ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΑΝΟΙΞΗΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΠΣΑΝΑ

Με νίκες προχώρησαν στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της ΕΠΣΑΝΑ Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου και Ανοιξη στην Α’ κατηγορία. Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-0 των Γλυκών Νερών, ενώ η Ανοιξη επιβλήθηκε των Καλυβίων με 1-0. Στον αντίποδα, ο Παθιακάκης ηττήθηκε εκτός έδρας με 1-0 από το Θησέα.

Στη Β’ κατηγορία, το Κρυονέρι συνέτριψε 3-0 τον Αυλώνα, η Νίκη Δροσιάς έφερε 1-1 στη Ραφήνα με τον Αετό Πικερμίου, ενώ η Σταμάτα υπέστη βαριά ήττα στην Παιανία από την Αρτεμη με 3-0.

Τέλος, η Δόξα Ανοιξης ξεπέρασε νικηφόρα και το εμπόδιο της Δόξας Αγίας Αννας επικρατώντας με 3-1 στο Μενίδι, ενώ ο Διόνυσος έχασε μέσα στο γήπεδο 2-1 από το Μαύρο Αετό Πολυδενδρίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

16η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/1/2019

Άνοιξη – Καλύβια 1-0 (1-0)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Γλυκά Νερά 2-0 (0-0)

Μαρκό – Κεραυνός Κερατέας 3-0 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/1/2019

Θησέας   – Παθιακάκης 1-0

Μάχη  – Άρης Βούλας 2-0

Παλλαυρεωτικός – Παμπαιανικός 2-1

Αστέρας Βάρης – Νικολακάκης 3-2

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Τριγλία  0-2

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ 40 16 12 4 0 32 6
2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 37 16 11 4 1 29 11
3. ΜΑΡΚΟ 36 16 10 6 0 28 8
4. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 32 16 9 5 2 24 16
5. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ 25 16 7 4 5 17 16
6. ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 22 16 6 4 6 18 15
7. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 22 16 6 4 6 17 18
8. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ 21 16 5 6 5 15 22
9. ΑΝΟΙΞΗ 18 16 4 6 6 12 16
10. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 18 16 4 6 6 21 23
11. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 15 16 2 9 5 11 13
12. ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ 14 16 3 5 8 14 25
13. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 13 16 3 4 9 15 25
14. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 13 16 3 4 9 14 20
15. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 11 16 3 2 11 11 27
16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

16η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/1/2019

Αμφιάραος Καλάμου – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-1 (1-0)

Αετός Πικερμίου – Νίκη Δροσιάς 1-1 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Ωρωπός 1-2 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/1/2019

Ατλαντίς – Γέρακας 1-0

Άρτεμις – Σταμάτα 3-0

Κορωπί – Λαυρεωτική 7-1

Σαρωνικός – Βουλιαγμένη 3-1

Κρυονέρι – Αυλώνας 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 36 16 11 3 2 34 16
2. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ 34 16 10 4 2 35 14
3. ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 33 16 10 3 3 32 12
4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 31 16 9 4 3 36 19
5. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 27 16 6 9 1 23 13
6. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ 27 16 8 3 5 19 12
7. ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 21 16 5 6 5 22 16
8. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 21 16 5 6 5 16 14
9. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 20 16 5 5 6 21 26
10. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 19 16 5 4 7 19 22
11. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 17 16 6 2 8 28 31
12. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 17 16 4 5 7 21 29
13. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 14 16 5 5 6 21 17
14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 12 16 2 6 8 23 31
15. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 8 16 1 5 10 10 28
16. ΑΟ ΑΥΛΩΝ 0 16 1 0 15 4 64

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

16η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/1/2019

Κουβαράς – Ραμνούς Γραμματικού 2-0 (1-0)

Διόνυσος – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 1-2 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/1/2019

Συκάμινο-Αστέρας Γλυκών Νερών 0-3

Αφιδναϊκός-Καπανδρίτι 1-2

Φοίβος Βάρης- Ολυμπιακός Λαυρίου 2-2

Πανσταυριακός-Νικητές 1-2

Δόξα Αγίας Αννας-Δόξα Ανοιξης  1-3

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 37 15 12 1 2 31 13
2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 36 15 11 3 1 36 7
3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 33 15 10 3 2 31 16
4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 29 15 9 2 4 33 17
5. ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ 26 15 7 5 3 23 8
6. ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ 23 14 7 2 5 21 14
7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 22 15 6 4 5 22 22
8. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ 22 15 6 4 5 21 24
9. ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 22 15 7 1 7 16 17
10. ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 17 15 5 2 8 25 27
11. ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ 14 15 4 2 9 24 25
12. ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ 14 15 3 5 7 13 18
13. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 7 14 2 1 11 16 47
14. Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 6 15 1 3 11 17 54
15. ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ -1 14 1 2 11 11 31