ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΜΕΡΑ ΙΣΟΠΑΛΙΩΝ ΣΕ Α’ ΚΑΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΠΣΑΝΑ

Ημέρα ισοπαλιών η 12η στην Α’ ΕΠΣΑΝΑ για τις ομάδες μας, καθώς ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου μολονότι προηγήθηκε υποχρεώθηκε εν τέλει σε 1-1 στη Βούλα από τον αξιόμαχο Αρη, ενώ ίδιο σκορ έφερε και η Ανοιξη με το Θησέα στη Νέα Μάκrη. Ο τρίτος της παρέας Παθιακάκης ηττήθηκε εντός έδρας με 2-0 από τον Αστέρα Βάρης.

Μπαράζ ισοπαλιών είχαμε και στη Β’ κατηγορία με το γειτονικό ντέρμπι Σταμάτα-Κρυονέρι να λήγει χωρίς νικητή 3-3, ενώ η Νίκη Δροσιάς ήρθε 1-1 εκτός έδρας με τη Βουλιαγμένη.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, το ντέρμπι κορυφής πήρε ο Μαύρος Αετός, επικρατώντας με 2-1 της Δόξας Ανοιξης. Από την πλευρά του ο Διόνυσος συνέτριψε 6-3 το Νικηφόρο εκτός έδρας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

12η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/12/2018

Καλύβια – Μαρκό 1-3 (1-2)

Νικολακάκης – Γλυκά Νερά 0-1 (0-1)

Θησέας Ν. Μάκρης – Άνοιξη 1-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/12/2018

Τριγλία Ραφήνας – Παλλαυρεωτικός 1-0 (0-0)

Παθιακάκης – Αστέρας Βάρης 0-2 (0-1)

Άρης Βούλας – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-1 (0-1)

Παμπαιανικός – Κεραυνός Κερατέας 1-4 (1-3)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Μάχη Μαραθώνα 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                        ΒΑΘ.       ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ        30      12      9        3        0        26-4
  2. ΜΑΡΚΟ                        26      12      7        5        0        18-7
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      25      12      7        4        1        18-9
  4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          21      12      6        3        3        15-7
  5. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             20      12      5        5        2        16-14
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               19      12      5        4        3        12-11
  7. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         16      12      4        4        4        11-18
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            15      12      4        3        5        9-14
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ           14      12      3        5        4        17-18
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                     13      12      3        4        5        14-20
  11. ΑΝΟΙΞΗ                      12      12      3        3        6        10-15
  12. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.        12      12      3        3        6        13-16
  13. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            11      12      1        8        3        7-7
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               9        12      2        3        7        13-16
  15. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           8        12      1        5        6        10-18
  16. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        12      1        2        9        6-21

 

* Η επόμενη (13η) αγωνιστική (15-16/12/2018)

Άνοιξη – Τριγλία Ραφήνας

Παλλαυρεωτικός – Παθιακάκης

Αστέρας Βάρης – Άρης Βούλας

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Καλύβια

Μαρκό – Παμπαιανικός

Κεραυνός Κερατέας – Νικολακάκης

Μάχη Μαραθώνα – Θησέας Ν. Μάκρης

Γλυκά Νερά – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

  

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

12η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/12/2018

Σταμάτα – Κρυονέρι 3-3 (2-2)

Βουλιαγμένη – Νίκη Δροσιάς 1-1 (1-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Άρτεμις 0-3 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/12/2018

Ωρωπός – Σαρωνικός Αναβύσσου 3-1 (2-1)

Γέρακας – Αμφιάραος Καλάμου 2-1 (0-1)

Λαυρεωτική – Αετός Πικερμίου 4-2 (1-2)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Αυλώνας 3-1 (1-1)

Ατλαντίς – Κορωπί 2-1 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                     ΒΑΘ.       ΑΓ.        Ν.         Ι.          Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    27      12      8        3        1        29-12
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  27      12      8        3        1        28-11
  3. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            23      12      7        2        3        16-8
  4. ΚΟΡΩΠΙ                      23      12      7        2        3        20-11
  5. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                22      12      6        4        2        25-13
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                    19      12      5        4        3        19-10
  7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            19      12      4        7        1        13-10
  8. ΣΤΑΜΑΤΑ                    17      12      4        5        3        16-12
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   16      12      4        4        4        13-11
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              16      12      4        4        4        18-17
  11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            12      12      3        3        6        13-17
  12. ΑΡΤΕΜΙΣ                     9        12      4        3        5        15-13
  13. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       8        12      3        2        7        19-26
  14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 7        12      1        4        7        16-27
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            4        12      0        4        8        5-22
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                     0        12      1        0        11      3-48

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (13η) αγωνιστική (15-16/12/2018)

Κορωπί – Ωρωπός

Σαρωνικός Αναβύσσου – Γέρακας

Αμφιάραος Καλάμου – Σταμάτα

Κρυονέρι – Λαυρεωτική

Αετός Πικερμίου – Βουλιαγμένη

Νίκη Δροσιάς – Εθνικός Ν. Μάκρης

Άρτεμις – Ατλαντίς

Αυλώνας – Πρωτέας Π. Φωκαίας

  

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

12η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/12/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Νικητές Μεσογείων 0-2 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/12/2018

Νικηφόρος – Διόνυσος 3-6 (0-3)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Φοίβος Βάρης 1-1 (0-1)

Ραμνούς Γραμματικού – Πανσταυραϊκός 2-0 (1-0)

Καπανδρίτι – Δόξα Αγ. Άννας 1-0 (1-0)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Δόξα Άνοιξης 2-1 (0-1)

Συκάμινο – Αφιδναϊκός 2-2 (2-1)

Ρεπό: Κουβαράς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                                ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.       30      11      10      0        1        21-5
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ      29      12      9        2        1        29-5
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ        28      12      9        1        2        26-12
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ       22      11      7        1        3        27-14
  5. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   19      11      5        4        2        17-5
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.19      11      6        1        4        17-14
  7. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜ.       19      11      6        1        4        15-11
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   15      11      4        3        4        14-19
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ      13      11      4        1        6        10-14
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          12      11      4        0        7        16-19
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ    12      11      3        3        5        10-13
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ   11      12      3        2        7        15-20
  13. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ  5        11      1        2        8        12-38
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ  1        11      0        1        10      12-36
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ  -1        11      1        2        8        8-24

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (13η) αγωνιστική (15-16/12/2018)

Αφιδναϊκός – Νικηφόρος

Διόνυσος – Αστέρας Γλυκών Νερών

Φοίβος Βάρης – Ραμνούς Γραμματικού

Πανσταυραϊκός – Καπανδρίτι

Δόξα Αγ. Άννας – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Δόξα Άνοιξης – Ολυμπιακός Λαυρίου

Κουβαράς – Συκάμινο

Ρεπό: Νικητές Μεσογείων

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ