ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΤΤΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΡΑΖ – ΣΤΗΝ Α’ ΑΝΕΒΗΚΕ Ο ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ

Ο Σαρωνικός Αναβύσσου επέστρεψε στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ, ενώ οι Νικητές Μεσογείων κέρδισαν την άνοδό τους στην Β’ κατηγορία, ύστερα από τα Σαββατιάτικα παιχνίδια κατάταξης.

59969942_363394141050175_4581469476096049152_o

Στην Βάρη, ο Σαρωνικός προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο (αφού έχασε  και πέναλτι με τον Κεφάλα στο 20’) και με τρία ακόμη γκολ στο β’ μέρος συνέτριψε το Κρυονέρι με 4-0, παίρνοντας θριαμβευτικά το τρίτο εισιτήριο ανόδου από την Β’ στην Α’ κατηγορία.

60157318_363394371050152_1528233528095932416_o

Σκόρερ ήταν οι Ελενας (6’, 82’), Κόεχλερ (57’, 94’).

60352319_363393604383562_1884301190406078464_o

Διαιτήτευσε ο Φωστέρης, με βοηθούς τους Σπυρόπουλο, Βιτζεντζάτο.

59933636_363392137717042_3721136369351786496_o

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Καραλής, Ρέδι (65’ Μπαρτζόκας), Αδαμίδης, Ζουμπουρλής, Μαντζιώκας, Σταλμπουτζής (12’ Μπεντάϊ, 46’ Ναυπλιώτης), Κόεχλερ, Μαραγκός, Μπουγάτσιας, Παπακωνσταντίνου, Ελενας (87’ Καραγιάνης).

ΚΡΥΟΝΕΡΙ: Ντογκοτάρι, Σαχίνης, Βαμβάτσικος, Τουμπανάκης (59’ Τσεβάς, 63’ Τουμάρης), Κανταρέλης, Διγενής, Σπυρίδης, Βολιώτης, Καραγιαννίδης, Σιατραβάνης, Κεφάλας (74’ Μαλάϊ).

59998152_363391211050468_3722983956908343296_o

ΝΙΚΗΤΕΣ-ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 4-3 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Στην Βούλα, οι Νικητές κατάφεραν να προβιβαστούν εις βάρος του Αετού Πικερμίου στην Β’ κατηγορία με νίκη 4-3 στην παράταση, με ανατροπή! Το ημίχρονο ήταν ισόπαλο 1-1 και ο κανονικός αγώνας έληξε 3-3, αφού οι Νικητές ισοφάρισαν στο 93’ το γκολ που πέτυχε ο Αετός στο 90’.

59996379_2409059352657730_4778599206443024384_oΣτο τελευταίο λεπτό του α’ ημιχρόνου της παράτασης, οι Νικητές σημείωσαν το 4-3 με τον Λεμονή (109’) που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της μεγάλης νίκης τους.

60449203_2409059542657711_8003230853796724736_o

Τα υπόλοιπα γκολ πέτυχαν οι Ντρενογιάνης (32’), Φενερίδης (65΄, 93΄) για τους Νικητές και Καραβατάκης (26’ πεν.), Καδίτης (55’), Δογάνης (90’) για λογαριασμό του Αετού Πικερμίου.

60315566_2409060045990994_8969240196339990528_o

Διαιτήτευσε ήταν η Αντωνίου με βοηθούς τους Τζαφόλια, Πολυχρονιάδη.

ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ: Φιλάνδρας, Λέκα, Νικολόπουλος (67’ Γεράνης), Μπαβέλας, Θεοχαρίδης, Σωτηρόπουλος, Ντρενογιάνης (80’ Βεντούρης), Παπανικολόπουλος (86’ Κιρλάκης), Φαρασάκης (60’ Γυφτέας), Λεμονής, Φενερίδης.

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: Μεϊντάνης, Δ.Τσιούμας (79’ Καλφακάκος), Νικηφοράκης (86’ Αγκα), Καδίτης, Καββαδίας, Αμέρ, Δριλάκης, Δογάνης, Καραβατάκης, Κουτρουμάνος (46’ Μπερέτης), Β.Τσιούμας.

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ