ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ, 0-0 ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ

Πέρασε από τη δύσκολη έδρα του Κεραυνού Κερατέας χωρίς να χάσει (1-1) ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου και παραμένει στην πρώτη τριάδα της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Στον αντίποδα, η Ανοιξη ηττήθηκε στην Παιανία από τον Παμπαιανικό με 2-0, όπως και ο Παθιακάκης εντός έδρας από την Τριγλία Ραφήνας με 2-1.

Στη Β’ κατηγορία, το ντέρμπι του Δήμου Διονύσου ανάμεσα σε Νίκη Δροσιάς και Κρυονέρι έληξε ισόπαλο δίχως τέρματα, όπως και στον πρώτο γύρο, ενώ η Σταμάτα πέτυχε σπουδαία νίκη με ανατροπή επί της Ατλαντίδας με 2-1.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος υπέστη βαριά ήττα στο Λαύριο από τον Ολυμπιακό με 3-0, ενώ από την μεριά της η Δόξα Ανοιξης  πρόσθεσε άλλη μια νίκη στο ενεργητικό της επικρατώντας του Πανσταυριακού με 5-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

17η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/1/2019

Καλύβια – Μάχη Μαραθώνα 5-1 (3-1)

Παμπαιανικός – Άνοιξη 2-0 (0-0)

Νικολακάκης – Παλλαυρεωτικός 1-2 (1-1)

Μαρκό – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 2-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/1/2019

Παθιακάκης – Τριγλία Ραφήνας 1-2 (1-1)

Άρης Βούλας – Θησέας Ν. Μάκρης 0-2 (0-2)

Γλυκά Νερά – Αστέρας Βάρης 0-1 (0-0)

Κεραυνός Κερατέας – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-1 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                          ΒΑΘ.      ΑΓ.      Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         43      17      13      4        0        33-6
  2. ΜΑΡΚΟ                       39      17      11      6        0        30-9
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      38      17      11      5        1        30-12
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             35      17      10      5        2        26-16
  5. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               25      17      7        4        6        17-17
  6. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         24      17      6        6        5        17-23
  7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          22      17      6        4        7        19-17
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            22      17      6        4        7        18-23
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            18      17      4        6        7        21-25
  10. ΑΝΟΙΞΗ                     18      17      4        6        7        12-18
  11. ΚΑΛΥΒΙΑ                    17      17      4        5        8        19-26
  12. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            15      17      2        9        6        12-15
  13. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      14      17      4        2        11      13-28
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          14      17      3        5        9        16-26
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              13      17      3        4        10      15-22
  16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          11      17      2        5        10      15-30

 

* Η επόμενη (18η) αγωνιστική (26-27/1/2019)

Τριγλία Ραφήνας – Άρης Βούλας

Θησέας Ν. Μάκρης – Καλύβια

Μάχη Μαραθώνα – Παμπαιανικός

Άνοιξη – Νικολακάκης

Παλλαυρεωτικός – Γλυκά Νερά

Αστέρας Βάρης – Κεραυνός Κερατέας

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μαρκό

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παθιακάκης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

17η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/1/2019

Σταμάτα – Ατλαντίς 2-1 (0-0)

Βουλιαγμένη – Κορωπί 0-2 (0-1)

Νίκη Δροσιάς – Κρυονέρι 0-0

Αετός Πικερμίου – Πρωτέας Π. Φωκαίας 1-3 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/1/2019

Γέρακας – Ωρωπός 1-2 (0-2)

Λαυρεωτική – Άρτεμις 1-0 (0-0)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-2 (0-1)

Αυλώνας – Αμφιάραος Καλάμου 0-2 (0-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                        ΒΑΘ.     ΑΓ.      Ν.      Ι.       Η.        ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    39      17      12      3        2        36-17
  2. ΚΟΡΩΠΙ                     36      17      11      3        3        34-12
  3. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  35      17      10      5        2        35-14
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                34      17      10      4        3        38-19
  5. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            28      17      6        10      1        20-13
  6. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            27      17      8        3        6        19-14
  7. ΣΤΑΜΑΤΑ                   23      17      6        5        6        23-27
  8. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  21      17      5        6        6        17-16
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                    21      17      5        6        6        23-18
  10. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       20      17      7        2        8        30-31
  11. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              20      17      5        5        7        22-29
  12. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            19      17      5        4        8        19-24
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                    14      17      5        5        7        21-18
  14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                12      17      2        6        9        24-34
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            11      17      2        5        10      13-29
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        17      1        0        16      4-66

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (18η) αγωνιστική (26-27/1/2019)

Ωρωπός – Σταμάτα

Ατλαντίς – Λαυρεωτική

Άρτεμις – Βουλιαγμένη

Κορωπί – Εθνικός Ν. Μάκρης

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αυλώνας

Αμφιάραος Καλάμου – Νίκη Δροσιάς

Κρυονέρι – Αετός Πικερμίου

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Γέρακας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

17η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/1/2019

Ολυμπιακός Λαυρίου – Διόνυσος 3-1 (2-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/1/2019 – ώρα 15.00

Αστέρας Γλυκών Νερών – Νικηφόρος 4-0 (2-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Συκάμινο 0-2 (0-0)

Καπανδρίτι – Κουβαράς 2-2

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Αφιδναϊκός 4-0

Νικητές Μεσογείων – Φοίβος Βάρης 4-0 (3-0)

Δόξα Άνοιξης – Πανσταυραϊκός 5-0 (4-0)

Ρεπό: Δόξα Αγ. Άννας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.     Ν.       Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          40      16      13      1        2        35-13
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          39      16      12      3        1        41-7
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  36      16      11      3        2        35-16
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  29      16      9        2        5        34-20
  5. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  27      16      7        6        3        25-10
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         25      16      7        4        5        25-23
  7. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   25      16      7        4        5        25-24
  8. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ.   23      15      7        2        6        21-16
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               23      16      7        2        7        18-19
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        17      15      5        2        8        25-27
  11. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 17      16      5        2        9        26-25
  12. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        14      16      3        5        8        13-23
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               7        15      2        1        12      16-51
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           6        16      1        3        12      17-58
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              -1       15      1        2        12      11-35

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (18η) αγωνιστική (26-27/1/2019)

Νικηφόρος – Ραμνούς Γραμματικού

Συκάμινο – Καπανδρίτι

Κουβαράς – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Αφιδναϊκός – Ολυμπιακός Λαυρίου

Διόνυσος – Νικητές Μεσογείων

Φοίβος Βάρης – Δόξα Άνοιξης

Πανσταυραϊκός – Δόξα Αγ. Άννας

Ρεπό: Αστέρας Γλυκών Νερών

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ