ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΝΕΟ ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΜΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΈΧΑΣΑΝ ΑΝΟΙΞΗ, ΔΡΟΣΙΑ, ΣΤΑΜΑΤΑ

Παρατεταμένη περίοδο κρίσης διέρχεται ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου μετά την βαριά «καμπάνα» από την ΕΠΣΑΝΑ για όσα έγιναν στο παιχνίδι με τη Μαρκό. Εχασε κι άλλο έδαφος παραχωρώντας ισοπαλία 1-1 στον Παλλαυρεωτικό. Ηττα υπέστη η Ανοιξη εκτός έδρας από τη Μαρκό, ενώ ο Παθιακάκης πήρε λευκή ισοπαλία στην Παιανία.

Στη Β’ κατηγορία χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι κορυφής Κρυονερίου-Σαρωνικού (0-0). Η Νίκη Δροσιάς ηττήθηκε 5-4 στο γήπεδο Διονύσου από την Αρτεμη, ενώ η Σταμάτα έχασε  επίσης στο Λαύριο από τη Λαυρεωτική με 2-1.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία η Δόξα Ανοιξης πρόσθεσε άλλη μια νίκη στο ενεργητικό της, συντρίβοντας τον Κουβαρά με 4-1, ενώ εύκολο απόγευμα είχε και ο Διόνυσος που επιβλήθηκε με 5-0 του Πανσταυριακού.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική  στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/2/2019

Νικολακάκης – Τριγλία Ραφήνας 1-1 (0-1)

Παμπαιανικός – Παθιακάκης 0-0

Καλύβια – Άρης Βούλας 1-0 (1-0)

Μαρκό – Άνοιξη 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/2/2019

Γλυκά Νερά – Θησέας Ν. Μάκρης 2-1 (1-0)

Κεραυνός Κερατέας – Μάχη Μαραθώνα 1-0 (0-0)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παλλαυρεωτικός 1-1 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                           ΒΑΘ.     ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.        ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ       51      21      15      6        0        39-7
  2. ΜΑΡΚΟ                       49      21      14       7        0        36-9
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             40      21      11      7        3        33-23
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.    36      21      11      6        4        33-20
  5. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.        32      21      8        8        5        25-26
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               32      21      9        5        7        20-19
  7. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.           29      21      8        5        8        21-25
  8. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.         29      21      8        5        8        23-21
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            23      21      5        8        8        28-31
  10. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.         23      21      6        5        10      22-32
  11. ΑΝΟΙΞΗ                       22      21      5        7        9        13-21
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                      21      21      5        6        10      22-31
  13. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ          18      21      2        12      7        15-19
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ             16      21      3        7        11      18-26
  15. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ    15      21      4        3        14      16-35
  16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          13      21      2        7        12      18-37

* Ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (22η) αγωνιστική (23-24/2/2019)

Τριγλία Ραφήνας – Γλυκά Νερά

Παθιακάκης – Νικολακάκης

Άρης Βούλας – Παμπαιανικός

Θησέας Ν. Μάκρης – Κεραυνός Κερατέας

Μάχη Μαραθώνα – Μαρκό

Άνοιξη – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Παλλαυρεωτικός – Αστέρας Βάρης

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Καλύβια

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/2/2019

Εθνικός Ν. Μάκρης – Ωρωπός 0-1 (0-0)

Βουλιαγμένη – Γέρακας 0-0

Αυλώνας – Ατλαντίς 0-2 (0-2)

Νίκη Δροσιάς – Άρτεμις 4-5 (2-3)

Αετός Πικερμίου – Κορωπί 1-2 (1-2)

Αμφιάραος Καλάμου – Πρωτέας Π. Φωκαίας 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/2/2019

Λαυρεωτική – Σταμάτα 2-1 (0-0)

Κρυονέρι – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    47      21      14      5        2       46-20
  2. ΚΟΡΩΠΙ                     46      21      14      4        3       41-14
  3. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                 45      21      13      6        2       48-18
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ              44      21      13      5        3       49-20
  5. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ         31      21      7        10      4        25-23
  6.   ΑΤΛΑΝΤΙΣ               30      21      8        6        7        22-18
  7. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.         29      21      8        5        8        22-19
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                   27      21      6        9        6        25-19
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                  26      21      6        8        7        26-31
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ            24      21      6        6        9        26-34
  11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        24      21      6        6        9        22-32
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.   22      21      7        4       10      34-38
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                   22      21      7        7         7       32-26
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.         14      21      2        7        12       13-31
  15. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.              13      21      2        7        12       30-47
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                    0      21      1        0        20         5-79

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (22η) αγωνιστική (23-24/2/2019)

Ωρωπός – Αυλώνας

Γέρακας – Εθνικός Ν. Μάκρης

Σταμάτα – Βουλιαγμένη

Ατλαντίς – Νίκη Δροσιάς

Άρτεμις – Αετός Πικερμίου

Κορωπί – Κρυονέρι

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αμφιάραος Καλάμου

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Λαυρεωτική

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/2/2019

Ολυμπιακός Λαυρίου – Νικηφόρος 2-2 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/2/2019

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Αστέρας Γλυκών Νερών 2-1 (1-1)

Καπανδρίτι – Ραμνούς Γραμματικού 0-2 (0-1)

Νικητές Μεσογείων – Συκάμινο 2-1 (0-1)

Δόξα Άνοιξης – Κουβαράς 4-1 (3-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Αφιδναϊκός 4-0 (2-0)

Πανσταυραϊκός – Διόνυσος 0-5 (0-2)

Ρεπό: Φοίβος Βάρης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.      Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          52      20      17      1        2        45-18
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          51      20      16      3         1         58-8
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  42   20     13      3         4        45-20
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    35      20      11      2         7        41-24
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ. 33     19     10      3          6        30-20
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.          32      20       9        5        6        31-29
  7. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                    30      20       8        6        6        28-17
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                29      20       9        2        9        26-28
  9. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        27      19       8         3        8        32-28
  10. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ   25      19      7         4        8        28-31
  11. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                    20      20       6        2      12        32-32
  12. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ         18      19       4        6        9        15-29
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                    8      19       2        2      15        25-65
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ               6      19       1        3       15       19-67
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                    3      20       2        3       15      15-54

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (22η) αγωνιστική (23-24/2/2019)

Νικηφόρος – Νικητές Μεσογείων

Αστέρας Γλυκών Νερών – Ολυμπιακός Λαυρίου

Ραμνούς Γραμματικού – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Συκάμινο – Δόξα Άνοιξης

Κουβαράς – Δόξα Αγ. Άννας

Αφιδναϊκός – Πανσταυραϊκός

Διόνυσος – Φοίβος Βάρης

Ρεπό: Καπανδρίτι

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ