ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΒΗΜΑ ΣΩΤΗΡΙΑΣ Ο ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ, 4-1 ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Αποφασιστικό βήμα για τη σωτηρία έκανε ο Παθιακάκης, που πήρε το ντέρμπι του Αγίου Στεφάνου επικρατώντας με 4-1 του Ολυμπιακού. Από την μεριά της η Άνοιξη ηττήθηκε στο Μαραθώνα από τη Μάχη με 1-0.

Στη Β’ κατηγορία, το Κρυονέρι επιβλήθηκε εκτός έδρας του Γέρακα με 2-0, ενώ η Σταμάτα έχασε στο γήπεδό της από τον Αετό Πικερμίου με 2-0 επίσης. Ήττα υπέστη και η Νίκη Δροσιάς στο Λαύριο από τη Λαυρεωτική με 2-1.

Τέλος, στη Γ’ κατηγορία η Δόξα Άνοιξης υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 στο Καπανδρίτι από την τοπική ομάδα, ενώ ο Διόνυσος έφερε επίσης 1-1 εκτός έδρας με το Σικάμινο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

26η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/3/2019

Τριγλία Ραφήνας – Αστέρας Βάρης 0-0

Παθιακάκης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 4-1 (2-0)

Άρης Βούλας – Μαρκό 0-1 (0-1)

Καλύβια – Κεραυνός Κερατέας ανεβλήθη

Παμπαιανικός – Γλυκά Νερά 0-0

Θησέας Ν. Μάκρης – Παλλαυρεωτικός 3-0 (1-0)

Μάχη Μαραθώνα – Άνοιξη 1-0 (0-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Νικολακάκης 1-1 (1-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         61      26      18      7        1        46-10
  2. ΜΑΡΚΟ                          61      26      18      7        1        46-12
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              49      26      14      7        5        45-27
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.     39      26      12      6        8        35-35
  5. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.         38      26      9        11      6        31-32
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                38      26      10      8        8        24-23
    07. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.   37      26      10      7        9        29-28
  7. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.           35      26      10      5        11      26-28
  8. ΑΝΟΙΞΗ                       31      26      8        7        11      22-27
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            30      26      7        9        10      33-35
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                      28      25      7        7        11      26-34
  11. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.         27      25      7        6        12      26-38
  12. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ             23      26      5        8        13      25-35
  13. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ    22      26      6        4        16      21-43
  14. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ          22      26      2        16      8        21-26
  15. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ       15      26      2        9        15      22-46

* Ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (27η) αγωνιστική (Κυριακή 7/4/2019)

Παλλαυρεωτικός – Τριγλία Ραφήνας

Αστέρας Βάρης – Παθιακάκης

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Άρης Βούλας

Μαρκό – Καλύβια

Κεραυνός Κερατέας – Παμπαιανικός

Γλυκά Νερά – Νικολακάκης

Άνοιξη – Θησέας Ν. Μάκρης

Μάχη Μαραθώνα – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

26η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/3/2019

Ωρωπός – Αμφιάραος Καλάμου 0-0

Γέρακας – Κρυονέρι 0-2 (0-2)

Σταμάτα – Αετός Πικερμίου 0-2 (0-0)

Λαυρεωτική – Νίκη Δροσιάς 2-1 (0-0)

Βουλιαγμένη – Αυλώνας 6-0 (3-0)

Ατλαντίς – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-1 (0-0)

Άρτεμις – Κορωπί 2-4 (1-2)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-1 (1-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                          ΒΑΘ.  ΑΓ.     Ν.      Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΚΟΡΩΠΙ                     58      26      18        4        4        53-19
  2. ΩΡΩΠΟΣ                    58      26      17        7        2        59-21
  3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ              52      26      15        7        4        58-24
  4. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                 51      26      15        6        5        54-27
  5. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 38      26      10        8         8       30-22
  6. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.         38      26      10        8         8       25-20
  7. ΓΕΡΑΚΑΣ                   37      26        9       10        7       32-22
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ         36      26        8       12        6       32-29
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                  33      26        8         9        9       31-36
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ            31      26        8        7       11       30-38
  11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        30      26        8         6       12      32-38
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ             29      26        9         5       12      37-44
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                   26      26        8         8       10      41-41
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.         20      26        3        11       12      17-37
  15. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.              17      26        3          8       15      38-61
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                    0        26      1          0       25      06-96

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (27η) αγωνιστική (Σάββατο 6/4/2019)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Ωρωπός

Αμφιάραος Καλάμου – Γέρακας

Κρυονέρι – Σταμάτα

Αετός Πικερμίου – Λαυρεωτική

Νίκη Δροσιάς – Βουλιαγμένη

Αυλώνας – Εθνικός Ν. Μάκρης

Κορωπί – Ατλαντίς

Άρτεμις – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

26η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/3/2019

Νικηφόρος – Φοίβος Βάρης 2-1

Αστέρας Γλυκών Νερών – Πανσταυραϊκός 3-2 (1-1)

Ραμνούς Γραμματικού – Δόξα Αγ. Άννας 2-2 (1-1)

Καπανδρίτι – Δόξα Άνοιξης 1-1

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νικητές Μεσογείων 0-0

Συκάμινο – Διόνυσος 1-1

Κουβαράς – Αφιδναϊκός 4-0 (1-0)

Ρεπό: Ολυμπιακός Λαυρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.      Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ           64      25      20      4         1       74-12
  2. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          57      24      18      3         3        51-23
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                      55      25      17      4         4        58-24
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    45      24      14      3         7        55-26
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                    37       24      11      4         9        36-34
  6. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   36       25      10      6         9        36-25
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.        34       24        9       7         8        34-37
  8. ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ 34       24      10      4        10        37-42
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ               34       24      10      4        10        32-35
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ       34       24      10      4        10        42-36
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ       27       24       7       6        11        24-37
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  24       25       7       3        15        37-41
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                17       24       5       2        17        34-73
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ            6        24       1       3        20        23-82
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                6        24      3        3         18        20-68

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

* Η επόμενη (27η) αγωνιστική (Σάββατο 6/4/2019)

Διόνυσος – Νικηφόρος

Φοίβος Βάρης – Αστέρας Γλυκών Νερών

Πανσταυραϊκός – Ραμνούς Γραμματικού

Δόξα Αγ. Άννας – Καπανδρίτι

Δόξα Άνοιξης – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Νικητές Μεσογείων – Ολυμπιακός Λαυρίου

Αφιδναϊκός – Συκάμινο

Ρεπό: Κουβαράς

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ