ΝΕΑ

ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΑΙ ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Ποδαρικό με το δεξί στο νέο χρόνο έκανε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, επικρατώντας του Νικολακάκη με 3-1. Η Ανοιξη παραχώρησε λευκή ισοπαλία (0-0) στον Αρη Βούλας, ενώ ο τρίτος της παρέας της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ, Παθιακάκης, ηττήθηκε στο Μαραθώνα από τη Μάχη με 3-0.

Στη Β’ κατηγορία,  το Κρυονέρι  επιβλήθηκε του Εθνικού Νέας Μάκρης με 2-1 στο ντέρμπι της αγωνιστικής, δίχως να επηρεαστεί από τις σημαντικές απουσίες των τιμωρημένων της παικτών από τη «σφαγή» στη Βουλιαγμένη. Από την πλευρά της η Σταμάτα έχασε καθαρά εκτός έδρας από το Κορωπί, 3-0, ενώ η Νίκη Δροσιάς νίκησε 3-2 τον Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος νίκησε 1-0 το Καπανδρίτι και σκαρφάλωσε στην 4η θέση της βαθμολογίας, πλησιάζοντας στους 5 πόντους από την κορυφή (Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου). Η Δόξα Ανοιξης από τη μεριά της είχε ρεπό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

15η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/1/2019

Άνοιξη – Άρης Βούλας 0-0

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Νικολακάκης 3-1 (0-0)

Μαρκό – Γλυκά Νερά 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 6/1/2019

Θησέας Ν. Μάκρης – Τριγλία Ραφήνας 2-0 (0-0)

Μάχη Μαραθώνα – Παθιακάκης 3-0 (1-0)

Παλλαυρεωτικός – Καλύβια 1-0 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Παμπαιανικός 2-0 (1-0)

Κεραυνός Κερατέας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 2-2 (1-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         37      15      11      4        0        29-4
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      34      15      10      4        1        27-11
  3. ΜΑΡΚΟ                       33      15      9        6        0        25-8
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             29      15      8        5        2        23-16
  5. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               25      15      7        4        4        17-14
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          22      15      6        4        5        18-13
  7. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            19      15      5        4        6        15-18
  8. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         18      15      4        6        5        13-22
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            18      15      4        6        5        21-21
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            15      15      2        9        4        9-10
  11. ΑΝΟΙΞΗ                     15      15      3        6        6        11-16
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                    14      15      3        5        7        14-24
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              13      15      3        4        8        14-19
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          13      15      3        4        8        15-22
  15. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          8        15      1        5        9        12-28
  16. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      8        15      2        2        11      9-26

 

* Η επόμενη (16η) αγωνιστική (12-13/1/2019)

Θησέας Ν. Μάκρης – Παθιακάκης

Μάχη Μαραθώνα – Άρης Βούλας

Άνοιξη – Καλύβια

Παλλαυρεωτικός – Παμπαιανικός

Αστέρας Βάρης – Νικολακάκης

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Γλυκά Νερά

Μαρκό – Κεραυνός Κερατέας

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Τριγλία Ραφήνας

 

 Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

15η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/1/2019

Ατλαντίς – Ωρωπός 1-2 (1-1)

Άρτεμις – Γέρακας 2-2 (2-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Βουλιαγμένη 0-2 (0-0)

Αετός Πικερμίου – Αυλώνας 5-0 (3-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 6/1/2019

Κορωπί – Σταμάτα 3-0 (1-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Λαυρεωτική 2-0 (2-0)

Κρυονέρι – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-0 (2-0)

Νίκη Δροσιάς – Πρωτέας Π. Φωκαίας 3-2 (3-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟΜΑΔΕΣ                     ΒΑΘ.     ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    33      15      10      3        2        32-15
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  31      15      9        4        2        32-14
  3. ΚΟΡΩΠΙ                     30      15      9        3        3        25-11
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                28      15      8        4        3        33-18
  5. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            27      15      8        3        4        18-10
  6. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            26      15      6        8        1        19-12
  7. ΓΕΡΑΚΑΣ                    21      15      5        6        4        22-15
  8. ΣΤΑΜΑΤΑ                   20      15      5        5        5        21-23
  9. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            19      15      5        4        6        18-19
  10. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  17      14      4        5        5        15-14
  11. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              17      15      4        5        6        20-22
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       14      15      5        2        8        26-30
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                    11      15      4        5        6        18-17
  14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                11      15      2        5        8        22-30
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            7        14      1        4        9        9-26
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        15      1        0        14      4-61

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (16η) αγωνιστική (12-13/1/2019)

Ατλαντίς – Γέρακας

Άρτεμις –Σταμάτα

Κορωπί – Λαυρεωτική

Σαρωνικός Αναβύσσου – Βουλιαγμένη

Αμφιάραος Καλάμου – Εθνικός Ν. Μάκρης

Κρυονέρι – Αυλώνας

Αετός Πικερμίου – Νίκη Δροσιάς

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Ωρωπός

  

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

15η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/1/2019

Κουβαράς – Αστέρας Γλυκών Νερών 1-1 (1-0)

Διόνυσος – Καπανδρίτι 1-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 6/1/2019

Συκάμινο – Νικηφόρος 9-0 (3-0)

Αφιδναϊκός – Ραμνούς Γραμματικού ανεβλήθη

Φοίβος Βάρης – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-6 (0-2)

Πανσταυραϊκός – Ολυμπιακός Λαυρίου 1-1 (1-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Νικητές Μεσογείων 2-2 (1-1)

Ρεπό: Δόξα Άνοιξης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                 ΒΑΘ.     ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          34      14      11      1        2        29-12
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ           33      14      10      3        1        33-6
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  30      14      9        3        2        29-15
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  29      14      9        2        3        32-15
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ.   23      13      7        2        4        21-12
  6. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  23      14      6        5        3        21-8
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         21      14      6        3        5        20-20
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               19      14      6        1        7        14-16
  9. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   19      14      5        4        5        18-24
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        17      14      5        2        7        24-24
  11. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  14      14      4        2        8        24-22
  12. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        14      14      3        5        6        12-16
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               7        14      2        1        11      16-47
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           5        14      1        2        11      15-52
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              -1       13      1        2        10      10-29

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (16η) αγωνιστική (12-13/1/2019)

Συκάμινο – Αστέρας Γλυκών Νερών

Κουβαράς – Ραμνούς Γραμματικού

Αφιδναϊκός – Καπανδρίτι

Διόνυσος – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Φοίβος Βάρης – Ολυμπιακός Λαυρίου

Πανσταυραϊκός – Νικητές Μεσογείων

Δόξα Αγ. Άννας – Δόξα Άνοιξης

Ρεπό: Νικηφόρος

Categories: ΝΕΑ