ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΤΤΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΑΝΟΙΞΗΣ – ΠΡΟΕΛΑΥΝΕΙ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Νέο έδαφος έχασε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 στη Βάρη από τον πρωτοπόρο και αήττητο Αστέρα στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Ηττα υπέστη και η Ανοιξη στο γήπεδό της με 1-0 από τον Κεραυνό Κερατέας, ενώ ο Παθιακάκης παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στα Καλύβια.

Στη Β’ κατηγορία το Κρυονέρι προελαύνει ξεπερνώντας και το εμπόδιο του Αμφιάραου στον Κάλαμο με 4-2, ενώ η Σταμάτα πήρε 0-0 στην Παλαιά Φώκαια από τον τοπικό Πρωτέα. Από την πλευρά της η Νίκη Δροσιάς έχασε καθαρά στο Κορωπί από την ομώνυμη ομάδα με 3-0.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία η Δόξα Ανοιξης συνέτριψε στα Κιούρκα τον Αφιδναϊκό με 5-0, ενώ ο Διόνυσος στραβοπάτησε πάλι χάνοντας στην έδρα του από τη Δόξα Αγίας Αννας με 1-0.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

20ή αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/2/2019

Άνοιξη – Κεραυνός Κερατέας 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/2/2019

Τριγλία – Παμπαιανικός 3-0 (1-0)

Παθιακάκης – Καλύβια 1-1 (1-1)

Θησέας Ν. Μάκρης – Νικολακάκης 2-2 (0-1)

Μάχη Μαραθώνα – Γλυκά Νερά 1-0 (1-0)

Παλλαυρεωτικός – Μαρκό 0-1 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 2-1 (2-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Άρης Βούλας 1-3 (0-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.   ΑΓ.   Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ      50      20      15      5        0        39-7
  2. ΜΑΡΚΟ                       46      20      13      7        0        34-9
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             40      20     11      7        2        32-21
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.    38      20     11      5        4        32-19
  5. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.        31      20      8        7        5        24-25
  6. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.          29      20       8        5        7        21-24
  7. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ              29      20       8        5        7        18-18
  8. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.       28      20      8         4        8        23-21
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ           23      20      5        8         7        28-30
  10. ΑΝΟΙΞΗ                      22      20      5        7        8        13-19
  11. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.        20      20      5        5        10      21-32
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                     18      20      4        6        10      21-31
  13. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         17      20      2        11      7        14-18
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ            15      20      3        6        11      18-26
  15. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ   14      20      4        2        14      15-34
  16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ       12      20      2        6        12      18-37

 

* Η επόμενη (21η) αγωνιστική (16-17/2/2019)

Νικολακάκης – Τριγλία Ραφήνας

Παμπαιανικός – Παθιακάκης

Καλύβια – Άρης Βούλας

Γλυκά Νερά – Θησέας Ν. Μάκρης

Κεραυνός Κερατέας – Μάχη Μαραθώνα

Μαρκό – Άνοιξη

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παλλαυρεωτικός

Αστέρας Βάρης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

20ή αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/2/2019

Ατλαντίς – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-1 (1-1)

Άρτεμις – Αυλώνας 3-1 (1-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Κρυονέρι 2-4 (1-2)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Σταμάτα 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/2/2019

Ωρωπός – Βουλιαγμένη 6-0 (3-0)

Γέρακας – Λαυρεωτική 1-0 (0-0)

Κορωπί – Νίκη Δροσιάς 3-0 (3-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αετός Πικερμίου 2-1 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                          ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    44      20      13      5        2        45-20
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                 44      20      13      5        2        48-18
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ              43      20      13      4        3        49-20
  4. ΚΟΡΩΠΙ                     43      20      13      4        3        39-13
  5. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ         31      20      7        10      3        21-18
  6. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.         29      20      8        5        7        22-18
  7. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 27      20      7        6        7        20-18
  8. ΣΤΑΜΑΤΑ                  26      20      6        8        6        25-29
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                   26      20      6        8        6        25-19
  10. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        23      20      6        5        9        22-32
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.   21      20      7        3        10      34-38
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ            21      20      5        6        9        24-33
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                   19      20      6        7        7        27-22
  14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.               13      20      2        7        11      29-45
  15. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.          13      20      2        6        12      13-31
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                    0       20      1        0        19      5-77

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (21η) αγωνιστική (16-17/2/2019)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Ωρωπός

Βουλιαγμένη – Γέρακας

Λαυρεωτική – Σταμάτα

Αυλώνας – Ατλαντίς

Νίκη Δροσιάς – Άρτεμις

Αετός Πικερμίου – Κορωπί

Κρυονέρι – Σαρωνικός Αναβύσσου

Αμφιάραος Καλάμου – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

20ή αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/2/2019

Κουβαράς – Νικητές Μεσογείων 1-0 (1-0)

Διόνυσος – Δόξα Αγ. Άννας 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/2/2019

Νικηφόρος – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-3 (1-1)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Καπανδρίτι 1-3 (0-2)

Συκάμινο – Ολυμπιακός Λαυρίου 0-1 (0-0)

Αφιδναϊκός – Δόξα Άνοιξης 0-5 (0-4)

Φοίβος Βάρης – Πανσταυραϊκός 1-2 (1-0)

Ρεπό: Ραμνούς Γραμματικού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.     ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          49      19      16      1        2        43-17
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          48      19      15      3        1         54-7
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  39    19    12      3        4        43-19
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   32      19      10      2        7        36-24
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.        31      19      9        4        6        29-27
  6. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ.  30   18     9        3         6        28-20
  7. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  30      19      8        6        5        27-13
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               29      19      9        2        8        26-26
  9. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   25      18      7        4        7        27-29
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        24      18      7        3        8        28-28
  11. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  20      19       6        2        11      31-30
  12. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ       18      18      4        6         8        15-24
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                7        18      2        1        15      23-63
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           6        19      1        3        15      19-67
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ               3        19      2        3        14      15-50

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (21η) αγωνιστική (16-17/2/2019)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Νικηφόρος

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Αστέρας Γλυκών Νερών

Καπανδρίτι – Ραμνούς Γραμματικού

Νικητές Μεσογείων – Συκάμινο

Δόξα Άνοιξης – Κουβαράς

Δόξα Αγ. Άννας – Αφιδναϊκός

Πανσταυραϊκός – Διόνυσος

Ρεπό: Φοίβος Βάρης

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ