ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΠΡΟΕΛΑΣΗ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου πήρε το ντέρμπι της πόλης, επικρατώντας με 2-0 της Ανοιξης και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ μετά από ένα μουδιασμένο ξεκίνημα. Ο Παθιακάκης από την πλευρά του εξασφάλισε ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας από τον πάντα αξιόμαχο Νικολακάκη.

Στη Β’ κατηγορία το Κρυονέρι προελαύνει, καθώς «καθάρισε» με 4-2 και το Κορωπί, ενώ νικηφόρα προχώρησαν τόσο η Σταμάτα (1-0 εκτός έδρας τη Βουλιαγμένη), όσο και η Νίκη Δροσιάς (1-0 την Ατλαντίδα).

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος πέρασε από τη Βάρη, νικώντας 3-1 τον Φοίβο, ενώ η νεοφώτιστη Δόξα Ανοιξης επιβλήθηκε με 2-1 του Συκαμίνου και είναι δεύτερη, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/11/2018

Νικολακάκης – Παθιακάκης 1-1 (0-0)

Καλύβια – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 2-1 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/11/2018

Γλυκά Νερά – Τριγλία Ραφήνας 0-1 (0-0)

Παμπαιανικός – Άρης Βούλας 1-1 (0-0)

Κεραυνός Κερατέας – Θησέας Ν. Μάκρης 1-1 (0-1)

Μαρκό – Μάχη Μαραθώνα 1-0 (0-0)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Άνοιξη 2-0 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Παλλαυρεωτικός 6-0 (2-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ                  ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ        15      7        4        3        0        11-2
  2. ΜΑΡΚΟ                        15      7        4        3        0        11-5
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              15      7        4        3        0        11-6
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       14      7        4        2        1        11-7
  5. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             11      7        3        2        2        11-10
  6. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.          11      7        3        2        2        9-11
  7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.           10      7        3        1        3        9-7
  8. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                10      7        3        1        3        7-8
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.             10      7        3        1        3        8-9
  10. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               8        7        2        2        3        11-9
  11. ΑΝΟΙΞΗ                        7        7        2        1        4        6-9
  12. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             7        7        1        4        2        4-3
  13. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ            6        7        1        3        3        6-8
  14. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ       5        7        1        2        4        5-13
  15. ΚΑΛΥΒΙΑ                        5        7        1        2        4        7-14
  16. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.            2        7        0        2        5        4-10

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

* Η επόμενη (8η) αγωνιστική (10-11/11/2018)

Τριγλία Ραφήνας – Κεραυνός Κερατέας

Παθιακάκης – Γλυκά Νερά

Άρης Βούλας – Νικολακάκης

Καλύβια – Παμπαιανικός

Θησέας Ν. Μάκρης – Μαρκό

Μάχη Μαραθώνα – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Άνοιξη – Αστέρας Βάρης

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παλλαυρεωτικός

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/11/2018

Βουλιαγμένη – Σταμάτα 0-1 (0-0)

Νίκη Δροσιάς – Ατλαντίς 1-0 (0-0)

Αετός Πικερμίου – Άρτεμις 1-1 (1-0)

Αμφιάραος Καλάμου – Σαρωνικός Αναβύσσου 2-4 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/11/2018

Αυλώνας – Ωρωπός 0-5 (0-4)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Γέρακας 1-0 (0-0)

Κρυονέρι – Κορωπί 4-2 (1-1)

Λαυρεωτική – Πρωτέας Π. Φωκαίας 1-1 (1-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                               ΒΑΘ.     ΑΓ.        Ν.         Ι.        Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  17      7        5        2        0        18-3
  2. ΩΡΩΠΟΣ                    17      7        5        2        0        15-5
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                15      7        4        3        0        21-8
  4. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.             11      7        3        2        2        9-6
  5. ΚΟΡΩΠΙ                       11      7        3        2        2        11-9
  6. ΣΤΑΜΑΤΑ                    10      7        2        4        1        7-6
  7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            10      7        2        4        1        7-8
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                     9        7        2        3        2        7-6
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    9        7        2        3        2        7-6
  10. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.      8      7        3        1        3        15-14
  11. ΑΡΤΕΜΙΣ                      8        7        2        2        3        8-8
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               7        7        1        4        2        8-11
  13. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 6        7        1        3        3        11-13
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            4        7        0        4        3        2-9
  15. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             2        7        0        2        5        5-12
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                     0        7        1        0        6        2-29

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.
* Η επόμενη (8η) αγωνιστική (10-11/11/2018)ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ωρωπός – Νίκη Δροσιάς

Γέρακας – Αυλώνας

Σταμάτα – Εθνικός Ν. Μάκρης

Λαυρεωτική – Βουλιαγμένη

Ατλαντίς – Αετός Πικερμίου

Άρτεμις – Κρυονέρι

Κορωπί – Αμφιάραος Καλάμου

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Σαρωνικός Αναβύσσου

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/11/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αστέρας Γλυκών Νερών 3-0 (3-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/11/2018

Νικητές Μεσογείων – Νικηφόρος 3-1 (0-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Ραμνούς Γραμματικού 1-0 (1-0)

Δόξα Άνοιξης – Συκάμινο 2-1 (1-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Κουβαράς 0-1 (0-1)

Πανσταυραϊκός – Αφιδναϊκός 2-1 (1-1)

Φοίβος Βάρης – Διόνυσος 1-3 (0-2)

Ρεπό: Καπανδρίτι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.      21      7        7        0        0        17-3
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          17      7        5        2        0        18-1
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                     16      7        5        1        1        15-9
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                   13      6        4        1        1        9-5
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         13      7        4        1        2        14-9
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  12      7        4        0        3        16-10
  7. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.              10      6        3        1        2        9-11
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                 10      6        3        1        2        7-6
  9. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  8        7        3        2        2        9-4
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ         7        6        2        1        3        8-9
  11. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ         6        6        2        0        4        7-13
  12. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           3        6        1        0        5        6-23
  13. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                   1        7        0        1        6        7-16
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                1        7        0        1        6        3-15
  15. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                0        6        0        0        6        2-14

* Ο Κουβαράς έχει ποινή -3 β.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

* Η επόμενη (8η) αγωνιστική (10-11/11/2018)

Νικηφόρος – Δόξα Άνοιξης

Αστέρας Γλυκών Νερών – Νικητές Μεσογείων

Ραμνούς Γραμματικού – Ολυμπιακός Λαυρίου

Καπανδρίτι – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Συκάμινο – Δόξα Αγ. Άννας

Κουβαράς – Πανσταυραϊκός

Αφιδναϊκός – Φοίβος Βάρης

Ρεπό: Διόνυσος