ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΘΗΣΕΑ – ΝΙΚΕΣ ΑΝΟΙΞΗΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου πήρε το ντέρμπι της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ, επικρατώντας του Θησέα Νέας Μάκρης με 3-1. Την ίδια ώρα σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Ανοιξη στο Λαύριο επί του Παλλαυρεωτικού με 2-1. Ο τρίτος της …παρέας Παθιακάκης ηττήθηκε στην Κερατέα με 3-2 από τον Κεραυνό.

Στη Β’ κατηγορία το πρωτοπόρο Κρυονέρι συνέχισε την προέλασή του νικώντας την Ατλαντίδα με 2-0, αλλά το σκορ της ημέρας σημείωσε η Σταμάτα που επιβλήθηκε εκτός έδρας του Αυλώνα με 5-0. Νίκη Δροσιάς και Γέρακας αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία με νίκες προχώρησαν Διόνυσος και Δόξα Ανοιξης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/11/2018

Μαρκό – Τριγλία Ραφήνας 2-0 (1-0)

Νικολακάκης – Καλύβια 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/11/2018

Κεραυνός Κερατέας – Παθιακάκης 3-2 (2-2)

Γλυκά Νερά – Άρης Βούλας 2-2 (2-1)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Θησέας Ν. Μάκρης 3-1 (1-1)

Αστέρας Βάρης – Μάχη Μαραθώνα 3-0 (2-0)

Παλλαυρεωτικός – Άνοιξη 1-2 (0-0)

Παμπαιανικός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών ανεβλήθη

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

              ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.       ΑΓ.         Ν.          Ι.           Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         21      9        6        3        0        16-3
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       20      9        6        2        1        16-8
  3. ΜΑΡΚΟ                        19      9        5        4        0        14-6
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               16      9        4        4        1        13-10
  5. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                 14      9        4        2        3        10-10
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.           13      8        4        1        3        11-7
  7. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             13      9        3        4        2        15-14
  8. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.           12      9        3        3        3        9-13
  9. ΑΝΟΙΞΗ                        10      9        3        1        5        9-12
  10. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.             10      9        3        1        5        8-14
  11. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             9        9        1        6        2        6-5
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                       9        9        2        3        4        10-16
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               8        9        2        2        5        13-13
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ            6        8        1        3        4        8-11
  15. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.           6        9        1        3        5        7-12
  16. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        9        1        2        6        6-17

 

* Η επόμενη (10η) αγωνιστική (24-25/11/2018)

Τριγλία Ραφήνας – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Παθιακάκης – Μαρκό

Άρης Βούλας – Κεραυνός Κερατέας

Καλύβια – Γλυκά Νερά

Παμπαιανικός – Νικολακάκης

Θησέας Ν. Μάκρης – Αστέρας Βάρης

Μάχη Μαραθώνα – Παλλαυρεωτικός

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Άνοιξη

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/11/2018

Αετός Πικερμίου – Ωρωπός 2-4 (1-2)

Νίκη Δροσιάς – Γέρακας 0-0

Αμφιάραος Καλάμου – Άρτεμις 1-3 (1-0)

Βουλιαγμένη – Πρωτέας Π. Φωκαίας 3-2 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/11/2018

Αυλώνας – Σταμάτα 0-5 (0-3)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Λαυρεωτική 1-0 (0-0)

Κρυονέρι – Ατλαντίς 2-0 (0-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Κορωπί 0-1 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

          ΟΜΑΔΕΣ                       ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.            Ι.          Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  23      9        7        2        0        22-3
  2. ΩΡΩΠΟΣ                    21      9        6        3        0        20-8
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ               18      9        5        3        1        22-9
  4. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            17      9        5        2        2        11-6
  5. ΚΟΡΩΠΙ                      17      9        5        2        2        14-9
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                    13      9        3        4        2        12-6
  7. ΣΤΑΜΑΤΑ                    13      9        3        4        2        12-7
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            12      9        2        6        1        8-9
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   10      9        2        4        3        7-8
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              10      9        2        4        3        10-13
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       8        9        2        2        5        15-19
  12. ΑΡΤΕΜΙΣ                     8        9        3        2        4        11-11
  13. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 7        9        1        4        4        13-17
  14. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            5        9        1        2        6        9-16
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            4        9        0        4        5        5-13
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                     0        9        1        0        8        2-39

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (10η) αγωνιστική (24-25/11/2018)

Ωρωπός – Κρυονέρι

Γέρακας – Αετός Πικερμίου

Σταμάτα – Νίκη Δροσιάς

Λαυρεωτική – Αυλώνας

Βουλιαγμένη – Εθνικός Ν. Μάκρης

Ατλαντίς – Αμφιάραος Καλάμου

Άρτεμις – Σαρωνικός Αναβύσσου

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Κορωπί

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/11/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Καπανδρίτι 2-1 (0-1)

Διόνυσος – Αφιδναϊκός 3-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/11/2018

Δόξα Αγ. Άννας – Νικηφόρος 5-0 (2-0)

Δόξα Άνοιξης – Αστέρας Γλυκών Νερών 1-0 (0-0)

Νικητές Μεσογείων – Ραμνούς Γραμματικού 2-1 (1-1)

Πανσταυραϊκός – Συκάμινο 0-1 (0-0)

Φοίβος Βάρης – Κουβαράς 0-3 (0-3)

Ρεπό: Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.      ΑΓ.         Ν.         Ι.           Η.          ΤΕΡΜ.

  1. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.      24      8        8        0        0        18-3
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          23      9        7        2        0        23-2
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                     22      9        7        1        1        21-11
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                   16      8        5        1        2        12-7
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         16      9        5        1        3        16-12
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  15      8        5        0        3        19-10
  7. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                 12      9        4        3        2        12-4
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             10      8        3        1        4        10-16
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                10      8        3        1        4        9-9
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ         9        8        3        0        5        13-15
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ         8        8        2        2        4        8-10
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                   7        9        2        1        6        10-17
  13. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                4        9        1        1        7        6-18
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           3        8        1        0        7        6-29
  15. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                 0        8        0        0        8        3-23

* Ο Κουβαράς έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (10η) αγωνιστική (24-25/11/2018)

Νικηφόρος – Πανσταυραϊκός

Αστέρας Γλυκών Νερών – Δόξα Αγ. Άννας

Ραμνούς Γραμματικού – Δόξα Άνοιξης

Καπανδρίτι – Νικητές Μεσογείων

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Ολυμπιακός Λαυρίου

Συκάμινο – Φοίβος Βάρης

Κουβαράς – Διόνυσος

Ρεπό: Αφιδναϊκός