        17-6
  4. ΚΟΡΩΠΙ                      11      6        3        2        1        9-5
  5. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       10      6        3        1        2        13-10
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                     9        6        2        3        1        7-5
  7. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    9        6        2        3        1        7-5
  8. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            8        6        2        2        2        8-6
  9. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            7        6        1        4        1        6-8
  10. ΣΤΑΜΑΤΑ                   7        6        1        4        1        6-6
  11. ΑΡΤΕΜΙΣ                    7        6        2        1        3        7-7
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              6        6        1        3        2        7-10
  13. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 5        6        1        2        3        10-12
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            3        6        0        3        3        1-8
  15. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            2        6        0        2        4        5-11
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                    0        6        1        0        5        2-24

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

 

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (3-4/11/2018)

Αυλώνας – Ωρωπός

Εθνικός Ν. Μάκρης – Γέρακας

Βουλιαγμένη – Σταμάτα

Νίκη Δροσιάς – Ατλαντίς

Αετός Πικερμίου – Άρτεμις

Κρυονέρι – Κορωπί

Αμφιάραος Καλάμου – Σαρωνικός Αναβύσσου

Λαυρεωτική – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018

Κουβαράς – Δόξα Άνοιξης 0-0

Διόνυσος – Πανσταυραϊκός 4-2 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/10/2018

Νικηφόρος – Ολυμπιακός Λαυρίου 0-2 (0-0)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 0-3 (0-2)

Ραμνούς Γραμματικού – Καπανδρίτι 2-1 (1-0)

Συκάμινο – Νικητές Μεσογείων 1-3 (0-3)

Αφιδναϊκός – Δόξα Αγ. Άννας 0-1 (0-1)

Ρεπό: Φοίβος Βάρης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.      18      6        6        0        0        16-3
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          14      6        4        2        0        16-0
  3. ΡΑΜΝΟΥΣ                   13      5        4        1        0        9-4
  4. ΝΙΚΗΤΕΣ                     13      6        4        1        1        12-8
  5. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             10      5        3        1        1        9-8
  6. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                10      6        3        1        2        7-6
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         10      6        3        1        2        11-9
  8. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   9        6        3        0        3        13-9
  9. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ         6        5        2        0        3        7-12
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  5        6        2        2        2        8-4
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ         4        5        1        1        3        6-8
  12. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ          3        5        1        0        4        5-20
  13. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  1        6        0        1        5        6-14
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ               1        6        0        1        5        2-13
  15. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                0        5        0        0        5        1-11

* Ο Κουβαράς έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (3-4/11/2018)

Νικητές Μεσογείων – Νικηφόρος

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αστέρας Γλυκών Νερών

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Ραμνούς Γραμματικού

Δόξα Άνοιξης – Συκάμινο

Δόξα Αγ. Άννας – Κουβαράς

Πανσταυραϊκός – Αφιδναϊκός

Φοίβος Βάρης – Διόνυσος

Ρεπό: Καπανδρίτι