ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΝΕΑ ΗΤΤΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΡΟΕΛΑΥΝΕΙ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Νέα βαθμολογική απώλεια είχε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, γνωρίζοντας την ήττα εντός έδρας από τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με   2-1. Είναι χαρακτηριστικό ότι πριν την έναρξη του αγώνα παραιτήθηκε ο προπονητής του Αχιλλέα Δήμος Τσιμιλιώτης, παρ’ όλα αυτά κάθισε στον πάγκο για τελευταία φορά και νίκησε. Οι άλλες δύο ομάδες της περιοχής, ο Παθιακάκης και η Ανοιξη έφεραν ισοπαλίες. Ο πρώτος σε μια δύσκολη έδρα, τη Βούλα, πήρε πολύτιμο 2-2 στην προσπάθειά του να αποφύγει τον υποβιβασμό, ενώ η Ανοιξη εξασφάλισε 0-0 στα Γλυκά Νερά.

Στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ το Κρυονέρι έπιασε κορυφή μετά τη νίκη της επί του Πρωτέα Παλαιάς  Φωκαίας με 2-0, ενώ η Σταμάτα παραχώρησε 1-1 στο Γέρακα. Από την πλευρά της η Νίκη Δροσιάς ηττήθηκε με 2-0 από το Σαρωνικό στο γήπεδο Κρυονερίου.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, η Δόξα Ανοιξης κυριάρχησε στο γειτονικό ντέρμπι, επικρατώντας του Διονύσου με 3-0. Κατά τη διάρκεια του αγώνα, στο 30’ περίπου, τραυματίστηκε σοβαρά στο πόδι ο 22άχρονος επιθετικός του Διονύσου Δημήτρης Μιναρετζής και μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο ΚΑΤ, όπου σήμερα θα υποβληθεί σε εγχείρηση. Οι παίκτες, ο προπονητής και οι παράγοντες της ομάδας του Διονύσου έπαθαν σοκ από τον βαρύ τραυματισμό του.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ είναι αναλυτικά:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

19η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/2/2019

Καλύβια – Τριγλία Ραφήνας 0-2 (0-0)

Νικολακάκης – Μάχη Μαραθώνα 0-0

Κεραυνός Κερατέας – Παλλαυρεωτικός 4-2 (2-1)

Μαρκό – Αστέρας Βάρης 0-0

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 1-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/2/2019

Άρης Βούλας – Παθιακάκης 2-2 (1-1)

Παμπαιανικός – Θησέας Ν. Μάκρης 2-2 (0-1)

Γλυκά Νερά – Άνοιξη 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.     ΑΓ.      Ν.      Ι.      Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         47      19      14      5        0        37-6
  2. ΜΑΡΚΟ                       40      18      11      7        0        30-9
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             39      19      11      6        2        30-19
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      38      18      11      5        2        31-14
  5. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               29      19      8        5        6        18-17
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.          28      19      8        4        7        22-18
  7. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         28      19      7        7        5        21-25
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            26      19      7        5        7        20-24
  9. ΑΝΟΙΞΗ                     22      19      5        7        7        13-18
  10. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            20      19      4        8        7        25-29
  11. ΚΑΛΥΒΙΑ                    17      19      4        5        10      20-30
  12. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          17      19      4        5        10      20-32
  13. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ            16      19      2        10      7        12-16
  14. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      14      19      4        2        13      15-33
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              14      19      3        5        11      17-25
  16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          12      19      2        6        11      18-34

 

* Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (9-10/2/2019)

Τριγλία – Παμπαιανικός

Παθιακάκης – Καλύβια

Θησέας Ν. Μάκρης – Νικολακάκης

Μάχη Μαραθώνα – Γλυκά Νερά

Άνοιξη – Κεραυνός Κερατέας

Παλλαυρεωτικός – Μαρκό

Αστέρας Βάρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Άρης Βούλας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

19η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/2/2019

Σταμάτα – Γέρακας 1-1 (0-1)

Βουλιαγμένη – Ατλαντίς 1-0 (0-0)

Νίκη Δροσιάς – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-2 (0-0)

Αετός Πικερμίου – Αμφιάραος Καλάμου 2-2 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/2/2019

Λαυρεωτική – Ωρωπός 2-2 (0-2)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Άρτεμις 1-1 (1-0)

Αυλώνας – Κορωπί 0-1 (0-0)

Κρυονέρι – Πρωτέας Π. Φωκαίας 2-0 (1-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.       Γ.      Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    41      19      12      5        2        39-20
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  41      19      12      5        2        44-16
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                40      19      12      4        3        47-19
  4. ΚΟΡΩΠΙ                     40      19      12      4        3        36-13
  5. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            31      19      7        10      2        21-15
  6. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            29      19      8        5        6        21-16
  7. ΣΤΑΜΑΤΑ                   25      19      6        7        6        25-29
  8. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  24      19      6        6        7        18-17
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                    23      19      5        8        6        24-19
  10. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            23      19      6        5        8        22-26
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.       21      19      7        3        9        32-34
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              21      19      5        6        8        24-32
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                    16      19      5        7        7        24-21
  14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                13      19      2        7        10      28-43
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            12      19      2        5        12      13-31
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        19      1        0        18      4-74

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (9-10/2/2019)

Ωρωπός – Βουλιαγμένη

Γέρακας – Λαυρεωτική

Ατλαντίς – Εθνικός Ν. Μάκρης

Άρτεμις – Αυλώνας

Κορωπί – Νίκη Δροσιάς

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αετός Πικερμίου

Αμφιάραος Καλάμου – Κρυονέρι

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Σταμάτα

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

19η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/2/2019

Ολυμπιακός Λαυρίου – Κουβαράς 2-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/2/2019

Καπανδρίτι – Νικηφόρος 5-3 (3-2)

Ραμνούς Γραμματικού – Αστέρας Γλυκών Νερών 2-1 (0-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Συκάμινο 4-2 (1-1)

Νικητές Μεσογείων – Αφιδναϊκός 8-0 (5-0)

Δόξα Άνοιξης – Διόνυσος 3-0 (0-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Φοίβος Βάρης 2-1 (2-0)

Ρεπό: Πανσταυραϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                           ΒΑΘ.     ΑΓ.    Ν.      Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          46      18      15      1        2        40-15
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          45      18      14      3        1        49-7
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  39      18      12      3        3        43-18
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  32      18      10      2        6        36-23
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ.   30      18      9        3        6        28-20
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.         28      18      8        4        6        28-27
  7. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  27      18      7        6        5        26-13
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               26      18      8        2        8        23-25
  9. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   25      17      7        4        6        26-26
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        21      17      6        3        8        27-28
  11. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 20      18      6        2        10      31-29
  12. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        15      17      3        6        8        13-23
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               7        17      2        1        14      21-60
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           6        18      1        3        14      18-65
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ              3        18      2        3        13      15-45

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (9-10/2/2019)

Νικηφόρος – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Αστέρας Γλυκών Νερών – Καπανδρίτι

Συκάμινο – Ολυμπιακός Λαυρίου

Κουβαράς – Νικητές Μεσογείων

Αφιδναϊκός – Δόξα Άνοιξης

Διόνυσος – Δόξα Αγ. Άννας

Φοίβος Βάρης – Πανσταυραϊκός

Ρεπό: Ραμνούς Γραμματικού

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ