«ΔΙΠΛΟ» Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΤΗ Ν.ΜΑΚΡΗ, «ΔΙΠΛΟ» ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ

Σπουδαίο διπλό στο Μαραθώνα επί της πάντα δυναμικής Μάχης πέτυχε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Στον αντίποδα, ο Παθιακάκης έχασε στην έδρα του με 1-0 από τα Γλυκά Νερά, ενώ την ήττα γνώρισε και η Ανοιξη μέσα στο γήπεδό της με 2-1 από τον Αστέρα Βάρης.

Στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ το Κρυονέρι πρόσθεσε άλλη μια νίκη στο ενεργητικό του, επικρατώντας με 2-0 στα Σπάτα επί της Αρτεμης. Η Νίκη Δροσιάς από τη μεριά της έμεινε όρθια στον Ωρωπό απέναντι στην ισχυρότατη ομώνυμη ομάδα (1-1), ενώ η Σταμάτα ηττήθηκε στο «σπίτι» της με 1-0 από τον Εθνικό Νέας Μάκρης.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία η νεοφώτιστη Δόξα Ανοιξης ξέσπασε στον ουραγό και αδύναμο Νικηφόρο με 4-1, ενώ ο Διόνυσος είχε ρεπό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/11/2018

Καλύβια – Παμπαιανικός 3-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/11/2018

Τριγλία Ραφήνας – Κεραυνός Κερατέας 0-0

Παθιακάκης – Γλυκά Νερά 0-1 (0-1)

Άρης Βούλας – Νικολακάκης 2-2 (1-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Μαρκό 1-1 (0-1)

Μάχη Μαραθώνα – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-2 (0-1)

Άνοιξη – Αστέρας Βάρης 1-2 (1-2)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παλλαυρεωτικός 2-0 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         18      8        5        3        0        13-3
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       17      8        5        2        1        13-7
  3. ΜΑΡΚΟ                         16      8        4        4        0        12-6
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               16      8        4        4        0        12-7
  5. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.           13      8        4        1        3        11-7
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                 13      8        4        1        3        8-8
  7. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             12      8        3        3        2        13-12
  8. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.           12      8        3        3        2        9-11
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.              10      8        3        1        4        8-11
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ              8        8        1        5        2        6-5
  11. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                8        8        2        2        4        11-10
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                       8        8        2        2        4        9-15
  13. ΑΝΟΙΞΗ                         7        8        2        1        5        7-11
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ            6        8        1        3        4        7-10
  15. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        8        1        2        5        5-15
  16. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          3        8        0        3        5        4-10

 

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (17-18/11/2018)

Μαρκό – Τριγλία Ραφήνας

Κεραυνός Κερατέας – Παθιακάκης

Γλυκά Νερά – Άρης Βούλας

Νικολακάκης – Καλύβια

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Θησέας Ν. Μάκρης

Αστέρας Βάρης – Μάχη Μαραθώνα

Παλλαυρεωτικός – Άνοιξη

Παμπαιανικός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/11/2018

Σταμάτα – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-1 (0-1)

Ατλαντίς – Αετός Πικερμίου 0-0

Άρτεμις – Κρυονέρι 0-2 (0-1)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/11/2018

Ωρωπός – Νίκη Δροσιάς 1-1 (0-0)

Γέρακας – Αυλώνας 5-0 (5-0)

Λαυρεωτική – Βουλιαγμένη 2-1 (2-1)

Κορωπί – Αμφιάραος Καλάμου 2-0 (2-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                                ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.            Ι.             Η.            ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  20      8        6        2        0        20-3
  2. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                18      8        5        3        0        22-8
  3. ΩΡΩΠΟΣ                    18      8        5        3        0        16-6
  4. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            14      8        4        2        2        10-6
  5. ΚΟΡΩΠΙ                     14      8        4        2        2        13-9
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                    12      8        3        3        2        12-6
  7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            11      8        2        5        1        8-9
  8. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  10      8        2        4        2        7-6
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                   10      8        2        4        2        7-7
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              10      8        2        4        2        10-12
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       10      8        3        1        4        15-16
  12. ΑΡΤΕΜΙΣ                    8        8        2        2        4        8-10
  13. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                7        8        1        4        3        11-13
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            4        8        0        4        4        2-10
  15. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            2        8        0        2        6        6-14
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        8        1        0        7        2-34

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

 

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (17-18/11/2018)

Αετός Πικερμίου – Ωρωπός

Νίκη Δροσιάς – Γέρακας

Αυλώνας – Σταμάτα

Εθνικός Ν. Μάκρης – Λαυρεωτική

Κρυονέρι – Ατλαντίς

Αμφιάραος Καλάμου – Άρτεμις

Σαρωνικός Αναβύσσου – Κορωπί

Βουλιαγμένη – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/11/2018

Κουβαράς – Πανσταυραϊκός 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/11/2018

Νικηφόρος – Δόξα Άνοιξης 1-4 (1-2)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Νικητές Μεσογείων 1-4 (1-2)

Ραμνούς Γραμματικού – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-0 (0-0)

Καπανδρίτι – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 0-1 (0-0)

Συκάμινο – Δόξα Αγ. Άννας 2-1 (1-1)

Αφιδναϊκός – Φοίβος Βάρης 3-0 (0-0)

Ρεπό: Διόνυσος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.       24      8        8        0        0        18-3
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          20      8        6        2        0        22-2
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                    19      8        6        1        1        19-10
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                   16      7        5        1        1        11-5
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         13      8        4        1        3        14-11
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  12      7        4        0        3        16-10
  7. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             10      7        3        1        3        10-15
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               10      7        3        1        3        7-7
  9. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  9        8        3        3        2        9-4
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        8        7        2        2        3        8-9
  11. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        6        7        2        0        5        8-15
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 4        8        1        1        6        9-17
  13. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              4        8        1        1        6        6-15
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           3        7        1        0        6        6-26
  15. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               0        7        0        0        7        3-18

* Ο Κουβαράς έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (17-18/11/2018)

Δόξα Αγ. Άννας – Νικηφόρος

Δόξα Άνοιξης – Αστέρας Γλυκών Νερών

Νικητές Μεσογείων – Ραμνούς Γραμματικού

Ολυμπιακός Λαυρίου – Καπανδρίτι

Πανσταυραϊκός – Συκάμινο

Φοίβος Βάρης – Κουβαράς

Διόνυσος – Αφιδναϊκός

Ρεπό: Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου