ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΣΑΡΩΤΙΚΗ Η ΣΤΑΜΑΤΑ, 4-1 ΤΗ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΗΣ Β’

Με το δεξί ξεκίνησε η Σταμάτα τη φετινή περίοδο, συντρίβοντας με 4-1 τη Λαυρεωτική στην πρεμιέρα της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Οι άλλες δύο ομάδες μας  ηττήθηκαν: Η Νίκη Δροσιάς από τον Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας με 1-0 με  πέναλτι που «είδε» μόνο ο διαιτητής Μπερέτας στο πρώτο ημίχρονο και ο Διόνυσος στο Γέρακα από την πανίσχυρη Ατλαντίδα με 5-0.

Αύριο ανοίγει η αυλαία και της Α’ κατηγορίας με τοπικά ντέρμπι: Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου-Άνοιξη, Κρυονέρι-Παθιακάκης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το αγωνιστικό πρόγραμμα:

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ- 21/9/2019

Πρωτέας Παλ. Φωκαίας – Νίκη Δροσιάς 1-0 (1-0)

Αμφιάραος Καλάμου – Άρτεμις 1-4 (1-2)

Σταμάτα – Λαυρεωτική 4-1 (1-0)

Ατλαντίς – Διόνυσος 5-0 (3-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9/2019 – ώρα 16.30’

Γήπ. Ανθούσας: ΝΙΚΗΤΕΣ – ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ (Γκούγκαρης – Μπέκας, Πολύδωρος)

Γήπ. Σταμἀτας: ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Κουτρομάνος – Περδίκη, Κίνας)

Γήπ. Ν. Μάκρης: ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ. – ΓΕΡΑΚΑΣ (Καρράς – Κόκκοτος, Στάσης)

Γήπ. Παιανίας: ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ (Λάμπρου – Μιχαλίτσης, Βάλλας)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ-21/9/2019

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αυλώνας 0-0

ΑΟ Παιανίας – ΑΕ Μενιδίου 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9/2019 – ώρα 16.30’

Γήπ. Καπανδριτίου: ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ – ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ (Καμπέρος – Πασχάλης, Α. Κώτσαινας)

Γήπ. Αγ. Άννας: ΔΟΞΑ Α.Α. – ΚΟΥΒΑΡΑΣ (Περδίκης – Βιδάλης, Τσιμενίδης)

Γήπ. Πολυδενδρίου: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ. (Συκιανάκης – Ζορμπαλάς, Βασιλάκης)

Γήπ. Συκαμίνου: ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Μαραγκού – Χριστοδούλου, Κωστόπουλος)

Γήπ. Βάρης: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ (Ν. Κορωνιάς – Χουλιάρας, Αλεξόπουλος)

 

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9/2019 – ώρα 16.30’

Γήπ Λαυρίου: ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Δήμας – Μιχαλίτσης, Πολίτης)

Γήπ. Καλυβίων: ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ. – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ. (Κ. Κορωνιάς – Πολυχρονιάδης, Καραπιπέρης)

Γήπ. Κορωπίου: ΚΟΡΩΠΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Φωστέρης – Μπουξμπάουμ, Κουλοχέρης)

Γήπ. Γλ. Νερών: ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Αντ. Βλάχος – Γκούβας, Αλεξοπούλου)

Γήπ. Αγ. Μαρίνας: ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. – ΤΡΙΓΛΙΑ (Ζαχαρόπουλος – Κουτζιακουτζίδης, Παπαδιώτης)

Γήπ. Ν. Παλατίων: ΩΡΩΠΟΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ (Παπαποστόλου – Βλαχόπουλος, Βουδούρης)

Γήπ. Δροσιάς: ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Πανούτσος – Ντόστης, Δελατόλας)

Γήπ. Αγ. Στεφἀνου: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ. – ΑΝΟΙΞΗ (Ρεντίφης – Τσέλιος, Μακρής)

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ