ΗΜΕΡΑ ΙΣΟΠΑΛΙΩΝ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ, ΔΙΟΝΥΣΟ

Ημέρα ισοπαλιών για τις ομάδες μας στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ ήταν η 10η, καθώς ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου πήρε 0-0 στη Ραφήνα από την Τριγλία, ενώ ο Παθιακάκης παραχώρησε επίσης 0-0 στη Μαρκό. Στον αντίποδα η Ανοιξη έχασε στο Μενίδι από τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με 2-0.

Στη Β’ κατηγορία το Κρυονέρι γνώρισε τη συντριβή στον Ωρωπό, όπου ηττήθηκε με το βαρύ 5-1 από την τοπική ομάδα, που πέρασε μάλιστα στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο τοπικό ντέρμπι η Νίκη Δροσιάς νίκησε τη Σταμάτα 2-0.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος ήρθε ισόπαλος στον Κουβαρά 1-1, ενώ η Δόξα Ανοιξης συνεχίζοντας τις καλές της εμφανίσεις επικράτησε στο Γραμματικό του Ραμνούντα με 3-1 και πέρασε πρώτη στη βαθμολογία.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

10η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/11/2018

Καλύβια – Γλυκά Νερά 1-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/11/2018

Τριγλία Ραφήνας – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-0

Παθιακάκης – Μαρκό 0-0

Άρης Βούλας – Κεραυνός Κερατέας 1-2 (0-1)

Παμπαιανικός – Νικολακάκης 1-1 (1-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Αστέρας Βάρης 0-3 (0-2)

Μάχη Μαραθώνα – Παλλαυρεωτικός 1-0 (0-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Άνοιξη 2-0 (2-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                       ΒΑΘ.      ΑΓ.       Ν.        Ι.         Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ        24      10      7        3        0        19-3
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      21      10      6        3        1        16-8
  3. ΜΑΡΚΟ                       20      10      5        5        0        14-6
  4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          16      9        5        1        3        13-7
  5. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             16      10      4        4        2        13-13
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               15      10      4        3        3        11-11
  7. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            13      10      3        4        3        16-16
  8. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         13      10      3        4        3        9-13
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            13      10      4        1        5        9-14
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            10      10      1        7        2        7-6
  11. ΑΝΟΙΞΗ                       10      10      3        1        6        9-14
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                     10      10      2        4        4        11-17
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               9        10      2        3        5        13-13
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.           9        10      2        3        5        9-13
  15. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ            7        9        1        4        4        9-12
  16. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        10      1        2        7        6-18

 

* Η επόμενη (11η) αγωνιστική (1-2/12/2018)

Αστέρας Βάρης – Τριγλία Ραφήνας

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παθιακάκης

Μαρκό – Άρης Βούλας

Κεραυνός Κερατέας – Καλύβια

Γλυκά Νερά – Παμπαιανικός

Παλλαυρεωτικός – Θησέας Ν. Μάκρης

Άνοιξη – Μάχη Μαραθώνα

Νικολακάκης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

10η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/11/2018

Σταμάτα – Νίκη Δροσιάς 0-2 (0-0)

Βουλιαγμένη – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-0 (1-0)

Ατλαντίς – Αμφιάραος Καλάμου 4-1 (3-1)

Άρτεμις – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-1 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Κορωπί 0-4 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/11/2018

Ωρωπός – Κρυονέρι 5-1 (1-0)

Γέρακας – Αετός Πικερμίου 5-1 (2-0)

Λαυρεωτική – Αυλώνας 4-0 (2-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΟΜΑΔΕΣ                  ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.            Ι.          Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    24      10      7        3        0        25-9
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  23      10      7        2        1        23-8
  3. ΚΟΡΩΠΙ                      20      10      6        2        2        18-9
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ               19      10      5        4        1        23-10
  5. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            17      10      5        2        3        11-7
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                    16      10      4        4        2        17-7
  7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            15      10      3        6        1        10-9
  8. ΣΤΑΜΑΤΑ                    13      10      3        4        3        12-9
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    13      10      3        4        3        11-9
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              13      10      3        4        3        14-13
  11. ΑΡΤΕΜΙΣ                     9        10      3        3        4        12-12
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       8        10      2        2        6        16-23
  13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            8        10      2        2        6        10-16
  14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 7        10      1        4        5        14-22
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            4        10      0        4        6        5-17
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                     0        10      1        0        9        2-43

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (11η) αγωνιστική (1-2/12/2018)

Αμφιάραος Καλάμου – Ωρωπός

Κρυονέρι – Γέρακας

Αετός Πικερμίου – Σταμάτα

Νίκη Δροσιάς – Λαυρεωτική

Αυλώνας – Βουλιαγμένη

Σαρωνικός Αναβύσσου – Ατλαντίς

Κορωπί – Άρτεμις

Εθνικός Ν. Μάκρης – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

10η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/11/2018

Κουβαράς – Διόνυσος 1-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/11/2018

Νικηφόρος – Πανσταυραϊκός 1-2 (1-1)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Δόξα Αγ. Άννας 3-2 (1-2)

Ραμνούς Γραμματικού – Δόξα Άνοιξης 1-3 (1-1)

Καπανδρίτι – Νικητές Μεσογείων 0-3 (0-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Ολυμπιακός Λαυρίου 0-1 (0-1)

Συκάμινο – Φοίβος Βάρης 3-0 (1-0)

Ρεπό: Αφιδναϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          26      10      8        2        0        26-3
  2. ΝΙΚΗΤΕΣ                     25      10      8        1        1        24-11
  3. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.      24      9        8        0        1        18-4
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         19      10      6        1        3        17-12
  5. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  16      9        5        1        3        20-11
  6. ΡΑΜΝΟΥΣ                   16      9        5        1        3        13-10
  7. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                 13      10      4        4        2        13-5
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             13      9        4        1        4        13-18
  9. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        11      9        3        2        4        10-11
  10. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                10      9        3        1        5        9-12
  11. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  10      10      3        1        6        13-17
  12. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ         9        9        3        0        6        15-18
  13. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                4        9        1        1        7        6-18
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           3        9        1        0        8        6-32
  15. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                 0        9        0        0        9        4-25

* Ο Κουβαράς έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (11η) αγωνιστική (1-2/12/2018)

Φοίβος Βάρης – Νικηφόρος

Πανσταυραϊκός – Αστέρας Γλυκών Νερών

Δόξα Αγ. Άννας – Ραμνούς Γραμματικού

Δόξα Άνοιξης – Καπανδρίτι

Νικητές Μεσογείων – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Διόνυσος – Συκάμινο

Αφιδναϊκός – Κουβαράς

Ρεπό: Ολυμπιακός Λαυρίου