ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΑΝΑΣΤΑΤΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΕΣ ΑΝΟΙΞΗΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΔΙΟΝΥΣΟΥ

Ανω-κάτω είναι ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου μετά τα χθεσινά γεγονότα του αγώνα με τη Μαρκό και τη διακοπή του στο γήπεδο Σταμάτας. Σύμφωνα με πληροφορίες η διοίκηση της ομάδας θα αναθέσει την υπόθεση σε δικηγόρο, θεωρώντας πως αδικήθηκε από τη διαιτησία στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Πέραν της εφόδου οπαδών λίγο πριν το ημίχρονο στον αγωνιστικό χώρο και τον τραυματισμό του νεαρού ποδοσφαιριστή των φιλοξενουμένων Κοκοβέση, υπήρξε και έντονο φραστικό επεισόδιο του πρώην προέδρου του Ολυμπιακού Κοσμά Λεπαταζή με τον παράγοντα της Μαρκό Σπύρο Καλανιώτη. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΑΝΑ, με βάση το φύλλο αγώνα που έχει συντάξει ο ρέφερι Ανδρέας Βλάχος.

Στον αγωνιστικό τομέα, η Ανοιξη επικράτησε 1-0 του Νικολακάκη και βελτίωσε τη βαθμολογική της θέση, ενώ ο Παθιακάκης έχασε 1-0 από τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών και βυθίστηκε στην προτελευταία θέση του πίνακα.

Στη Β’ κατηγορία, η Σταμάτα έμεινε όρθια στον Ωρωπό κόντρα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, ισοφαρίζοντας μάλιστα 1-1 στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ το Κρυονέρι συνέτριψε τον Αετό Πικερμίου με 7-2. Το Σάββατο η Νίκη Δροσιάς πήρε σπουδαία από βαθμολογικής άποψης νίκη στον Κάλαμο, με γκολ του νεαρού Αρκατίνη στο 87’.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος επιβλήθηκε με 2-0 των Νικητών, ενώ η Δόξα Ανοιξης είχε ένα ευχάριστο απόγευμα κόντρα στο Φοίβο Βάρης τον οποίο φιλοδώρησε με 5 γκολ (5-0).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/1/2019

Άνοιξη – Νικολακάκης 1-0 (0-0)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μαρκό (1-1) διεκόπη

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/1/2019

Τριγλία Ραφήνας – Άρης Βούλας 2-2 (0-1)

Θησέας Ν. Μάκρης – Καλύβια 2-1 (1-1)

Μάχη Μαραθώνα – Παμπαιανικός 2-1 (1-0)

Παλλαυρεωτικός – Γλυκά Νερά 0-1 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Κεραυνός Κερατέας 4-0 (2-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παθιακάκης 1-0 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.   ΑΓ.      Ν.      Ι.      Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         46      18      14      4        0        37-6
  2. ΜΑΡΚΟ                       39      17      11      6        0        30-9
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      38      17      11      5        1        30-12
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             38      18      11      5        2        28-17
  5. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               28      18      8        4        6        18-17
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          25      18      7        4        7        20-17
  7. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         25      18      6        7        5        19-25
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            25      18      7        4        7        20-24
  9. ΑΝΟΙΞΗ                     21      18      5        6        7        13-18
  10. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            19      18      4        7        7        23-27
  11. ΚΑΛΥΒΙΑ                    17      18      4        5        9        20-28
  12. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            15      18      2        9        7        12-16
  13. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      14      18      4        2        12      13-29
  14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          14      18      3        5        10      16-30
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              13      18      3        4        11      15-23
  16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          11      18      2        5        11      16-32

 

* Η επόμενη (19η) αγωνιστική (2-3/2/2019)

Καλύβια – Τριγλία Ραφήνας

Άρης Βούλας – Παθιακάκης

Παμπαιανικός – Θησέας Ν. Μάκρης

Νικολακάκης – Μάχη Μαραθώνα

Γλυκά Νερά – Άνοιξη

Κεραυνός Κερατέας – Παλλαυρεωτικός

Μαρκό – Αστέρας Βάρης

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/1/2019

Ατλαντίς – Λαυρεωτική 1-0 (0-0)

Άρτεμις – Βουλιαγμένη 2-2 (0-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Νίκη Δροσιάς 0-1 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Γέρακας 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/1/2019

Ωρωπός – Σταμάτα 1-1 (1-0)

Κορωπί – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-1 (0-1)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αυλώνας 7-0 (3-0)

Κρυονέρι – Αετός Πικερμίου 7-2 (3-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                        ΒΑΘ.       ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    40      18      12      4        2        37-18
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  38      18      11      5        2        42-16
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                37      18      11      4        3        45-19
  4. ΚΟΡΩΠΙ                     37      18      11      4        3        35-13
  5. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            31      18      7        10      1        21-13
  6. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            28      18      8        4        6        20-15
  7. ΣΤΑΜΑΤΑ                   24      18      6        6        6        24-28
  8. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  24      18      6        6        6        18-16
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                    22      18      5        7        6        23-18
  10. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            20      18      5        5        8        21-26
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       20      18      7        2        9        30-32
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              20      18      5        5        8        22-30
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                    15      18      5        6        7        23-20
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            12      18      2        5        11      13-29
  15. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                12      18      2        6        10      26-41
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        18      1        0        17      4-73

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (19η) αγωνιστική (2-3/2/2019)

4η αγωνιστική 19η

Λαυρεωτική – Ωρωπός

Σταμάτα – Γέρακας

Βουλιαγμένη – Ατλαντίς

Εθνικός Ν. Μάκρης – Άρτεμις

Αυλώνας – Κορωπί

Νίκη Δροσιάς – Σαρωνικός Αναβύσσου

Αετός Πικερμίου – Αμφιάραος Καλάμου

Κρυονέρι – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/1/2019

Κουβαράς – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 0-1 (0-0)

Διόνυσος – Νικητές Μεσογείων 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/1/2019 – ώρα 15.00

Νικηφόρος – Ραμνούς Γραμματικού 2-4 (2-0)

Συκάμινο – Καπανδρίτι 3-0 (2-0)

Αφιδναϊκός – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-1 (1-0)

Φοίβος Βάρης – Δόξα Άνοιξης 0-5 (0-3)

Πανσταυραϊκός – Δόξα Αγ. Άννας 0-0

Ρεπό: Αστέρας Γλυκών Νερών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.        Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          43      17      14      1        2        36-13
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          42      17      13      3        1        46-7
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  36      17      11      3        3        35-18
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  32      17      10      2        5        36-20
  5. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  27      17      7        6        4        25-11
  6. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ.   27      17      8        3        6        26-19
  7. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   25      16      7        4        5        25-24
  8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         25      17      7        4        6        26-26
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               23      17      7        2        8        18-22
  10. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 20      17      6        2        9        29-25
  11. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        18      16      5        3        8        25-27
  12. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        15      17      3        6        8        13-23
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               7        16      2        1        13      18-55
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           6        17      1        3        13      17-63
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              3        17      2        3        12      15-37

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (19η) αγωνιστική (2-3/2/2019)

Καπανδρίτι – Νικηφόρος

Ραμνούς Γραμματικού – Αστέρας Γλυκών Νερών

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Συκάμινο

Ολυμπαικός Λαυρίου – Κουβαράς

Νικητές Μεσογείων – Αφιδναϊκός

Δόξα Άνοιξης – Διόνυσος

Δόξα Αγ. Άννας – Φοίβος Βάρης

Ρεπό: Πανσταυραϊκός

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ