ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, «ΣΦΑΓΙΑΣΤΗΚΕ» ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Ακάθεκτος προχωρεί ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, που πέρασε νικηφόρα και από την Παιανία επικρατώντας με 3-1 του Παμπαιανικού. Στο ντέρμπι του Δήμου Διονύσου Παθιακάκης και Ανοιξη έμειναν στο 0-0.

Στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ, το Κρυονέρι ήταν το θύμα της εβδομάδας για τη Βουλιαγμένη, η οποία από εκεί που …φυτοζωούσε αναστήθηκε ως δια μαγείας τις τελευταίες δεκαπέντε ημέρες και νίκησε με 2-1. Οι ηττημένοι, μέχρι χθες πρωτοπόροι στη Β’ κατηγορία, έχουν ωστόσο πολλά παράπονα από τη διαιτησία, καταγγέλλοντας όργια μεροληπτικής συμπεριφοράς. Ο ρέφερι Ρεντίφης έχει γεμίσει το φύλλο αγώνα με παίκτες και παράγοντες του Κρυονερίου, υποστηρίζοντας ότι προπηλακίστηκε και η ομάδα της περιοχής μας απειλείται με βαριά τιμωρία. Σπουδαία η Σταμάτα επιβλήθηκε με 4-3 του Σαρωνικού με γκολ στο 90’, βελτιώνοντας τη βαθμολογική της θέση, ενώ η Νίκη Δροσιάς συνέτριψε εκτός έδρας τον ουραγό Αυλώνα με 6-0.

Τέλος, στη μικρή κατηγορία, τη Γ’, οι ομάδες της περιοχής μας ήρθαν ισόπαλες: η Δόξα Ανοιξης 1-1 εκτός έδρας με τους Νικητές και ο Διόνυσος επίσης 1-1 στο Γραμματικό με το Ραμνούντα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες  έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

14η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/12/2018

Καλύβια – Αστέρας Βάρης 0-0

Νικολακάκης – Μαρκό 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/12/2018

Τριγλία Ραφήνας – Μάχη Μαραθώνα 1-1 (0-0)

Παθιακάκης – Άνοιξη 0-0

Άρης Βούλας – Παλλαυρεωτικός 4-2 (3-1)

Παμπαιανικός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-3 (0-2)

Γλυκά Νερά – Κεραυνός Κερατέας 3-0 (2-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Θησέας Ν. Μάκρης 0-2 (0-2)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.      ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         34      14      10      4        0        27-4
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      31      14      9        4        1        24-10
  3. ΜΑΡΚΟ                       30      14      8        6        0        23-8
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             26      14      7        5        2        21-16
  5. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               25      14      7        4        3        17-12
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          21      14      6        3        5        16-11
  7. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         18      14      4        6        4        13-20
  8. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            17      14      4        5        5        21-21
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            16      14      4        4        6        12-18
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            15      14      2        9        3        8-7
  11. ΑΝΟΙΞΗ                     14      14      3        5        6        11-16
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                    14      14      3        5        6        14-23
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              13      14      3        4        7        14-16
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          12      14      3        3        8        13-20
  15. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          8        14      1        5        8        12-26
  16. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      5        14      1        2        11      8-26

 

Η επόμενη (15η) αγωνιστική (5-6/1/2019)

Θησέας Ν. Μάκρης – Τριγλία Ραφήνας

Μάχη Μαραθώνα – Παθιακάκης

Άνοιξη – Άρης Βούλας

Παλλαυρεωτικός – Καλύβια

Αστέρας Βάρης – Παμπαιανικός

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Νικολακάκης

Μαρκό – Γλυκά Νερά

Κεραυνός Κερατέας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

14η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/12/2018

Σταμάτα – Σαρωνικός Αναβύσσου 4-3 (0-1)

Βουλιαγμένη – Κρυονέρι 2-1 (1-1)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Ατλαντίς: ανεβλήθη λόγω έλλειψης γιατρού

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/12/2018

Ωρωπός – Άρτεμις 1-0 (0-0)

Γέρακας – Κορωπί 0-0

Λαυρεωτική – Αμφιάραος Καλάμου 1-2 (1-1)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Αετός Πικερμίου 2-0 (0-0)

Αυλώνας – Νίκη Δροσιάς 0-6 (0-2)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                           ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    30      14      9        3        2        30-14
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  28      14      8        4        2        30-14
  3. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            27      14      8        3        3        18-8
  4. ΚΟΡΩΠΙ                     27      14      8        3        3        22-11
  5. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                25      14      7        4        3        31-18
  6. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            23      14      5        8        1        16-10
  7. ΓΕΡΑΚΑΣ                    20      14      5        5        4        20-13
  8. ΣΤΑΜΑΤΑ                   20      14      5        5        4        21-20
  9. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  17      13      4        5        4        14-12
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              17      14      4        5        5        20-20
  11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            16      14      4        4        6        16-19
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       14      14      5        2        7        26-28
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                    10      14      4        4        6        16-15
  14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                8        14      1        5        8        17-30
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            7        13      1        4        8        7-23
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        14      1        0        13      4-56

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

Η επόμενη (15η) αγωνιστική (5-6/1/2019)

Ατλαντίς – Ωρωπός

Άρτεμις – Γέρακας

Κορωπί – Σταμάτα

Σαρωνικός Αναβύσσου – Λαυρεωτική

Αμφιάραος Καλάμου – Βουλιαγμένη

Κρυονέρι – Εθνικός Ν. Μάκρης

Αετός Πικερμίου – Αυλώνας

Νίκη Δροσιάς – Πρωτέας Π. Φωκαίας

  

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

14η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/12/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Δόξα Αγ. Άννας 2-2

Νικητές Μεσογείων – Δόξα Άνοιξης 1-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/12/2018

Νικηφόρος – Κουβαράς 2-1

Αστέρας Γλυκών Νερών – Αφιδναϊκός3-1 (3-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Διόνυσος 1-1 (1-0)

Καπανδρίτι – Φοίβος Βάρης 3-1

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Πανσταυραϊκός 1-1 (0-1)

Ρεπό: Συκάμινο

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.     ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ           33      14      10      3        1        33-6
  2. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          31      13      10      1        2        23-10
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  29      13      9        2        2        27-13
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  26      13      8        2        3        31-15
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ.   23      13      7        2        4        21-12
  6. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  22      13      6        4        3        20-7
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         20      13      6        2        5        19-19
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               19      13      6        1        6        14-15
  9. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   18      13      5        3        5        17-23
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        16      13      5        1        7        22-22
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        13      13      3        4        6        11-15
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  11      13      3        2        8        15-22
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               7        13      2        1        10      16-38
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           5        13      1        2        10      13-46
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              -1       13      1        2        10      10-29

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

Η επόμενη (15η) αγωνιστική (5-6/1/2019)

Συκάμινο – Νικηφόρος

Κουβαράς – Αστέρας Γλυκών Νερών

Αφιδναϊκός – Ραμνούς Γραμματικού

Διόνυσος – Καπανδρίτι

Φοίβος Βάρης – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Πανσταυραϊκός – Ολυμπιακός Λαυρίου

Δόξα Αγ. Άννας – Νικητές Μεσογείων

Ρεπό: Δόξα Άνοιξης

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ