ΡΕΠΟΡΤΑΖ

ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Με αρκετή καθυστέρηση, λόγω εκδίκασης των ενστάσεων που κατατέθηκαν, το Πρωτοδικείο Αθηνών επικύρωσε τα αποτελέσματα των δημοτικών εκλογών. Δεν υπάρχει κάποια αλλαγή σε σύγκριση με ό, τι ανακοινώθηκε αμέσως μετά την καταμέτρηση των ψήφων και τη σταυροδοσία που δημοσιοποίησε το Υπουργείο Εσωτερικών. Εν πάση περιπτώσει και για την ιστορία, οι 41 σύμβουλοι που απαρτίζουν το νέο Δημοτικό Συμβούλιο και με τη …βούλα του Πρωτοδικείου είναι οι εξής:

 

ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΟΝΥΣΟ (επικεφαλής και νέος Δήμαρχος ο Γιάννης Καλαφατέλης)

Χρήστος Παπαβασιλείου (Άγ. Στέφανος)

Σπύρος Αρνής (Άγ. Στέφανος)

Θανάσης Κρητικός (Άγ. Στέφανος)

Μιχάλης Τσιλιγκίρης (Άνοιξη)

Γιούλα Λακαφώση (Άνοιξη)

Γιάννης Φωτάκης (Διόνυσος)

Γιάννης Τσουδερός (Διόνυσος)

Νίκος Καρυστινός (Δροσιά)

Σοφία Κατσίγιαννη (Δροσιά)

Γεωργία Κριεμάδη (Δροσιά)

Βασίλης Φώτος (Κρυονέρι)

Δημήτρης Χιώτης (Κρυονέρι)

Μανώλης Γαρεφαλάκης (Κρυονέρι)

Παναγιώτα Μυλωνά- Μπίκινη (Κρυονέρι)

Μανώλης Κόκκαλης (Ροδόπολη)

Στέφανος Κριεμάδης (Σταμάτα)

 

ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ (επικεφαλής ο Διονύσης Ζαμάνης)

Σταμάτης Δημητριάδης (Άγ. Στέφανος)

Κατερίνα Μαϊχόσογλου (Άγ. Στέφανος)

Μαρία Στυλιανού (Άνοιξη)

Ιωακείμ Αμπαρτζίδης (Άνοιξη)

Τάσος Μπάσης (Διόνυσος)

Θεόδωρος Στάικος (Διόνυσος)

Διονύσης Ζαμάνης (Δροσιά)

Αγγέλα Αγαθοκλέους- Ακριτίδου (Δροσιά)

Σταύρος Ουσταμπασίδης (Δροσιά)

Δημήτρης Ράικος (Κρυονέρι)

Παναγιώτης Τσούκας (Ροδόπολη)

Αγγελική Πέππα (Σταμάτα)

 

ΕΥΠΟΛΙΣ- ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΗΜΟΤΩΝ ΔΙΟΝΥΣΟΥ (επικεφαλής ο Κώστας Κουριδάκης)

Κωστής Κουριδάκης (Άγ. Στέφανος)

Σοφία Αγγελάκη- Διακείμη (Άγ. Στέφανος)

Γιάννης Νικητόπουλος (Άνοιξη)

Δημήτρης Αλεξανδρής (Διόνυσος)

Μπάμπης Λαζαρίδης (Δροσιά)

Σπύρος Γιαννουλάτος (Σταμάτα)

 

Η ΠΟΛΗ ΜΑΣ, ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ (επικεφαλής ο Χρήστος Τσεβάς)

Χρήστος Τσεβάς (Άγ. Στέφανος)

Παναγής Λουκάτος του Σωτηρίου (Άνοιξη)

Χρήστος Πέππας (Διόνυσος)

 

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΙΟΝΥΣΟΥ (επικεφαλής ο Τεύκρος Παντελόγλου)

Τεύκρος Παντελόγλου (Άγ. Στέφανος)

Παναγής Λουκάτος του Γεράσιμου (Άνοιξη)

 

ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΟΝΥΣΟ (επικεφαλής ο Νίκος Κλήμης)

Νίκος Κλήμης (Άγ. Στέφανος)

Λυδία Φέρμελη (Διόνυσος)

 

ΟΙ ΕΚΛΕΓΕΝΤΕΣ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ

Στα Τοπικά Συμβούλια ήδη έχουν εκλεγεί Πρόεδροι οι Τάσος Μπάσης στη Δημοτική Ενότητα Διονύσου, Ηρακλής Χιώτης στη ΔΕ Κρυονερίου, Β.Κλεφτάκης στη ΔΕ Ροδόπολης και Γιώργος Κόκκαλης στη ΔΕ Σταμάτας. Στα υπόλοιπα διαμερίσματα θα διεξαχθούν εκλογές το Σεπτέμβριο με υποψήφιους τους πρώτους των δύο πρώτων σε προτίμηση ψήφων συνδυασμών.

 

Δημοτική Κοινότητα Αγ. Στεφάνου (11μελές Τοπικό Συμβούλιο)

«ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ»: Δημήτρης Μπαμπανίκας, Φρόσω Πολιτάκη, Καρατζάς Βουτσάς, Γιάννης Καριπίδης, και Δημήτρης Σάπιος ή Φρόσω Χαμοπούλου (ισοψήφησαν και θα διεξαχθεί κλήρωση):

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΉ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ»: Γρηγόρης Ίσσαρης, Ματούλα Σταϊκόγλου, Μιχάλης Κασαπάκης και Μάριος Πάγκαλος.

«ΕΥΠΟΛΙΣ- ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΗΜΟΤΩΝ ΔΙΟΝΥΣΟΥ»: Ανέτα Δημητρακοπούλου.

«ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΙΟΝΥΣΟΥ»: Κωνσταντίνος Μπαλτάς.

 

Δημοτική Κοινότητα Άνοιξης (7μελές Τοπικό Συμβούλιο)

«ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ»: Γιώργος Κομνηνάκης, Αγγελική Παπαδοπούλου.

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΟΙΞΗΣ»: Χαράλαμπος Πιπέρης, Άλλας Καφετζή- Κουκαριώτη

«ΕΥΠΟΛΙΣ- ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΗΜΟΤΩΝ ΔΙΟΝΥΣΟΥ»: Μαρία Γεωργαντά, Στέλλα Ειρήνη Ζενέτου.

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ: Ανθή Λουκάτου.

 

Δημοτική Κοινότητα Διονύσου (7μελές Τοπικό Συμβούλιο)

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΙΟΝΥΣΟΥ»: Τάσος Μπάσης (Πρόεδρος), Λάζαρος Γεωργοκίτσος, Κατερίνα Τσάκωνα, Θεόδωρος Κατσανεβάκης.

«ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ»: Κώστας Μπομπής, Καλλιόπη Οικονομάκου, Δέσποινα Ιατρού.

 

Δημοτική Κοινότητα Δροσιάς (7μελές Τοπικό Συμβούλιο)

«ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ»: Χαράλαμπος Ιωαννίδης, Αιμιλία Πανταζή, Μαργαρίτα Μπάμπη- Ιατρίδου.

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΡΟΣΙΑΣ»: Χρήστος Ποτίδης, Γιάννης Λούσης, Δέσποινα Χατζάκη- Λουκά.

«ΕΥΠΟΛΙΣ- ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΗΜΟΤΩΝ ΔΙΟΝΥΣΟΥ»: Ιωάννα Κορνάρου.

 

Δημοτική Κοινότητα Κρυονερίου (7μελές Τοπικό Συμβούλιο)

«ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ»: Ηρακλής Χιώτης (Πρόεδρος), Δημήτρης Κυρανάκης, Γρηγόρης Λινάρδος, Νίκος Παπαδόπουλος, Μαρία Αντωνοπούλου- Πρίντζου, Αντώνης Παπαντωνίου.

«ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ»: Άρτεμις Πλακίδα.

 

Δημοτική Κοινότητα Ροδόπολης (7μελές Τοπικό Συμβούλιο)

«ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ»: Βασίλης Κλεφτάκης (Πρόεδρος), Γιάννης Ξανθός, Δήμητρα Πολύζου, Καλλιόπη Παπαβασιλείου, Λέων- Δημήτρης Κούνης.

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ»: Παναγιώτης Σεϊντής.

«ΕΥΠΟΛΙΣ- ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΗΜΟΤΩΝ ΔΙΟΝΥΣΟΥ»: Ελένη Κουβαρά.

 

Δημοτική Κοινότητα Σταμάτας (7μελές Τοπικό Συμβούλιο)

«ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ»: Γιώργος Κόκκαλης (Πρόεδρος), Σταματίνα Οικονόμου, Γιώργος Σιδέρης, Γωγώ Νεστοριάδη.

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑΣ»: Χρήστος Μπελεγράτης, Γιάννης Τσαγκαράκης.

«ΕΥΠΟΛΙΣ- ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΗΜΟΤΩΝ ΔΙΟΝΥΣΟΥ»: Σταυρούλα Γεωργοπούλου- Μπαρμπουνάκη.

Categories: ΡΕΠΟΡΤΑΖ