ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΧΑΣΕ ΕΔΑΦΟΣ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ, ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΣΤΑΜΑΤΑ

Νέα ισοπαλία παραχώρησε ο Παθιακάκης, που δίνει μάχη για τη σωτηρία στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ. Εφερε 2-2 με το Νικολακάκη. Στη Β’ κατηγορία, η Σταμάτα ξεπέρασε νικηφόρα το εμπόδιο της Βουλιαγμένης και βελτίωσε τη θέση της στη βαθμολογία, ενώ το Κρυονέρι έχασε στο Κορωπί από την ομώνυμη ομάδα με 2-0.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, η Δόξα Ανοιξης καλπάζει προς τον τίτλο, καθώς νίκησε εκτός έδρας το Σικάμινο με 2-1. Από την πλευρά του ο Διόνυσος συνέτριψε το Φοίβο Βάρης με 4-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

22η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/2/2019

Τριγλία Ραφήνας – Γλυκά Νερά 3-3 (0-1)

Άνοιξη – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου ανεβλήθη

Παλλαυρεωτικός – Αστέρας Βάρης 3-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/2/2019

Παθιακάκης – Νικολακάκης 2-2 (1-1)

Άρης Βούλας – Παμπαιανικός 4-2 (2-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Κεραυνός Κερατέας 4-1 (2-0)

Μάχη Μαραθώνα – Μαρκό 0-1 (0-1)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Καλύβια 1-0 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                          ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΡΚΟ                       52       22      15      7        0        37-9
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ       51      22      15      6        1        39-8
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             43      22      12      7        3        37-24
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.    36      21      11      6        4        33-20
  5. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.        33      22      8        9        5        28-29
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               33      22      9        6        7        23-22
  7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.        32      22      9        5        8        24-21
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.           29      22      8        5        9        21-26
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            26      22      6        8        8        32-33
  10. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.         23      22      6        5        11      23-36
  11. ΑΝΟΙΞΗ                       22      21      5        7        9        13-21
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ                      21      22      5        6        11      22-32
  13. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ          19      22      2        13      7        17-21
  14. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ    18      22      5        3        14      17-35
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ             17      22      3        8        11      20-28
  16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ        13      22      2        7        13      20-41

* Ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (23η) αγωνιστική (2-3/3/2019)

Κεραυνός Κερατέας – Τριγλία Ραφήνας

Γλυκά Νερά – Παθιακάκης

Νικολακάκης – Άρης Βούλας

Παμπαιανικός – Καλύβια

Μαρκό – Θησέας Ν. Μάκρης

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μάχη Μαραθώνα

Αστέρας Βάρης – Άνοιξη

Παλλαυρεωτικός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

22η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/2/2019

Ωρωπός – Αυλώνας 6-0 (0-0)

Σταμάτα – Βουλιαγμένη 3-1 (1-0)

Ατλαντίς – Νίκη Δροσιάς ανεβλήθη

Άρτεμις – Αετός Πικερμίου 4-4 (2-3)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Λαυρεωτική 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/2/2019

Γέρακας – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-0

Κορωπί – Κρυονέρι 2-0 (0-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αμφιάραος Καλάμου (διεκόπη 0-1 στο 10’)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟΜΑΔΕΣ                        ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    50      22      15      5        2        52-20
  2. ΚΟΡΩΠΙ                     49      22      15      4        3        43-14
  3. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                 45      22      13      6        3        48-20
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ              44      21      13      5        3        49-20
  5. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ         31      21      7        10      4        25-23
  6. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  30      21      8        6        7        22-18
  7. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.          30      22      8        6        8        22-19
  8. ΣΤΑΜΑΤΑ                   29      22      7        8        7        29-32
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                    28      22      6        10      6        25-19
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             25      22      6        7        9        26-34
  11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ          24      22      6        6        10      23-35
  12. ΑΡΤΕΜΙΣ                     23      22      7        8        7        36-30
  13. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.     22      21      7        4        10      34-38
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.            15      22      2        8        12      13-31
  15. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                 14      22      2        8        12      34-51
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                       0      22      1        0        21       5-85

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (23η) αγωνιστική (2-3/3/2019)

Νίκη Δροσιάς – Ωρωπός

Αυλώνας – Γέρακας

Εθνικός Ν. Μάκρης – Σταμάτα

Βουλιαγμένη – Λαυρεωτική

Αετός Πικερμίου – Ατλαντίς

Κρυονέρι – Άρτεμις

Αμφιάραος Καλάμου – Κορωπί

Σαρωνικός Αναβύσσου – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

22η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/2/2019

Κουβαράς – Δόξα Αγ. Άννας ανεβλήθη

Διόνυσος – Φοίβος Βάρης 4-0 (4-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/2/2019

Νικηφόρος – Νικητές Μεσογείων 1-2 (0-1)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-0 (1-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου ανεβλήθη

Συκάμινο – Δόξα Άνοιξης 1-2 (0-2)

Αφιδναϊκός – Πανσταυραϊκός ανεβλήθη

Ρεπό: Καπανδρίτι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.     ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ            54      21      17      3        1         60-9
  2. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ            52      20      17      1        2        45-18
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  45    21      14      3        4        47-21
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                      38      21      12      2        7        45-24
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤ.  33      19      10      3        6        30-20
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.           32      21       9        5        7        31-32
  7. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                      30      20       8        6        6        28-17
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  29      20       9        2        9        26-28
  9. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ    28      20       8        4        8        31-31
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           27      19       8        3        8        32-28
  11. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                      20      21       6        2        13      33-34
  12. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ           18      19       4        6        9        15-29
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                     8       20       2        2        16      26-67
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ                6       20       1        3        16      19-71
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                     3       20       2        3        15      15-54

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή   -6 β.

 

* Η επόμενη (23η) αγωνιστική (2-3/3/2019)

Δόξα Άνοιξης – Νικηφόρος

Νικητές Μεσογείων – Αστέρας Γλυκών Νερών

Ολυμπιακός Λαυρίου – Ραμνούς Γραμματικού

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Καπανδρίτι

Δόξα Αγ. Άννας – Συκάμινο

Πανσταυραϊκός – Κουβαράς

Φοίβος Βάρης – Αφιδναϊκός

Ρεπό: Διόνυσος

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ