ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΔΙΕΚΟΠΗ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΜΑΡΚΟ ΣΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑ

Το ντέρμπι κορυφής στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ στο γήπεδο Σταμάτας δεν ολοκληρώθηκε ποτέ λόγω σοβαρών επεισοδίων ανάμεσα σε οπαδούς των δύο ομάδων. Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου και Μαρκό ήταν ισόπαλοι 1-1 λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου όταν ξαφνικά από το παρακείμενο ύψωμα εμφανίστηκαν 10-15 άτομα και ήρθαν στα χέρια με τους οπαδούς της φιλοξενούμενης ομάδας. Ο νεαρός  ποδοσφαιριστής της Μαρκό Κοκοβέσης δέχτηκε χτύπημα με καδρόνι και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο ΚΑΤ. Ο διαιτητής της αναμέτρησης Ανδρέας Βλάχος διέκοψε οριστικά το παιχνίδι και μετέβη στο αστυνομικό τμήμα Αγίου Στεφάνου μαζί με τους βοηθούς του για να δώσουν καταθέσεις.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι το φύλλο αγώνος που έχει συντάξει ο  Βλάχος είναι επιβαρυντικό για την ομάδα του Μπογιατίου. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΑΝΑ.

Στο αγωνιστικό σκέλος η Μαρκό άνοιξε το σκορ στο 40’ με τον Σαντριά και δύο λεπτά αργότερα ο Τσέπας ισοφάρισε σε 1-1.

Πηγή: fosonline.gr, pamebala.gr

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ