ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ- ΝΙΚΕΣ ΑΝΟΙΞΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ

Ο κατήφορος του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου δεν έχει τελειωμό. Οι «ερυθρόλευκοι»  μετά την απομάκρυνση του κορμού των βασικών παικτών υπέστησαν νέα οδυνηρή ήττα με 4-0 στη Νέα Μάκρη από το Θησέα. Στον αντίποδα, η Άνοιξη επικράτησε με 2-0 του Παλλαυρεωτικού, ενώ ο Παθιακάκης έχασε από τον Κεραυνό Κερατέας με 1-0.

Στη Β’ κατηγορία, η Σταμάτα επιβλήθηκε με 2-1 του Αυλώνα, ενώ το Κρυονέρι ηττήθηκε καθαρά στην Ανθούσα με 3-0 από την Ατλαντίδα κι έχασε σημαντικό έδαφος στη μάχη της κορυφής. Από την πλευρά της η Νίκη Δροσιάς στραβοπάτησε στο Γέρακα χάνοντας με 2-0 από την τοπική ομάδα.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, η προέλαση της Δόξας Άνοιξης συνεχίστηκε, καθώς ξεπέρασε με σχετική άνεση και το εμπόδιο του Αστέρα Γλυκών Νερών με 5-2. Ευρεία νίκη σημείωσε και ο Διόνυσος στα Κιούρκα επί του Αφιδναϊκού με 6-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

24η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/3/2019

Τριγλία Ραφήνας – Μαρκό 2-1 (1-0)

Παθιακάκης – Κεραυνός Κερατέας 0-1 (0-1)

Καλύβια – Νικολακάκης 3-2 (0-2)

Άνοιξη – Παλλαυρεωτικός 2-0 (0-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παμπαιανικός 2-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/3/2019

Άρης Βούλας – Γλυκά Νερά 0-1 (0-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 4-0 (4-0)

Μάχη Μαραθώνος – Αστέρας Βάρης 0-1 (0-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.      Ν.      Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ       57      24      17      6        1        45-10
  2. ΜΑΡΚΟ                        55      24      16      7        1        40-12
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.             46      24      13      7        4        42-26
  4. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.        37      24      9        10      5        31-31
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.    36      24      11      6        7        33-31
  6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.        36      24      10      6        8        27-23
  7. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               36      24      10      6        8        24-23
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.           32      24      9        5        10      25-27
  9. ΑΝΟΙΞΗ                        28      24      7        7        10      18-25
  10. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             27      24      6        9        9        32-34
  11. ΚΑΛΥΒΙΑ                       27      24      7        6        11      26-34
  12. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          27      24      7        6        11      26-37
  13. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ           20      24      2        14      8        19-24
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              20      24      4        8        12      21-29
  15. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ     19      24      5        4        15      20-40
  16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          13      24      2        7        15     21-44

* Ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (25η) αγωνιστική (23-24/3/2019)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Τριγλία Ραφήνας

Μαρκό – Παθιακάκης

Κεραυνός Κερατέας – Άρης Βούλας

Γλυκά Νερά – Καλύβια

Νικολακάκης – Παμπαιανικός

Αστέρας Βάρης – Θησέας Ν. Μάκρης

Παλλαυρεωτικός – Μάχη Μαραθώνα

Άνοιξη – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

24η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/3/2019

Ατλαντίς – Κρυονέρι 3-0 (0-0)

Άρτεμις – Αμφιάραος Καλάμου 2-0 (1-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Βουλιαγμένη 2-1 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/3/2019

Ωρωπός – Αετός Πικερμίου 3-0 (1-0)

Γέρακας – Νίκη Δροσιάς 2-0 (2-0)

Σταμάτα – Αυλώνας 2-1 (2-0)

Λαυρεωτική – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-1 (0-0)

Κορωπί – Σαρωνικός Αναβύσσου 2-1 (1-1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                          ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    54      24      16       6        2        56-21
  2. ΚΟΡΩΠΙ                     52      24      16       4        4        45-16
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ              48      24      14       6        4        54-23
  4. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                 48      24      14       6        4        52-24
  5. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 37      24      10       7         7        29-20
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                   34      24       8       10        6        28-19
  7. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.         34      24        9        7         8        23-19
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ        33      24        7       12        5        30-27
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                  33      24       8         9         7        31-33
  10. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        27      24       7         6       11       26-37
  11. ΑΡΤΕΜΙΣ                   26      24       8         8         8        39-34
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ             25      24       8         4       12        36-44
  13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ            25      24       6         7       11        26-37
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.          19      24       3        10      11        15-32
  15. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.               14      24       2          8       14       35-57
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                   0        24       1          0       23        6-88

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (25η) αγωνιστική (23-24/3/2019)

Κρυονέρι – Ωρωπός

Αετός Πικερμίου – Γέρακας

Νίκη Δροσιάς – Σταμάτα

Αυλώνας – Λαυρεωτική

Εθνικός Ν. Μάκρης – Βουλιαγμένη

Αμφιάραος Καλάμου – Ατλαντίς

Σαρωνικός Αναβύσσου – Άρτεμις

Κορωπί – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

24η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/3/2019

Κουβαράς – Φοίβος Βάρης 2-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/3/2019

Νικηφόρος – Δόξα Αγ. Άννας 2-1 (1-1)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Δόξα Άνοιξης 2-5 (1-2)

Ραμνούς Γραμματικού – Νικητές Μεσογείων 2-4 (0-2)

Καπανδρίτι – Ολυμπιακός Λαυρίου 1-1 (1-0)

Συκάμινο – Πανσταυραϊκός 0-2 (0-2)

Αφιδναϊκός – Διόνυσος 0-6 (0-3)

Ρεπό: Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.     ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          60      23       19      3         1        67-11
  2. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          55      22      18      1         3        49-21
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                      51      23      16      3         4        55-23
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    41      22      13      2         7        51-24
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                    36      22       11      3         8        34-26
  6. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ       33      22       10      3         9        40-33
  7. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               33      22       10      3         9        30-31
  8. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   33      23        9        6        8        31-22
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.        33       23        9        6        8        32-35
  10. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ 28      22        8        4       10       33-40
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ       27      22        7        6         9        20-30
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  20      23        6        2       15       35-40
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                11      22        3        2       17       28-70
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ            6       22        1        3       18       22-77
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                6       23        3        3       17        20-64

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (25η) αγωνιστική (23-24/3/2019)

Πανσταυραϊκός – Νικηφόρος

Δόξα Αγ. Άννας – Αστέρας Γλυκών Νερών

Δόξα Άνοιξης – Ραμνούς Γραμματικού

Νικητές Μεσογείων – Καπανδρίτι

Ολυμπιακός Λαυρίου – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Φοίβος Βάρης – Συκάμινο

Διόνυσος – Κουβαράς

Ρεπό: Αφιδναϊκός

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΝΕΑ