ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ, ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΝΙΚΗΣ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου νίκησε 3-0 τα Καλύβια και ακολουθεί κατά πόδας Μαρκό και Αστέρα Βάρης που προπορεύονται στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ, ενώ σημαντική από βαθμολογικής άποψης νίκη πέτυχε στο Λαύριο ο Παθιακάκης επί του Παλλαυρεωτικού με 1-0. Η τρίτη ομάδα μας, η Ανοιξη,  παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Τριγλία.

Στη Β’ κατηγορία, το πρωτοπόρο Κρυονέρι δεν μπόρεσε να κερδίσει την αξιόμαχη Λαυρεωτική, μένοντας στο 1-1, ενώ ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε και το ντέρμπι ανάμεσα στη Νίκη Δροσιάς και τον Εθνικό Νέας Μάκρης. Από την πλευρά της η Σταμάτα υπέστη βαριά ήττα στον Ωρωπό, χάνοντας από τον Αμφιάραο με 5-1.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, η Δόξα Ανοιξης οδηγεί την κούρσα μετά τη νέα νίκη της επί του Ολυμπιακού Λαυρίου με 3-0, εκμεταλλευόμενη και την αναπάντεχη συντριβή του Μαύρου Αετού Πολυδενδρίου από τη Δόξα Αγίας Αννας με 4-1. Ο Διόνυσος από τη μεριά του επικράτησε χαλαρά του Αστέρα Γλυκών Νερών με 3-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

13η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12/2018

Άνοιξη – Τριγλία Ραφήνας 1-1 (0-0)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Καλύβια 3-0 (2-0)

Μαρκό – Παμπαιανικός 5-1 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12/2018

Παλλαυρεωτικός – Παθιακάκης 0-1 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Άρης Βούλας 1-0 (0-0)

Κεραυνός Κερατέας – Νικολακάκης 0-1 (0-0)

Μάχη Μαραθώνα – Θησέας Ν. Μάκρης 2-3 (1-2)

Γλυκά Νερά – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 2-1 (1-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                                ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.            Ι.             Η.            ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         33      13      10      3        0        27-4
  2. ΜΑΡΚΟ                       29      13      8        5        0        23-8
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      28      13      8        4        1        21-9
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             23      13      6        5        2        19-16
  5. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               22      13      6        4        3        14-12
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          21      13      6        3        4        16-9
  7. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         17      13      4        5        4        12-19
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            15      13      4        3        6        11-17
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            14      13      3        5        5        17-19
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            14      13      2        8        3        8-7
  11. ΑΝΟΙΞΗ                     13      13      3        4        6        11-16
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                    13      13      3        4        6        14-23
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              12      13      3        3        7        14-16
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          12      13      3        3        7        13-17
  15. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          8        13      1        5        7        11-23
  16. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        13      1        2        10      6-22

 

* Η επόμενη (14η) αγωνιστική (22-23/12/2018)

Τριγλία Ραφήνας – Μάχη Μαραθώνα

Παθιακάκης – Άνοιξη

Άρης Βούλας – Παλλαυρεωτικός

Καλύβια – Αστέρας Βάρης

Παμπαιανικός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Νικολακάκης – Μαρκό

Γλυκά Νερά – Κεραυνός Κερατέας

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Θησέας Ν. Μάκρης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

13η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12/2018

Αμφιάραος Καλάμου – Σταμάτα 5-1 (1-0)

Αετός Πικερμίου – Βουλιαγμένη 1-1 (1-1)

Άρτεμις – Ατλαντίς 1-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12/2018

Κορωπί – Ωρωπός 2-0 (0-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Γέρακας 3-1 (2-1)

Κρυονέρι – Λαυρεωτική 1-1 (1-0)

Νίκη Δροσιάς – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-0

Αυλώνας – Πρωτέας Π. Φωκαίας 1-2 (0-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΟΜΑΔΕΣ                                ΒΑΘ.       ΑΓ.          Ν.            Ι.             Η.            ΤΕΡΜ.

  1. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  28      13      8        4        1        29-12
  2. ΩΡΩΠΟΣ                    27      13      8        3        2        29-14
  3. ΚΟΡΩΠΙ                     26      13      8        2        3        22-11
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                25      13      7        4        2        28-14
  5. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            24      13      7        3        3        16-8
  6. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            20      13      4        8        1        13-10
  7. ΓΕΡΑΚΑΣ                    19      13      5        4        4        20-13
  8. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  17      13      4        5        4        14-12
  9. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              17      13      4        5        4        19-18
  10. ΣΤΑΜΑΤΑ                   17      13      4        5        4        17-17
  11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            13      13      3        4        6        14-18
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       11      13      4        2        7        24-27
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                    10      13      4        4        5        16-14
  14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                8        13      1        5        7        17-28
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            7        13      1        4        8        7-23
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        13      1        0        12      4-50

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (14η) αγωνιστική (22-23/12/2018)

Ωρωπός – Άρτεμις

Γέρακας – Κορωπί

Σταμάτα – Σαρωνικός Αναβύσσου

Λαυρεωτική – Αμφιάραος Καλάμου

Βουλιαγμένη – Κρυονέρι

Εθνικός Ν. Μάκρης – Αετός Πικερμίου

Αυλώνας – Νίκη Δροσιάς

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Ατλαντίς

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

13η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12/2018

Διόνυσος – Αστέρας Γλυκών Νερών 3-0 (0-0)

Κουβαράς – Συκάμινο 2-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12/2018

Αφιδναϊκός – Νικηφόρος 1-2 (1-0)

Φοίβος Βάρης – Ραμνούς Γραμματικού 0-5 (0-1)

Πανσταυραϊκός – Καπανδρίτι 0-1 (0-1)

Δόξα Αγ. Άννας – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 4-1 (1-1)

Δόξα Άνοιξης – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-0 (3-0)

Ρεπό: Νικητές Μεσογείων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ           32      13      10      2        1        32-5
  2. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          30      12      10      0        2        22-9
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  28      12      9        1        2        26-12
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  25      12      8        1        3        30-14
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ.   22      12      7        1        4        20-11
  6. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  22      12      6        4        2        19-5
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         19      12      6        1        5        17-17
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               16      12      5        1        6        11-14
  9. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        15      12      5        0        7        20-20
  10. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   15      12      4        3        5        14-22
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        12      12      3        3        6        10-14
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  11      13      3        2        8        15-22
  13. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           5        12      1        2        9        12-43
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               4        12      1        1        10      14-37
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              -1       12      1        2        9        9-26

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (14η) αγωνιστική (22-23/12/2018)

Νικηφόρος – Κουβαράς

Αστέρας Γλυκών Νερών – Αφιδναϊκός

Ραμνούς Γραμματικού – Διόνυσος

Καπανδρίτι – Φοίβος Βάρης

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Πανσταυραϊκός

Ολυμπιακός Λαυρίου – Δόξα Αγ. Άννας

Νικητές Μεσογείων – Δόξα Άνοιξης

Ρεπό: Συκάμινο

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ