ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΚΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΣΑΡΩΤΙΚΗ Η ΑΝΟΙΞΗ 4-1 ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου ύστερα από καιρό. Επιβλήθηκε με 1-0 της Τριγλίας, βάζοντας φρένο στον αγωνιστικό κατήφορο των τελευταίων αγωνιστικών. Στον αντίποδα, μεγάλη νίκη πέτυχε η Άνοιξη, διαλύοντας τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με 4-1. Ο Παθιακάκης από την πλευρά του γνώρισε τη συντριβή στο Μαρκόπουλο με 5-0 από τη Μαρκό.

Στη Β’ κατηγορία το Κρυονέρι ηττήθηκε καθαρά με 3-0 στο γήπεδό του από τον Ωρωπό, ενώ η Νίκη Δροσιάς πήρε το τοπικό ντέρμπι επικρατώντας με 1-0 της Σταμάτας στο γήπεδο Διονύσου.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία η πρωτοπόρος Δόξα Άνοιξης συνέτριψε με 6-0 το Ραμνούντα Γραμματικού, ενώ ο Διόνυσος νίκησε τον Κουβαρά με 3-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

25η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/3/2019

Μαρκό – Παθιακάκης 5-0 (2-0)

Νικολακάκης – Παμπαιανικός 1-1 (0-0)

Άνοιξη – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 4-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/3/2019

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Τριγλία Ραφήνας 1-0 (1-0)

Κεραυνός Κερατέας – Άρης Βούλας 0-1 (0-0)

Γλυκά Νερά – Καλύβια 0-0

Αστέρας Βάρης – Θησέας Ν. Μάκρης 1-0 (1-0)

Παλλαυρεωτικός – Μάχη Μαραθώνα 1-0 (0-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                           ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ      60      25      18      6        1        46-10
  2. ΜΑΡΚΟ                       58      25      17      7        1        45-12
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.            46      25      13      7        5        42-27
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.   39      25      12      6         7        34-31
  5. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.       37      25       9     10         6        31-32
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ              37      25      10      7         8        24-23
  7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.       36      25      10       6        9        28-27
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.          32      25       9        5      11        25-28
  9. ΑΝΟΙΞΗ                       31      25       8        7      10        22-26
  10. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            30      25       7        9        9        33-34
  11. ΚΑΛΥΒΙΑ                      28      25       7        7       11       26-34
  12. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.         27      25       7        6       12       26-38
  13. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ    22      25       6        4       15       21-40
  14. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ          21      25       2       15        8        20-25
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ             20      25       4        8       13       21-34
  16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ        14      25       2        8       15       22-46

* Ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (26η) αγωνιστική (30-31/3/2019)

Τριγλία Ραφήνας – Αστέρας Βάρης

Παθιακάκης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Άρης Βούλας – Μαρκό

Καλύβια – Κεραυνός Κερατέας

Παμπαιανικός – Γλυκά Νερά

Θησέας Ν. Μάκρης – Παλλαυρεωτικός

Μάχη Μαραθώνα – Άνοιξη

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Νικολακάκης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

25η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/3/2019

Αετός Πικερμίου – Γέρακας 1-4 (1-3)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Βουλιαγμένη 1-0 (0-0)

Αμφιάραος Καλάμου – Ατλαντίς 1-0 (1-0)

Κορωπί – Πρωτέας Π. Φωκαίας 4-1 (2-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/3/2019

Κρυονέρι – Ωρωπός 0-3 (0-1)

Νίκη Δροσιάς – Σταμάτα 1-0 (1-0)

Αυλώνας – Λαυρεωτική 0-1 (0-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Άρτεμις 3-0 (3-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.        Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΩΡΩΠΟΣ                    57      25      17       6        2       59-21
  2. ΚΟΡΩΠΙ                     55      25      17       4        4        49-17
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ              51      25      15       6        4        57-23
  4. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                 48      25      14       6         5        52-27
  5. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 37      25      10       7         8        29-21
  6. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.         37      25      10       7         8        24-19
  7. ΓΕΡΑΚΑΣ                   37      25        9      10        6        32-20
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ         36      25        8      12        5        31-27
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                   33      25       8        9         8        31-34
  10. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.    28      25       9        4       12        37-44
  11. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             28      25       7        7       11        27-37
  12. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ          27     25        7       6       12         26-38
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                     26     25        8       8         9         39-37
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.           19      25       3      10       12        16-36
  15. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.                14      25        2        8      15         36-61
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                     0       25       1         0      24          6-89

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (26η) αγωνιστική (30-31/3/2019)

Ωρωπός – Αμφιάραος Καλάμου

Γέρακας – Κρυονέρι

Σταμάτα – Αετός Πικερμίου

Λαυρεωτική – Νίκη Δροσιάς

Βουλιαγμένη – Αυλώνας

Ατλαντίς – Σαρωνικός Αναβύσσου

Άρτεμις – Κορωπί

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Εθνικός Ν. Μάκρης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

25η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/3/2019

Ολυμπιακός Λαυρίου – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-2 (0-1)

Διόνυσος – Κουβαράς 3-1 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/3/2019

Πανσταυραϊκός – Νικηφόρος 2-4 (2-1)

Δόξα Αγ. Άννας – Αστέρας Γλυκών Νερών 0-1 (0-1)

Δόξα Άνοιξης – Ραμνούς Γραμματικού 6-0 (2-0)

Νικητές Μεσογείων – Καπανδρίτι 3-1 (2-1)

Φοίβος Βάρης – Συκάμινο 0-3 (0-0)

Ρεπό: Αφιδναϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                               ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ            63      24      20      3        1        73-11
  2. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ           56       23      18      2        3        51-23
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                       54       24      17      3        4        58-24
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                     44       23      14      2        7        54-25
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                      36      23       11      3        9        34-32
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.          34       24        9       7        8        34-37
  7. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ         33       23      10       3      10       40-34
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                 33       23      10       3      10       31-34
  9. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                     33       24        9       6        9        32-25
  10. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ    31      23        9       4       10       34-40
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ          27      23        7       6       10       22-34
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                     23      24        7       2       15       36-40
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                  14       23        4       2       17       32-72
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ               6       23        1       3       19       22-80
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                    6      23        3       3        17       20-64

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (26η) αγωνιστική (30-31/3/2019)

Νικηφόρος – Φοίβος Βάρης

Αστέρας Γλυκών Νερών – Πανσταυραϊκός

Ραμνούς Γραμματικού – Δόξα Αγ. Άννας

Καπανδρίτι – Δόξα Άνοιξης

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νικητές Μεσογείων

Συκάμινο – Διόνυσος

Κουβαράς – Αφιδναϊκός

Ρεπό: Ολυμπιακός Λαυρίου

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ