ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ, ΙΣΟΠΑΛΙΑ Η ΣΤΑΜΑΤΑ

Σημαντική νίκη εκτός έδρας πέτυχε το Κρυονέρι επί της Λαυρεωτικής με 4-3 και συνεχίζει να ελπίζει στην άνοδο. Η Σταμάτα από την πλευρά της  παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στον Αμφιάραο, ενώ η Νίκη Δροσιάς ηττήθηκε στη Νέα Μάκρη από τον Εθνικό με 3-2.

Στη Γ’ κατηγορία η πρωτοπόρος και ήδη πρωταθλήτρια Δόξα Ανοιξης νίκησε στο Λαύριο τον Ολυμπιακό με 2-1, ενώ ο Διόνυσος έχασε στα Γλυκά νερά από τον Αστέρα με 3-2.

Οι αγώνες της Α’ κατηγορίας διεξάγονται σήμερα, με ώρα έναρξης τις 5 μ.μ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική σε Β’ και Γ’ ΕΠΣΑΝΑ έχουν εξής:

  

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

28η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/4/2019

Ωρωπός – Κορωπί 2-2 (0-2)

Γέρακας – Σαρωνικός Αναβύσου 1-2 (0-1)

Σταμάτα – Αμφιάραος Καλάμου 0-0

Λαυρεωτική – Κρυονέρι 3-4 (2-2)

Βουλιαγμένη – Αετός Πικερμίου 1-1 (0-1)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Νίκη Δροσιάς 3-2 (2-2)

Ατλαντίς – Άρτεμις 2-3 (2-1)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αυλώνας 4-0 (3-0)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.        Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΚΟΡΩΠΙ                     62      28      19       5        4        56-21
  2. ΩΡΩΠΟΣ                    59      27      17       8        2        61-23
  3. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                 57      28      17       6        5        61-32
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ              55      27      16       7        4        60-25
  5. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.          41     27      11        8       8         28-22
  6. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 38      28      10        8      10        32-26
  7. ΓΕΡΑΚΑΣ                   37      27        9      10       8         33-24
  8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ         36      27        8      12       7         34-32
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                  34      28        8      10      10        33-39
  10. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        31      27        8        7      12        33-39
  11. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ            31      28        8        7      13        33-45
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛ.   30      27        9        6      12        37-44
  13. ΑΡΤΕΜΙΣ                   30      28        9        9      10        44-43
  14. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.         24      28        4       12      12       21-37
  15. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.               21      28       4         9      15       42-62
  16. ΑΥΛΩΝΑΣ                    0       27       1         0      26        6-100

* Ο Αυλώνας έχει μηδενισμό και -3 β.

* Η Άρτεμις έχει ποινή -6 β.

* Ο Αμφιάραος έχει ποινή -3 β.

 

* Η επόμενη (29η) αγωνιστική (Κυριακή 21/4/2019)

Άρτεμις – Ωρωπός

Κορωπί – Γέρακας

Αρωνικός Αναβύσσου – Σταμάτα

Αμφιάραος Καλάμου – Λαυρεωτική

Κρυονέρι – Βουλιαγμένη

Αετός Πικερμίου – Εθνικός Ν. Μάκρης

Νίκη Δροσιάς – Αυλώνας

Ατλαντίς – Πρωτέας Π. Φωκαίας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

28η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/4/2019

Νικηφόρος – Αφιδναϊκός 5-0 (1-0)

Αστέρας Γλυκών Νερών – Διόνυσος 3-2 (0-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Φοίβος Βάρης 5-0 (2-0)

Καπανδρίτι – Πανσταυραϊκός 2-0 (0-0)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Δόξα Αγ. Άννας 1-0 (1-0)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Δόξα Άνοιξης 1-2 (1-0)

Συκάμινο – Κουβαράς 0-3 (0-1)

Ρεπό: Νικητές Μεσογείων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.      Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        67       26      21      4         1       76-13
  2. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ       60       25      19      3         3        52-23
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ                   56       26      17      5         4         58-24
  4. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                 45       25      14      3         8         57-29
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                  40       26      12      4       10        43-38
  6. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.ΝΕΡΩΝ  40       26      12      4       10        44-45
  7. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ             40       26      12      4       10        36-36
  8. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                 39       26      11      6         9        39-25
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.       35      26        9       8         9        35-39
  10. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ      34      26      10       4       12        43-39
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ      30      26        8       6       12        28-41
  12. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                 27      27        8       3       16        43-45
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               20     25        6        2       17        39-73
  14. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           6      26        1        3       22       24-91
  15. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ                6      26       3         3       20       21-79

* Ο Αφιδναϊκός έχει ποινή -6 β.

 

* Η επόμενη (29η) αγωνιστική (Κυριακή 21/4/2019)

Κουβαράς – Νικηφόρος

Αφιδναϊκός – Αστέρας Γλυκών Νερών

Διόνυσος – Ραμνούς Γραμματικού

Φοίβος Βάρης – Καπανδρίτι

Πανσταυραϊκός – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Δόξα Αγ. Άννας – Ολυμπιακός Λαυρίου

Δόξα Άνοιξης – Νικητές Μεσογείων

Ρεπό: Συκάμινο

 

ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το σημερινό πρόγραμμα της Α’ κατηγορίας και οι διαιτητές:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

28η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/4/2019 – ώρα 17.00

Γήπ. Ν. Μάκρης: ΤΡΙΓΛΙΑ – ΑΝΟΙΞΗ (Τριγάζης – Τσέλιος, Μπαλάγκα)

Γήπ. Σταμάτας: ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Δραγάτης – Μπουξμπάουμ, Δ. Τζαφόλιας)

Γήπ. Βούλας: ΑΡΗΣ Β. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Ελ. Αντωνίου – Πολυχρονιάδης, Κάλλης)

Γήπ. Αναβύσσου: ΚΑΛΥΒΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ. (Δήμας – Αλεξοπούλου, Περδίκης)

Γήπ. Παιανίας: ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΜΑΡΚΟ (Ζαχαρόπουλος – Β. Τζαφόλιας, Κουτζιακουτζίδης)

Γήπ. Αγ. Άννας: ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Αντ. Βλάχος – Σπυρόπουλος, Χόικας)

Γήπ. Αγ. Μαρίνας: ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. – ΜΑΧΗ ΜΑΡ. (Κ. Κορωνιάς – Σ. Βαβουράκη, Πολίτης)

Γήπ. Κ. Αχαρνών: ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Ρεντίφης – Πυκνής, Μετακίδης)

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ