ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΡΟΕΛΑΥΝΕΙ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη στα τελευταία λεπτά του τοπικού ντέρμπι με τον Παθιακάκη και παρέμεινε δεύτερος στη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Στον αντίποδα η Ανοιξη παραχώρησε λευκή ισοπαλία (0-0) στη Μάχη Μαραθώνα.

Στη Β’ κατηγορία, το Κρυονέρι προελαύνει, καθώς υπέταξε  το Γέρακα με 2-0, ενώ σπουδαίο διπλό εξασφάλισε στο Πικέρμι η Σταμάτα επικρατώντας του Αετού με 1-0. Η Νίκη Δροσιάς από την πλευρά της υπέταξε την αξιόμαχη Λαυρεωτική με 2-0.

Στη Γ’ κατηγορία, τέλος,  η νεοφώτιστη Δόξα Ανοιξης νίκησε το Καπανδρίτι με 2-0 και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, ενώ ο Διόνυσος επιβλήθηκε του Σικάμινου με      1-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

11η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12/2018

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παθιακάκης 1-0 (0-0)

Μαρκό – Άρης Βούλας 1-0 (0-0)

Άνοιξη – Μάχη Μαραθώνα 0-0

Νικολακάκης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12/2018

Αστέρας Βάρης – Τριγλία Ραφήνας 5-1 (2-1)

Κεραυνός Κερατέας – Καλύβια 0-2 (0-2)

Γλυκά Νερά – Παμπαιανικός 0-0

Παλλαυρεωτικός – Θησέας Ν. Μάκρης 0-2 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.     ΑΓ.        Ν.          Ι.           Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         27      11      8        3        0        24-4
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       24      11      7        3        1        17-8
  3. ΜΑΡΚΟ                        23      11      6        5        0        15-6
  4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          20      11      6        2        3        15-7
  5. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              19      11      5        4        2        15-13
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               16      11      4        4        3        11-11
  7. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.             14      11      4        2        5        9-14
  8. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            13      11      3        4        4        16-17
  9. ΚΑΛΥΒΙΑ                      13      11      3        4        4        13-17
  10. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.          13      11      3        4        4        10-18
  11. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             11      11      1        8        2        7-6
  12. ΑΝΟΙΞΗ                       11      11      3        2        6        9-14
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               9        11      2        3        6        13-14
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          9        11      2        3        6        9-15
  15. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ            8        11      1        5        5        9-14
  16. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        11      1        2        8        6-20

 

* Η επόμενη (12η) αγωνιστική (8-9/12/2018)

Τριγλία Ραφήνας – Παλλαυρεωτικός

Παθιακάκης – Αστέρας Βάρης

Άρης Βούλας – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Καλύβια – Μαρκό

Παμπαιανικός – Κεραυνός Κερατέας

Νικολακάκης – Γλυκά Νερά

Θησέας Ν. Μάκρης – Άνοιξη

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Μάχη Μαραθώνα

 


Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

11η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12/2018

Αμφιάραος Καλάμου – Ωρωπός 2-1 (0-1)

Αετός Πικερμίου – Σταμάτα 0-1 (0-0)

Νίκη Δροσιάς – Λαυρεωτική 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12/2018

Κρυονέρι – Γέρακας 2-0 (1-0)

Αυλώνας – Βουλιαγμένη 0-2 (0-2)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Ατλαντίς 1-0 (0-0)

Κορωπί – Άρτεμις 1-0 (0-0)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Πρωτέας Π. Φωκαίας 2-0 (1-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.       ΑΓ.       Ν.          Ι.           Η.          ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  26      11      8        2        1        25-8
  2. ΩΡΩΠΟΣ                    24      11      7        3        1        26-11
  3. ΚΟΡΩΠΙ                      23      11      7        2        2        19-9
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ               22      11      6        4        1        24-10
  5. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            20      11      6        2        3        13-7
  6. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            18      11      4        6        1        12-9
  7. ΓΕΡΑΚΑΣ                    16      11      4        4        3        17-9
  8. ΣΤΑΜΑΤΑ                    16      11      4        4        3        13-9
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   13      11      3        4        4        11-10
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              13      11      3        4        4        14-15
  11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            11      11      3        2        6        12-16
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       8        11      3        2        6        18-24
  13. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 7        11      1        4        6        14-23
  14. ΑΡΤΕΜΙΣ                     6        11      3        3        5        12-13
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.           4        11      0        4        7        5-19
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                    0        11      1        0        10      2-45

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

 * Η επόμενη (12η) αγωνιστική (8-9/12/2018)

Ωρωπός – Σαρωνικός Αναβύσσου

Γέρακας – Αμφιάραος Καλάμου

Σταμάτα – Κρυονέρι

Λαυρεωτική – Αετός Πικερμίου

Βουλιαγμένη – Νίκη Δροσιάς

Εθνικός Ν. Μάκρης – Αυλώνας

Ατλαντίς – Κορωπί

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Άρτεμις

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

11η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12/2018

Διόνυσος – Συκάμινο 1-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12/2018

Φοίβος Βάρης – Νικηφόρος 5-5 (3-2)

Πανσταυραϊκός – Αστέρας Γλυκών Νερών 0-0

Δόξα Αγ. Άννας – Ραμνούς Γραμματικού 1-0 (0-0)

Δόξα Άνοιξης – Καπανδρίτι 2-0 (1-0)

Νικητές Μεσογείων – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 0-1 (0-0)

Αφιδναϊκός – Κουβαράς 0-4 (0-1)

Ρεπό: Ολυμπιακός Λαυρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          26      10      8        2        0        26-3
  2. ΝΙΚΗΤΕΣ                     25      10      8        1        1        24-11
  3. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.      24      9        8        0        1        18-4
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         19      10      6        1        3        17-12
  5. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  16      9        5        1        3        20-11
  6. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                 16      10      4        4        2        13-5
  7. ΡΑΜΝΟΥΣ                   16      9        5        1        3        13-10
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.             13      9        4        1        4        13-18
  9. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        11      9        3        2        4        10-11
  10. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                10      9        3        1        5        9-12
  11. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  10      10      3        1        6        13-17
  12. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        9        9        3        0        6        15-18
  13. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ               4        9        1        1        7        6-18
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ          3        9        1        0        8        6-32
  15. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                0        9        0        0        9        4-25

 

* Η επόμενη (12η) αγωνιστική (8-9/12/2018)

Νικηφόρος – Διόνυσος

Αστέρας Γλυκών Νερών – Φοίβος Βάρης

Ραμνούς Γραμματικού – Πανσταυραϊκός

Καπανδρίτι – Δόξα Αγ. Άννας

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Δόξα Άνοιξης

Ολυμπιακός Λαυρίου – Νικητές Μεσογείων

Συκάμινο – Αφιδναϊκός

Ρεπό: Κουβαράς